Javtokas: „Laukiu savo šanso“

2007-02-07 09:28
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Pastaruosius septynis sezonus Vilniaus „Lietuvos ryto" krepšinio komandoje rungtyniavęs 26 metų 211 cm ūgio vidurio puolėjas Robertas Javtokas prieš šį sezoną pirmą kartą tapo legionieriumi. Sudaręs dvejų metų sutartį su Graikijos čempione „Panathinaikos" ekipa lietuvis vylėsi pradėti naują karjeros etapą.

[image=6924 left Robertas Javtokas dažniau sėdi ant „Panathinaikos" atsarginių žaidėjų suolo, bet dėl vasarą priimto sprendimo vykti į Atėnus nesigaili]Vis dėlto Javtokas suprato, kad legionieriaus duona ne visada yra gardi. „Panathinaikos" vyriausiasis treneris serbas Željko Obradovičius lietuviu nepasitiki, tad per Eurolygos rungtynes krepšininkas dažniausiai laiką leidžia ant suolo.

Per Eurolygos rungtynes Javtokas aikštėje praleidžia po 8 minutes ir pelno 2,4 taško per mačą. Graikijos pirmenybėse lietuvis žaidžia ilgiau – aikštėje praleisdamas beveik po 20 minučių jis surenka 8 taškus ir po krepšiais sugriebia 5,2 kamuolio.

Tačiau krepšininkas nepraranda geros nuotaikos ir nesileidžia į kalbas, jog pasibaigus sezonui prašysis parduodamas: „Pasitreniruoti tokio lygio komandoje yra labai gera patirtis. Metus gerai pasitreniruosiu ir galbūt kitą sezoną žaisiu daugiau".

Javtokas pažymėjo, kad puikiai sezoną pradėjusi jo ekipa dėl trimis pralaimėjimais baigto reguliariojo Eurolygos sezono pernelyg nesijaudina. Krepšininkai supranta, kad lemiamos kovos bus ateityje, o vienintelis itin pajėgius žaidėjus subūrusio „Panathinaikos" tikslas – kelialapis į Eurolygos finalo ketverto varžybas, per kurias Graikijos čempionai sieks nugalėtojų titulo.

Svarbiausios kovos – ateityje

– Sezono pradžia „Panathinaikos" ekipai Eurolygoje buvo labai sėkminga – iškovojote 11 pergalių iš eilės, bet vėliau patyrėte 3 pralaimėjimus. Kas atsitiko?
– Nežinau. Prieš sezoną mums buvo iškeltas uždavinys patekti į kitą Eurolygos etapą. Kai šį tikslą pasiekėme, nusiraminome. Negaliu sakyti, kad komanda atsipalaidavo, bet treneris ir pats pažymėjo, jog kitos rungtynės mums nėra labai svarbios. Be to, per paskutines trejas rungtynes mūsų komandą kamavo smulkios traumelės. Dėl įvairių priežasčių po kelis krepšininkus nedalyvaudavo varžybose ir treniruotėse. Tragedijos dėl tų pralaimėjimų niekas nedarė, o spaudimo iš žiniasklaidos ar klubo vadovų po nesėkmių taip pat nejautėme. Laukiame antrojo Eurolygos etapo, nes lemiamos kovos prasidės per jį.

[image=6439 right Vyriausiasis Atėnų „Panathinaikos" ekipos treneris Željko Obradovičius savo auklėtinius dažnai palepina laisvadieniais]– Ar Obradovičius po tų nesėkmių komandai turėjo daug priekaištų?
– Po pirmo pralaimėjimo Eurolygoje kitą dieną turėjome ilgesnę negu įprasta treniruotę, bet treneris labai piktas nebuvo. Jis nekėlė vėjo ir po kitų dviejų nesėkmių. Aišku, norėjosi laimėti, bet nepavyko, tai nepavyko. Treneris tik pasakė, kad artėja kovos, kurias reikia žūtbūt laimėti ir patekti į finalo ketverto varžybas.

Laisvų dienų negaili

– Susidaro įspūdis, kad Obradovičius nėra toks griežtas treneris, kaip daug kam atrodo - reguliarųjį sezoną Eurolygoje baigėte trimis pralaimėjimais, tačiau komanda vis tiek gavo laisvų dienų.
– Taip, laisvadienių gavo visa komanda, beveik visi išvažiavo namo. Atėnuose liko tik Ramūnas Šiškauskas – jis sekmadienį (02.04) dalyvavo Graikijos krepšinio lygos žvaigždžių dienos rungtynėse. Laisvų dienų treneris negaili.

– Ar „Panathinaikos" treniruotės labai sunkios?
– Treniruotės yra sunkios, bet labai teisingos. Atėjęs į treniruotę turi būti susikoncentravęs 100 procentų. Treniruojamės neilgai – kartą per dieną iki pusantros valandos, bet per pratybas netenkame visų jėgų.

[image=6927 left Pirmą kartą per karjerą legionieriumi tapęs Robertas Javtokas, jaučia trenerio nepasitikėjimą ir pripažįsta, kad nustojo tobulėti]– Legionieriumi tapote pirmą kartą per karjerą, tačiau ši duona jums tikriausiai nėra saldi.
– Visi mato, kad šis sezonas man nėra pats mieliausias ir sėkmingiausias, tačiau Atėnų ekipa sudarė puikias sąlygas: komanda yra puiki, treniruotės taip pat idealios. Tiesiog ne viskas susiklostė taip, kaip tikėjausi, ir neįsiliejau į ekipą taip, kaip norėčiau. Galbūt patekau ne į tą komandą... Graikijos pirmenybėse rungtyniauju gana daug, o per Eurolygos varžybas aikštelėje, be abejo, norėčiau praleisti daugiau laiko. Tačiau yra taip, kaip yra.

Santykiai – darbiniai

– Ar kalbėjote apie tai su treneriu?
– Niekada nėjau ir neklausiau trenerio, kodėl manęs neleidžia į aikštę. Kiti eina, tariasi, klausia. Aš visą save atiduodu per treniruotes, parodau, ką moku ir ką galiu, bet gal treneriui atrodo, kad nesu vertas žaisti.

– Kaip sutariate su Obradovičiumi?
– Santykiai yra profesionalūs ir tik darbiniai. Atėjai į pratybas, pasitreniravai ir išėjai. Mūsų komanda labai draugiška, bet su treneriu pernelyg nesibičiuliaujame. Galbūt kiti su juo daugiau bendrauja, o aš – ne. Treneris ten turi didelį autoritetą - pasakė, ir juo visi tiki. Niekas nepuola ginčytis, visi jo klauso. Kartais visa komanda kartu su treneriais važiuoja pavalgyti. Tokie ir santykiai.

„Lietuvos ryto" komandoje padėtis buvo kita - buvau daug svarbesnis komandos narys, dažnai kalbėdavausi ir tardavausi su treneriu, o dabar mano nuomonė turbūt nėra labai įdomi.

Jaučia nustojęs tobulėti

[image=6925 right Į aikštę trečiame kėlinuke kelioms minutėms įžengusiam Robertui Javtokui pataikyti baudų metimus yra keblu – Eurolygoje vidurio puolėjas pataiko vos 29,2 proc. baudų]– Nesigailite, kad pasirinkote „Panathinaikos"?
– Sunku pasakyti. Tikėjausi, kad komandai būsiu naudingesnis, bet gal tai tik į naudą, o ir sezonas dar nesibaigė. Galbūt kitą sezoną bus geriau, gal tai man bus pamoka, ir suprasiu, kad po vieno labai gero sezono kitas gali būti labai prastas. Gal kitą kartą komandą rinksiuosi atidžiau.

– Po šio sezono prašysitės parduodamas?
– Nežinau. Turiu dvejų metų sutartį, nebent sumokėjusi išpirką kuri nors komanda mane išpirktų. Jeigu rungtyniaučiau, situacija būtų visai kita. Niekada negali žinoti, kada tai pasikeis. Galbūt mane pradės leisti į aikštelę dažniau, ir man čia pradės patikti. Kol kas nenoriu bereikalingai kalbėti. Yra taip, kaip yra, o aš laukiu savo galimybės, gal ji kada nors atsiras.

– Gal jaučiate, kad nustojote tobulėti?
– Žinoma, jaučiu. Nežaisdamas prarandu žaidimo jausmą ir įgūdžius. Kai išeinu į aikštelę, pajaučiu nuovargį, nors anksčiau nepavargdavau žaisdamas po 40 minučių. Treniruotės yra labai geros, per jas kovoju su aukščiausio lygio žaidėjais. Manau, nė vienoje kitoje komandoje treniruodamasis su tokio lygio žaidėjais nepatobulėsi taip, kaip „Panathinaikos". Patirties turiu nemažai, dabar metus gerai pasitreniruosiu ir galbūt kitą sezoną jau būsiu išleidžiamas į aikštę. (Juokiasi, – Red.)

Nepatekti į rinktinę nebijo

[image=4924 left Nepatekti į nacionalinę Lietuvos rinktinę Robertas Javtokas nebijo]– Ar nesulaukėte priekaištų dėl netaiklių baudos metimų?
– Manau, klubo vadovai ir treneriai žinojo, kad nesu pats geriausias metikas, o Graikijos lygoje, mano nuomone, baudas metu ne taip ir prastai. Eurolygoje nėra paprasta įmesti, kai į aikštę kelioms minutėms išeini tik trečiame kėlinyje ir jauti milžinišką spaudimą. Bet priekaištų nesu gavęs. Tik kartą supykęs po pralaimėtų rungtynių treneris prie visų priekaištų komandai pridėjo ir mano neįmestas baudas. Beje, per tą mačą baudų net nemečiau.

– Ar būnant Graikijoje jums nebuvo kilę minčių, kad vasarą reikėjo vykti į NBA? Juk jus kvietė San Antonijaus „Spurs".
– Niekada nesigailiu to, ką padarau. Reikėjo, nereikėjo... Net nežinau. Gal ten būtų buvę dar blogiau. O aš savęs dar „nenurašau". Savimi pasitikiu ir žinau, kad jeigu manimi tikėtų, žaisčiau tikrai kitaip negu dabar. Dar niekas nesakė, kad NBA niekada nežaisiu. Negaliu žinoti, kas bus ateityje.

– Ar jau kalbėjote su naujuoju Lietuvos rinktinės treneriu Ramūnu Butautu?
– Taip, kalbėjome apie orus. (Juokiasi, – Red.) Tiesiog susipažinome, jis pasiteiravo, kaip man sekasi, bet nieko konkretaus. Apie ateinančią vasarą nekalbėjome.

[image=6926 right Graikijos krepšinio arenose gerbėjams leidžiama net rukyti]– Ar nebijote, kad po tokio sezono galite nepatekti į rinktinę?
– Ne, niekada nebijau nepatekti. Rinktinėje turi žaisti geriausi, todėl jei yra geresnių už mane – viskas gerai. Nematau čia jokios problemos. Būna, kad nesutampa trenerio ir žaidėjo charakteris, bet jeigu į rinktinę nepatenki dėl to, kad yra geresnių – viskas gerai. Kodėl turėčiau ant ko nors pykti ar bijoti?

– Graikija garsėja itin aršiais krepšinio gerbėjais. Ar teko patirti jų agresiją?
– Per rungtynes su Tel Avivo „Maccabi" išvykoje kliuvo mūsų komandos žaidėjui Dimitriui Diamantidžiui, o Graikijoje gauname kur kas daugiau. Į mane yra pataikę monetomis, ypač gausiai tada, kai žaidėme su Arvydo Macijausko komanda Pirėjo „Olympiakos". Atsistoji nuo suolo, o žiūrovai švysteli visi kas ką turi.

Tokios atmosferos, kokia būna Graikijoje, dar niekur nesu matęs. Kartais pagalvoju, kad jeigu ta gerbėjų minia pratrūktų ir įsiveržtų į salę, mažai nepasirodytų. Nuo gerbėjų aikštę saugo daugybė šarvuotų pareigūnų su skydais ir šalmais, bet manau, kad jeigu sirgaliai norėtų, į aikštę įsiveržtų.


Rodyti komentarus
Sedi ant suolo,bet pinigus gauna.Pats kaltas kad taip yra tegu grizta lietuvon
2007-03-06
Atsakyti
Nenurašinėkit vyro! Pusė velnio jis atrodo tokioj komandoj. Rinktinė be jo gal ir apsietų, ale sunkiai...
2007-02-12
Atsakyti
to Tadas12: nu be lavriku ir anisimovo pasakyk bent viena
2007-02-08
Atsakyti
Tokių žaidėjų kaip Javtokas rinktinei nebereikia, jis nemoka mesti baudų, žaisti negauna, Lietuvoje tikrai bent jau šiuo metu yra geresnių aukštaūgių
2007-02-08
-1
Atsakyti
kiek maciau rungtyniu tai jis visai niekuo nenusileidzia kitiem centram(kai nera batistos). jam bunant aikstej is karto suaktyveja kova del kamuolio ir pan.
2007-02-07
Atsakyti
jei taip ir toliau kai kurie zaidejus nurasines nuo rinktines tai kas tada pagal jus turetu zaist? Šilinskis, Kuzminksas, čiukinas, mockus, ezerskis ir t.t.?
2007-02-07
+3
Atsakyti
Jei pasedesi ant suolelio jau nesi geras zaidejas? taip pat yra ir su Macu(trauma) bei Saru, bet tai klubai axueni pas juos, taciau kai komandoje sukrauti visi geri zaidejai, kurie anksciau buvo savo komandu lyderiais labai sunku pritapti prie jos, jei turi gera charakteri tada nebus jokiu problemu, o cia apie javtoka, kad su treneriu bijo pakalbet tai atsiprasau...
2007-02-07
+2
Atsakyti
neprarado jis dar jokiu sansu, ir tik nereikia cia rasyt nesamoniu kad Anisimovas geresnis nes taip tikrai nera, Javtokas vistiek lieka auksto lygio zaidejas, nors siemet ir negauna tinkamai pasireikst. O cempionu 2003m. jis tikrai nebuvo :) pasitaisykit basketnews
2007-02-07
+2
Atsakyti
pats kaltas kad ryta paliko, dabar gali sedeti ant suolo ir zengti zingsnius atgal savo karjeroje
2007-02-07
-3
Atsakyti
Jis visus savo šansus jau praleido...
2007-02-07
-4
Atsakyti
TO>>West:
Nu jau gryn Benettone butu atsiskleides, ten juk pagrindinis centras Goree, va Climamio gal ir butu tikes, bet manau Panathinaikos yra Panathinaikos, gal jam kita sezona duos daugiau zaist:)
2007-02-07
+5
Atsakyti
neturetu buti jo rinktineje geriau Anisimova paaimtu
2007-02-07
-5
Atsakyti
Gali esitik4ti, nsulauks jis joki7 6ans7, kas matė žaidžiantį graikijoje, turėjo tai suprasti.
2007-02-07
-3
Atsakyti
Nuo kada javtokas europos cempionas?:D juokdariai jus:D
2007-02-07
-1
Atsakyti
Lengva dabar spręsti, o šansas žaisti Panatinaikos prieš sezoną atrodė labai geras.
2007-02-07
+3
Atsakyti
Pasiūlymą jis ir gavo normalų, ne kiekvieną kviečia PAO, tik turbūt neapgalvojo, kad ten konkurencija labai didelė ir teks ilgai pasėdėti ant suolo. Kitam klube jis daug geriau būtų atsisklaidęs, pvz kokiam Benetton'e ar Climamio ar kt panašaus lygio klube.
2007-02-07
+4
Atsakyti
Reikejo jam Ryte likt ir laukt normalaus pasiulimo
2007-02-07
+7
Atsakyti
Tokio pat sanso galejai palaukt ir sededamas ant spurs suolelio, bent jau niekas nebutu pyzdavojesis, kad negauni zaist :P
2007-02-07
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas