LSU Senatas NBA viceprezidentui Jesus Bueno Pascualiui suteikė Garbės daktaro vardą
LSU Senatas NBA viceprezidentui Jesus Bueno Pascualiui suteikė Garbės daktaro vardą
Nuotr. LSU
Lietuvos sporto universiteto (LSU) Senatas NBA viceprezidentui Jesus Bueno Pascualiui suteikė Garbės daktaro vardą. LSU kanclerio dr. Mindaugo Balčiūno teigimu, Pascualio nuopelnai Universitetui ir Lietuvai yra svarūs. Jis padeda stiprinti ryšius su NBA organizacija, vystyti LSU tarptautiškumą ir plėtoti Lietuvos krepšinį.

„Jesus Bueno Pascualis ypatingai prisidėjo prie Lietuvos sporto universiteto tarptautiškumo plėtros, ne tik skaitė paskaitas ir dalyvavo seminaruose Universitete, o jo dėka LSU studentai turi unikalią galimybę stažuotis NBA Europos biure ir pažinti vienos moderniausių pasaulio sporto organizacijų veiklą. Pascualis aktyviai padeda plėtoti mokslinius tyrimus, kuriuos vykdo LSU studentai. Jie tiria NBA rinkodarą. Vienas geriausių pavyzdžių – LSU magistranto Edgaro Abramavičiaus mokslinis tyrimas apie NBA kompiuterinių žaidimų reklamos veiksmingumą, kurį atlieka konsultuodamasis su NBA specialistais“, – teigė LSU kancleris dr. Balčiūnas.

Pastaraisiais metais LSU tarptautiškumui plėtoti  žengtas istorinis žingsnis – pradėtas bendradarbiavimas su didžiausia pasaulio krepšinio ir viena didžiausių pasaulio sporto organizacijų – Šiaurės Amerikos nacionaline krepšinio asociacija (NBA). Šio bendradarbiavimo dėka Pascualis du kartus lankėsi LSU, skaitė paskaitas studentams, rengė praktinius užsiėmimus sporto rinkodaros, krepšinio vystymo ir kitomis temomis. Pascualio pagalba į NBA Europos biurą 2013 metais stažuotis išvyko šeši LSU studentai, artimiausiu metu semtis žinių į šią organizaciją vėl vyks Universiteto atstovai, o šį rudenį LSU su NBA Europe Lietuvoje planuoja vykdyti tarptautinį sporto vadybos seminarą. Bendradarbiavimas su NBA suteikia neįkainuojamos patirties LSU studentams, perspektyvas moksliniams tyrimams ir didina Universiteto prestižą Lietuvoje bei užsienyje.

Daugiau apie LSU Garbės daktarą Jesus Bueno Pascualį:

Jesus Bueno Pascual 1991 – 1994 metais žaidė Ispanijos krepšinio ACB lygoje, nuo 2004 metų ėjo Ispanijos ir Europos krepšinio lygos žaidėjų asociacijos generalinio sekretoriaus pareigas. 2007 metais tapo Ispanijos krepšinio federacijos generaliniu sekretoriumi ir vykdančiuoju direktoriumi. 2007 metais buvo Europos krepšinio čempionato Ispanijoje organizacinio komiteto vadovas. 2010 m. tapo NBA viceprezidentu Europai, o nuo 2014 m. — NBA viceprezidentas Europai, Afrikai ir Vidurio Azijai.

Pascualis aktyviai konsultavo Lietuvos krepšinio federaciją rengiantis 2011 m. Europos krepšinio čempionatui, daug prisidėjo, kad Lietuva įgytų teisę žaisti 2010 m. pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje, kai FIBA Lietuvai skyrė vieną iš 4 vardinių kvietimų. Tame čempionate Lietuvos krepšininkai iškovojo istorinius bronzos medalius.

LSU Garbės daktaro Jesus Bueno Pascualio inauguracija vyks  sausio 22 d. (ketvirtadienį) 10.30 val. LSU aktų salėje (Auditorinis-laboratorinis korpusas, Sporto g. 6, Kaunas).


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas