Intrigos prasme – įdomiausias Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) savaitgalis. Būtent taip būtų galima apibūdinti viską, kas vyko Dagenham Sports Leissure Centre sekmadienio popietę. Stipriausiųjų grupėje vykusiose principinėse rungtynėse „Kyborgai“ palaužė „Seciro BC“ atstovus. Tuo tarpu Mažojoje taurėje  „Volfas“ nutraukė keturių iš eilės „Spartos BC“ pergalių seriją.

Centrinė dvikova. Tris iš eilės pralaimėjimus patyrusi praėjusio sezono sidabro medalių laimėtoja „Kyborgų“ (2-3) komanda nebeturėjo kur trauktis, tad į akistatą su principine varžove – „Seciro“ (3-2) ekipa surinko kone visus pajėgiausius savo krepšininkus.

Nusiteikimas kovai ir didelis noras padarė savo ir dar pirmajame kėlinuke „Kyborgai“ susikrovė dviženklę persvarą (23:13). Nors „Seciro BC“ kolektyvas dar buvo atkūręs intrigą, tačiau perimti iniciatyvos jiems taip ir nepavyko.

Tuo tarpu vicečempionai sužaidė galingą dvikovos pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldžią pergalę rezultatu 63:57.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Rokas Janutėnas buvo laimingas, tačiau į euforiją nepuolė: „Po trijų iš eilės pralaimėjimų, būtinai reikėjo pergalės. "Seciro" – principinis varžovas, kuriam apmaudžiai pralaimėjome praeitų metų BLKL finalo seriją, todėl papildomo nusiteikimo šioms rungtynėms tikrai nereikėjo“.

„Aišku, didžiausias skirtumas lyginant su pastarosiomis keliomis dvikovomis buvo tas, kad pagaliau susirinkome daugiau nei penkiese - tai leido agresyviau gintis ir išsaugoti jėgų lemiamai mačo daliai, ko pritrūkdavo anksčiau. Vis dėlto, nemanau, kad tai jau tikrasis komandos veidas - rezervų dar tikrai turime, o viščiukus skaičiuosime pavasarį“, - ant laurų užmigti neketino „Kyborgų“ atstovas spaudai R.Janutėnas.

Nutraukė. Puikiai antrąjį varžybų etapą pradėjusi „Sparta BC“ (4-1) komanda buvo vienvaldė Mažosios taurės lyderė. Visgi keturių laimėtų rungtynių seriją sekmadienio vakarą nutraukė „Volfo“ (4-1) krepšininkai įveikę varžovus rezultatu 65:54 bei išstūmę juos iš pirmosios vietos turnyrinėje lentelėje.

„Sparta BC“ ekipos vadovas Ruslanas Vristiuk buvo susikrimtęs: „Sužaidėme pačias blogiausias rungtynes šį sezoną. Trečiojo kėlinuko viduryje buvome įmetę tiek taškų, kiek įmesdavome per pirmą ketvirtį ankstesnėse dvikovose. Tragiškai žemas rezultatyvumas bei didelis padarytų klaidų skaičius privertė nusileisti prieš varžovams ir įsirašyti pirmą pralaimėjimą“.

Sūpuoklės. Itin įdomiai susiklostė Didžiojoje taurėje žaidžiančių „Klevo“ (2-2) ir „Kauno BC“ (2-2) komandų akistata, kuriose rezultatas, lyg sūpuoklėse, svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę.

Dvikovą geriau pradėjo „Klevo“ ekipa, kuri dvikovos pusiaukelėje turėjo saugų pranašumą (41:32). Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom: kauniečiai perėmė iniciatyvą, patys įgijo apčiuopiamą persvarą ir išsaugoję ją iki susitikimo pabaigos šventė svarbią pergalę rezultatu 74:72.

Staigmena. Turbūt nedaug kas tikėjosi, jog pergalių neturėjusi „Radviliškio BC“ (1-2) ekipa gali įveikti ambicingąją „Švyturio“ (3-2) komandą. Visgi radviliškiečiai pateikė staigmeną ir po 45 minučių kovos įveikė varžovus rezultatu 77:73.

Rungtynių favoritai ilgą laiką vijosi varžovus, o iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti penkias minutes turėjo 8 taškų deficitą (52:60). Tačiau tuomet „Švyturio“ ekipa sužaidė nepriekaištingą atkarpą ir išplėšė pratęsimą (65:65)!

Atrodė, jog „Radviliškio BC“ krepšininkams turėjo nusvirti rankos, tačiau viskas buvo atvirkščiai. Šaltą dušą patyrę radviliškiečiai atkuto, susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė puikią pergalę.

Solidžiausia. Labiausiai varžovus skriaudė ir solidžiausia pergale šį savaitgalį džiaugėsi „Žalia balta“ (1-3) jaunimas rezultatu 83:55 palaužęs „Viesulo BC“ (0-5) atstovus.

Galingai rungtynes pradėję „žaliai-balti“ beregint įgijo dviženklį pranašumą, kurį puikiai sužaidę antrąją rungtynių dalį pavertė triuškinamu.

Įdomu tai, jog „Žalia balta“ krepšininkai nutraukė šešių iš eilės pralaimėjimų seriją bei šventė pirmąją pergalę šiame sezone.

Savaitės MVP. Vienareikšmiškai naudingiausią savaitgalio pasirodymą surengė „Kyborgų“ atstovas Marius Baušys, kuris BLKL favoritų akistatoje pelnė 28 taškus, atkovojo 12 atšokusių kamuolių ir dvikovos metu surinko net 40 naudingumo balų.