Praeitą savaitgalį Šveicarijos mieste Ciuriche vyko antrasis EABL čempionato turas. Jame tradiciškai dalyvavo ir VKL Rinktinė, šį kartą sudaryta iš VKL B ir VKL C Lygų krepšininkų. Mūsų ekipa pasirodė puikiai ir namo parsivežė gražuolę turnyro nugalėtojų pirmosios vietos taurę. Kaip komandai sekėsi žengti šio tikslo link kviečiame paskaityti šioje apžvalgoje.

Į Šveicariją VKL Rinktinės vadovai nusprendė vykti autobusu. Toks variantas pasirinktas neatsitiktinai, nes pakeliui prie mūsų delegacijos prisijungė kolegos iš Kauno bei Sopoto (Lenkija), o pati kelionė buvo žymiai pigesnė, nei tai būtų buvę skrendant lėktuvu ar keliaujant traukiniais. Tiesa, 36 kelionės valandos pakeliui kertant ne tik visą Lenkiją, tačiau ir Vokietiją, daug kam atrodė bauginančiai, tačiau greitai su puikia kompanija apsipratę vilniečiai laiką autobuse leido turiningai.

Nepaisant 36 valandų laukiančios kelionės į vieną pusę VKL Rinktinės delegacija buvo nusiteikusi linksmai
 Kelionės pradžios planus gerokai sumaišė sugedęs autobusas, dėl ko išvykome net 4 valandomis vėliau, nei planuota. Gaila, tačiau dėl šios priežasties nepavyko pasilikti laisvo laiko ir aplankyti Berlyno, kuriame buvo numatytas netrumpas sustojimas. Laimė, jog pakeistas autobusas daugiau nebesugedo ir visą kelionę atlaikė daugiau, nei 4000km atstumą. Penktadienio vakare jau atvykome į Šveicariją ir apsistojome viešbutyje. Iš karto visų akis patraukė nežmoniškai didelės kainos: 0.5 ltr. "Sprite" buteliukas kainavo apie 5 Frankus (maždaug 5 Eurus), kebabas (beje, tikrai labai skanus) gatvės užkandinėse - apie 13 / 15 Frankų (apie 15 Eurų arba 50 Litų). Užkandžiaudami vilniečiai tarsi juokavo, jog vienas kąsnis kebabo kiekvieną kartą kainuoja maždaug tris litus. Nelepino ir kitos kainos, kuomet viešbutyje už pusryčius teko pakloti po 50 Litų žmogui, o klube sumokėti po 20 Frankų (apie 70 Litų) už kokteilį. Tačiau apie tokias "staigmenas" buvome informuoti ir trečias pagal brangumą miestas pasaulyje bent jau šiuo aspektu nebebaugino. Atvirkščiai, Šveicariją pamatėme tokią, kokią kada nors norėtųsi matyti ir Lietuvą - švarią, tvarkingą, griežtą bet teisingą. Ir visai nereikia bijoti pereiti gatvės, nes kiekviena mašina tave praleis, o į tavo pateiktą klausimą "kaip nueiti į biblioteką" vietiniai ne tik atsakys išsamiai, tačiau ir palydės, nepaisydami to, jog patys, galbūt, neturi tam laiko.

Net ir sausio mėnesį Šveicarijos sporto bazėse - žalia veja ir atviros durys visiems, norintiems sportuoti

Pats Ciurichas - bankininkų miestas, kupinas naujutėlaičių mašinų, blizgančių vitrinų ir vėl - nepaprastai didelių kainų. Savo akimis teko matyti šveicarišką laikrodį, kurio vertė nei daug, nei mažai - 100 000 Frankų (apie 300 000 Litų). Nuostabaus grožio senamiestį supa ežeras, o už jo - įspūdingo grožio Šveicarijos kalnai, papuošti sniego viršūnėmis. Lyg to būtų mažai, šeštadienį turo dalyvius pasitiko dar ir 14-os laipsnių šiluma, todėl pasijutome tarsi sulaukę pavasario. Vos atvykę į varžybų vietą supratome, jog tokių sporto bazių, kokias turi Šveicarija, mes galime tik pavydėti: visų sporto šakų aikštelės, baseinas, futbolo stadionas - viskas vienoje vietoje ir viskas ATVIRA KIAURĄ DIENĄ !!! Apie raktus čia galima pamiršti, nes toks dalykas, kaip vagystės, bent jau šiame rojaus kampelyje greičiausiai, net neegzistuoja. Nori nusipirkti keptą pyragaitį? Tiesiog pasiimi jį nuo stalo, prie kurio nėra pardavėjos, tačiau yra padėta lėkštutė pinigams palikti - ir jos niekas neima. Mums, lietuviams, tai buvo tarsi kitas pasaulis, į kurį neabejotinai grįšime ir kitame sezone. Na o dabar - apie patį turą ir rungtynes.

VKL RINKTINĖ - KKL (Kaunas) 62 : 58 (11:15, 17:14, 18:14, 16:15).

VKL Rinktinė: Ž. Kosarevas 16 tšk., R. Rolis 11, K. Bakanauskas 10, K. Surgėlas 9, L. Brazauskas 8, D. Bimba 4, G. Kieras 3, Ž. Čėnas 1, R. Vainickas ir E. Abmorševas taškų nepelnė.

1 kėlinys: Pirmuosius taškus šiame mače po dviejų tuščių minučių pelnė vilnietis Žygimantas Kosarevas. Abiems ekipoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus, netrūko klaidų bei chaotiško žaidimo. Įpusėjus kėliniui dar vienas Žygimanto Kosarevo dvitaškis padidino sostinės rinktinės pranašumą iki trijų taškų, tačiau jau kitoje atakoje jį iki minimalaus sumažino Paulius Parachomikas, o po vilniečių netaiklaus metimo rezultatą savo komandos naudai persvėrė Aleksandras Sankauskas. Andriaus Šukio spurto 7:0 dėka Kauno rinktinė staigiai atitrūko 7:13. Šis vaizdas aikštelėje ne itin patiko vilniečių treneriui Ignui Pagaliui, kuris tolimesnę taktiką aptarti nutarė minutinės pertraukėlės metu. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 11:15.

2 kėlinys: Vilniaus rinktinė antrajame ketvirtyje po truputį pradėjo rasti kelius krepšio link, o dėl to sunerimęs kauniečių treneris Modestas Vaškūnas paprašė minutinės pertraukėlės. Įpusėjus kėliniui agresyviai nusiteikęs Kristupas Surgėlas išlygino rezultatą (21:21), o kitoje atakoje jį savo komandos naudai persvėrė Žygimantas Kosarevas. Itin svarbų tolimą tritaškį vilniečiams smeigė Rokas Rolis. Kauno rinktinės trenerį penkių taškų deficitas neramino, tačiau abi minutinės pertraukėlės jau buvo išnaudotos. Tiesa, dažna rotacija neapsiėjo be spragų, o Aleksandro Sankausko dvitaškis tarp komandų paliko vos vieno taško skirtumą. Prieš didžiąją pertrauką – 28:29

Rungtynėse akis į akį susikovė abiejų ekipų lyderiai - Ž. Kosarevas (su kamuoliu) ir P. Parachomikas (KKL)

3 kėlinys: Trečiąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo Laimonas Brazauskas, tačiau didelės įtakos rezultatui tai neturėjo. Ekipos ir toliau rungtyniavo itin atkakliai, taškas į tašką. Vilniečiams kėlinio pradžioje buvo pavykę įgauti trapią kelių taškų persvarą, tačiau jos išsaugoti nesisekė. Puikią sportinę formą šiame mače demonstravo kauniečių žaidėjas Paulius Parachomikas, kuris vertė sostinės rinktinės narius vieną po kito rinktis asmenines pražangas. Po trisdešimties žaidimo minučių – 46:43 priekyje VKL Rinktinė

4 kėlinys: Lemiamojo kėlinio pradžioje tolimu metimu rezultatą išlygino Šarūnas Petraitis. Aikštelėje ir vėl užvirė atkakli kova, o tirpstant laikui iki ketvirtojo kėlinio pabaigos įtampa vis didėjo. Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos po tolimą metimą kauniečiams smeigė Paulius Parachomikas ir Andrius Šukys. Laimė, jog tritaškiu atsakė ir Karolis Bakanauskas. Likus 1 min. 20 sek. komandas skyrė vos vienas taškas – 59:58. Iki pagrindio laiko pabaigos likus 9 sek. dvitaškį, padidinusi vilniečių pranašumą iki 4-ių taškų, smeigė Domantas Bimba. Modestas Vaškūnas nieko nelaukdamas suskubo paprašyti minutinės pertraukėlės, tačiau Andriui Šukiui tritaškio pelnyti nepavyko. Pergalę rezultatu 62:58 iškovojo Vilniaus rinktinė.

VKL Rinktinė: Ž. Kosarevas 19 tšk., G. Kieras ir R. Vainickas po 14, K. Bakanauskas 13, D. Bimba 11, R. Rolis 10, K. Surgėlas 7, L. Brazauskas, Ž. Čėnas ir E. Abmorševas po 5.

1 kėlinys: Ekipos mačą pradėjo atkaklia kova taškas į tašką. Nuo susitikimo pradžios galvojusiems atitrūkti vilniečiams savo planus laikinai teko atidėti ir kautis lygioje kovoje. Bartosh Dzierzynski du taiklūs baudos metimai kėlinio pabaigoje sumažino lenkų deficitą iki keturių taškų. Vis tik vilniečiai atsipalaiduoti neketino ir per kelias minutes savo persvarą padidino iki 7-ių taškų 21:14. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 21:17 priekyje Vilniaus VKL rinktinės atstovai.

2 kėlinys: Antrąjį ketvirtį ekipos pradėjo kiek chaotiškai, pirmuosius taškus pelnyti pavyko tik trečiąją minutę. Andzej Pawlowics du taškai, išprovokuota pražanga bei realizuotas baudos metimas Lenkijos rinktinės deficitą sumažino iki 3-ų taškų, tačiau jau netrukus tolimais metimais atsakė Domantas Bimba ir Karolis Bakanauskas (31:22). Prieš didžiąją pertrauką – 43:26.

Rungtynėse progą pažaisti gavo visi VKL Rinktinės krepšininkai

3 kėlinys: Trečiojo kėlinio pradžioje, Vilniaus rinktinė, po Roko Rolio tritaškio, padidino savo persvarą iki 20-ies taškų 48:28. Vilniaus rinktinės gretose puikią sportinę formą pademonstravo Gediminas Kieras. Jo dešimt taškų iš eilės padidino sostinės pranašumą iki 30-ies taškų. Po trisdešimties žaidimo minučių – 72:33.

4 kėlinys: Nors Lenkijos rinktinė turėjo didelį deficitą, rinktinės nariai geros nuotaikos nestokojo. Komanda prieš žendama į aikštelę ir vėl išsikėlė tikslą „pędzešiąt“, ką išvertus į lietuvių kalbą reiškią „penkiasdešimt“. Roberto Vainicko tolimas metimas likus septynioms minutėms iki rungtynių pabaigos padidino vilniečių persvarą iki 48-ių taškų. Šimtąjį tašką Vilniaus rinktinei pelnė Robertas Vainickas. Lenkams, deja, peržengti penkiasdešimties taškų ribos nepavyko ir šį kartą. Lietuviai iškovojo pergalę rezultatu 103:35.

Turnyro Šveicarijoje vinimi ir savotišku finalu tapo šeimininkų - BCKE dvikova prieš Vilniaus VKL rinktinę. Po itin atkaklios kovos vieno taško skirtumu rezultatu 80:79 vilniečiai įveikė Šveicarijos atstovus ir kartu tapo Ciuricho (Zurich) turo nugalėtojais !

VKL Rinktinė: G. Kieras 23 tšk. (13 atk.k.), Ž. Kosarevas ir K. Bakanauskas po 13, K. Surgėlas 11, L. Brazauskas 9, R. Rolis 6, D. Bimba 3, E. Abmorševas 2, Ž. Čėnas ir R. Vainickas taškų nepelnė.

1 kėlinys: Mačą tolimu metimu pradėjo Tresor Quidome, tačiau jau kitoje atakoje dvitaškiu atsakė Žygimantas Kosarevas, o Laimono Brazausko tritaškis rezultatą persvėrė vilniečių naudai. Susitikimo pradžia žadėjo įdomią ir atkaklią kovą, komandos rungtyniavo taškas į tašką. Po Žygimanto Kosarevo dar vieno dvitaškio lietuviams buvo pavykę įgauti trijų taškų persvarą, tačiau jau kitoje atakoje ją iki minimalios sumažino Martynas Kairavičius. Vilniaus rinktinės treneris I. Pagalys, sunerimęs dėl padidėjusio komandos klaidų skaičiaus, nutarė tolimesnę rungtynių eigą aptarti minutinės pertraukėlės metu. Po pirmųjų nuožmios kovos dešimties minučių – 21:21.

2 kėlinys: Gedimino Kiero vedama Vilniaus rinktinė buvo įgijusi trapią keturių taškų persvarą, tačiau jos išsaugoti ar padidinti nepavyko, o Martyno Kairavičiaus tolimas metimas įpusėjus kėliniui rezultatą persvėrė Šveicarijos rinktinės naudai - 33:30. Rungtynės vyko itin permainingai, o likus dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos taiklūs Karolio Bakanausko baudos metimai sumažino vilniečių deficitą iki minimalaus. Po dviejų kėlinių – 43:43

VKL krepšininkai lemiamose rungtynėse rungtyniavo ne tik gerai, tačiau ir gražiai

3 kėlinys: Nei viena komanda rungtynių vadžių iš savo rankų paleisti neketino, tačiau šveicarams nuo trečiojo kėlinio vidurio tapo vis sunkiau sustabdyti Karolį Bakanauską. Šeimininkų rinktinės treneriui Lesteriui Bruno auganti vilniečių persvara įspūdžio nedarė, tad ką gi daryti toliau jis nutarė aptarti minutinės pertraukėlės metu. Vilniaus rinktinė ir po jos savo apsukų nemažino bei įgijo rekordinį jau 13-os taškų pranašumą. Tiesa, dar vienas Tresor Quidome tolimas metimas įrodė, jog šveicarai pasiduoti tikrai neketina. Po trisdešimties žaidimo minučių – 56:65 priekyje VKL Rinktinė

4 kėlinys: Andre Beetschen taiklūs baudos metimai lemiamojo kėlinio pradžioje sumažino šveicarų deficitą iki trijų taškų, o Tresor Quidome baudos svečiams paliko vos vieno taško persvarą. Tiesa, reikiamu momentu puikiai sužaidė vilniečių tandemas – Karolis Bakanauskas ir Gediminas Kieras. Įpusėjus kėliniui vilniečiai turėjo penkių taškų persvarą 73:68, o Kristupo Surgėlo dvitaškis gerokai suneramino Šveicarijos rinktinės trenerį Lesterį Bruno. Likus minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos komandas skyrė vos vienas taškas 77:76. Lemiamu momentu dvitaškį, suteikusį trijų taškų pranašumą, vilniečiams smeigė Karolis Bakanauskas, tačiau rezultatą nuo tritaškio linijos šaltakraujiškai išlygino Martynas Kairavičius. Šveicarai stabdė vilniečius pražangomis, o nuo baudų metimo linijos vieno taško pranašumą sostinės rinktinei suteikė šiandien puikią sportinę formą pademonstravęs Karolis Bakanauskas. Vilniaus rinktinė po itin atkaklios kovos rezultatu 80:79 įveikė Šveicarijos Ciuricho atstovus ir tapo turo nugalėtojais, antroje pozicijoje palikdami aikštelės šeimininkus.