Šarūnas Vingelis vedė Šakių ekipą į dar vieną užtikrintą pergalę
Nuotr. S.Čirbos
Antrąjį pralaimėjimą iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) antrajame etape patyrė Jonavos „Petrochemos“ (15-13) krepšininkai. Jie Šakiuose 89:68  (33:17, 15:18, 24:18, 17:15) nusileidę vietos „Zanavyko“ (14-15) klubui.

Tai buvo trečioji komandų akistata šiame sezone ir antroji Šakių krepšininkų pergalė. Įdomu tai, jog ir prieš tai vykę du susitikimai baigėsi triuškinančiais rezultatais (81:55 ir 88:65). Po šio pralaimėjimo Jonavos ekipa užima penktąją turnyro lentelės poziciją. „Zanavykas“ rikiuojasi septintoje vietoje.

Apylygė kova mače Šakiuose tęsėsi pustrečios minutės ir, rezultatui esant – 8:9 „Petrochemos“ naudai, šeimininkų krepšininkai spurtavo rezultatu – 11:2 bei nutolo – 19:11 (5 min). Po šalto dušo kiek atsigavę jonaviečiai (19:15), patyrė dar vieną varžovų atakų uraganą bei pralaimėjo pirmąjį kėlinį – 33:17.

Jonavos klubui antrojo kėlinio pradžioje pavyko priartėti – 33:22 (11 min). Nors „Zanavykas“ kiek atkuto, bet Karolio Šaruko vedama „Petrochema“ neleido tolti varžovams – 36:26 (14 min). Likusią kėlinio dalį komandos keitėsi taikliais metimas, o ketvirtį Marijaus Užupio taikliu tritaškiu užbaigę šeimininkai pirmavo – 48:35.

Po keturių Tado Sebežiovo taškų trečiojo kėlinio pradžioje komandas skyrė devyni taškai – 48:39. Tiesa, po šio epizodo kova išsilygino, o rezultatui esant 59:46 (25 min), „Zanavykas“ truktelėjo į priekį ir susikrovė grėsmingą persvarą – 68:49 (27 min). Tokį pranašumą Šakių ekipa turėjo ir po trijų kėlinių – 72:53.

Lemiamas kėlinys situacijos aikštelėje nepakeitė ir, nors po dviejų Sebežiovo taškų su pražanga ekipas skyrė 15 taškų – 78:63, tai buvo paskutinysis „Petrochemos“ bandymas prisivyti varžovus. Šeimininkai vėl netolo (83:63) ir rungtynių nugalėtojas tapo aiškus.

„Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23, Karolis Šarukas 13, Lukas Grabauskas 9, Henrikas Vorotnikovas 6.

„Zanavykas“: Šarūnas Vingelis 22, Tomas Miškinis 16 (14 atk. kam.), Marijus Užupis 15, Paulius Beliavičius 13.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos klubas žais rytoj, šeštadienį, namuose su Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipa.