„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-01-23 22:35

Paulius Jankūnas surinko pirmą dvigubą dublį Eurolygoje šį sezoną
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas
Vienas geriausių karjeros rungtynių Eurolygoje sužaidęs Paulius Jankūnas surinko pirmą dvigubą dublį šį sezoną, tačiau tai nepadėjo Kauno „Žalgiriui“ iškovoti pergalės.

Kauniečiai penktadienį 66:73 nusileido Tel Avivo „Maccabi“ ir „Top 16“ etape patyrė trečią nesėkmę.

Aikštėje dominavęs Jankūnas buvo „maitinamas“ kamuoliais kas kartą, kai užsiimdavo poziciją prieš tiesioginį oponentą, dažniausiai Brianą Randle'ą. Per 30 su puse minutės jis pelnė 18 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, taip surinkdamas 30 naudingumo balų. Tai – trečias rezultatas Jankūno karjeroje Eurolygoje.

„Buvo akivaizdu, kad varžovai sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje neturi žaidėjo, kuris gali uždengti mūsų „ketvirtą numerį“, ypatingai tokį kaip Paulių Jankūną. Jis buvo aktyvus nuo pirmos atakos ir sužaidė labai puikias rungtynes“, – kapitoną gyrė Gintaras Krapikas.

„Žalgirio“ strategas Jankūnu rėmėsi visą trečią kėlinį, todėl ketvirto kėlinio pirmoje pusėje jis leido aukštaūgiui atsipūsti.

Jankūną aikštėje pakeitęs Siimas Sanderis Vene per 5 minutes nepasižymėjo, o „Maccabi“ per tą laiką keturių taškų deficitą pavertė dviejų taškų pranašumu.

Jankūnui vos grįžus į aikštę, Sylvenas Landesbergas smeigė tritaškį ir padidino „Maccabi“ pranašumą iki 63:58.

Ar Jankūnas nebuvo perlaikytas ant suolo?

„Galvojau, kad priešininkai žaidė tokia sudėtimi, kad tuo metu labai tiko Vene, jam daviau porą minučių, juolab kad jis prieš tai keliose rungtynėse jis mums padėjo. Gal šiandien tokio efekto iš jo nebuvo.

Kartais norėtųsi su tą dieną penkiais gerai žaidžiančiais žaidėjais žaisti visas rungtynes, bet neįmanoma, kad žaidėjas, žaistų 40 min., reikia rotuoti“, – aiškino Krapikas.

„Neturiu jokių problemų, žaidžiu ar nežaidžiu. Viską sprendžia treneris“, – į diskusijas nesileido Jankūnas.

„Žalgiris“ gynyboje išgliaudė daugelį „Maccabi“ puolimo riešutų – Sofoklis Schortsanitis, tepelnė 4 taškus, Jeremy Pargo pataikė vos 4 metimus iš 15.

Tačiau antras pagal rezultatyvumą sezono rungtynes sužaidęs Landesbergas tapo nemaloniausia staigmena „Žalgiriui“. 24 metų 198 cm ūgio krepšininkas pelnė 20 taškų, iš jų 7 – ketvirtajame kėlinyje ir inicijavo „Maccabi“ spurtą.

„Šiandien gynyba prieš Pargo, Sofoklį ar Smithą veikė gerai, bet nustebino Landesbergas. Jis buvo svarbiausias rungtynių žaidėjas“, – sakė Krapikas.

Anot Jankūno, rungtynėse buvo ne vienas spurtas, todėl nereiktų žiūrėti tik į ketvirto kėlinio žaidimą.

„Per daug bangavome. Pirmą kėlinį žaidėme be klaidų, viskas buvo gerai, bet antrame kėlinyje pasipylė klaidos, trečiame sustojome puolime. O varžovai tik to ir laukia – kada mes pramesime, suklysime, kad galėtų išnaudoti savo didelį ginklą – greitą puolimą“, – aiškino Jankūnas.