Susimąstęs „Suns“ treneris Jeffas Hornačekas Nuotr.: AFP-Scanpix
Pergalingas Jameso Hardeno metimas Nuotr.: AFP-Scanpix
Timas Duncanas stabdo Ryaną Kelly Nuotr.: AP-Scanpix
Dionas Waitersas stringa Pero Antičiaus gynyboje Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Atlantos „Hawks“ pratęsė pergalių seriją iki 15 Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix

Neeilinis Klay Thompsono pasirodymas, Atlantos „Hawks“ pergalių serija ir Jameso Hardeno šaltakraujiškumas – tai ir daugiau – sausio 24-osios NBA pulse.

• Įdomiausias akimirkas iš praėjusios nakties rungtynių rasite fotogalerijoje.

Sausio 24-osios rungtynių apžvalga

ISTORINIS PASIRODYMAS. Klay Thompsonas tapo svarbiausiu praėjusios nakties žmogumi Amerikoje. „Golden State Warriors“ gynėjas per vieną kėlinį pelnė 37 taškus, pataikydamas visus 13 metimų ir taip pagerindamas kelis NBA rekordus. Įdomiausi faktai apie Thompsono pasirodymą:

• 37 taškai per ketvirtį yra daugiausia NBA istorijoje. Ankstesnis rekordas priklausė Carmelo Anthony ir George'ui Gervinui, kurie per kėlinuką buvo pelnę po 33 taškus.
  • 73,3 proc. taiklumas metant tritaškius yra didžiausias NBA istorijoje, kai krepšininkas išmeta bent 15 metimų. Thompsonas pataikė 11 iš 15.
  • Devyni tritaškiai per ketvirtį yra naujas NBA rekordas. Jis neprametė nė vieno metimo, o 8 iš 9 jo tritaškių buvo atlikti dengiant varžovui.
  • Vienu metu Thompsonas pelnė 19 taškų iš eilės, o šią atkarpą vainikavo dėjimas sugavus kamuolį ore viena ranka.

„Esu vienas laimingiausių NBA žaidėjų, turėjęs progą žaisti su Michaelu Jordanu, Davidu Robinsonu, Timu Duncanu ir kitais didžiais krepšininkais. Bet kad ir kiek įspūdingų pasiekimų yra atlikęs Michaelas, aš niekada nesu matęs jo padarant nieko panašaus“, – savo auklėtinį su Jordanu palygino „Warriors“ treneris Steve'as Kerras.

GERIAUSI. „Warriors“, sužaidę lygiai pusę reguliariojo sezono rungtynių, turi geriausią rezultatą lygoje (35-6). Jie tapo vos dešimta komanda lygos istorijoje, kuri įpusėjus sezonui turi 35 pergales.

NESIRUOŠIA SUSTOTI. Atlantos „Hawks“ dar kartą pademonstravo, kad jie ne veltui pirmauja Rytų konferencijoje. Atlantos klubas 103:93 nugalėjo Oklahomos „Thunder“ ir iškovojo penkioliktą pergalę iš eilės. Tai – visų laikų klubo rekordas. „Vanagai“ greičiausiai dar kurį laiką nenutūps, nes artimiausias jų tvarkaraštis nežada rimtų išbandymų: „Timberwolves“ (namie), „Nets“ (namie), „Trail Blazers“ (namie), „76ers“ (namie) ir „Pelicans“ (išvykoje).

ĮSIBĖGĖJA. Klivlando „Cavaliers“ tampa vis sunkiau sulaikoma. Praėjusią naktį ji 129:90 sutrypė Šarlotės „Hornets“ ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Dar įpusėjus dvikovai „Cavaliers“ pirmavo 75:40 (didžiausia persvara klubo istorijoje), o ketvirtame kėlinyje pranašumas siekė 49 taškus.

IŠSIKAPSTĖ. Toronto „Raptors“ toliau neranda savojo žaidimo. Praėjusią naktį jie 91:86 įveikė Filadelfijos „76ers“, bet tam prireikė praktiškai stebuklo, kai per paskutines 5 su puse minutės „Raptors“ panaikino 9 taškų deficitą. Žaidžiant su viena blogiausių lygos komandų, iš Toronto klubo buvo laukiama solidesnio pasirodymo.

TRYS IŠ EILĖS! Niujorko „Knicks“ staiga pradėjo skinti vieną pergalę po kitos. Praėjusią naktį Dereko Fisherio auklėtiniai 113:106 įveikė Orlando „Magic“ ir laimėjo trečią kartą paeiliui. Prieš tai buvo suklupę 16 rungtynių iš eilės.

DVI IŠ EILĖS! Kiek kitokią pergalių seriją sukrapštė Bostono „Celtics“. Jie išvykose Vakarų konferencijos klubams buvo pralaimėję net 24 rungtynes iš eilės, o praėjusią naktį 100:99 palaužė Denverio „Nuggets“ ir laimėjo antrą kartą paeiliui.

DVIGUBŲ DUBLIŲ MAŠINA. „Magic“ vidurio puolėjas Nikola Vučevičius į „Knicks“ krepšį įmetė 34 taškus ir atkovojo 18 kamuolių, taip surinkdamas 26 sezono dvigubą dublį. Pagal šį rodiklį jis neturi lygių NBA.

ĮSIMĖTO. Derrickas Rose'as jau šeštas rungtynes iš eilės pataikė bent po 2 tritaškius. Per šią atkarpą jis tolimus metimus meta 56,1 proc. taiklumu (23/41), kai prieš tai per 28 rungtynes krepšį iš toli atakavo vos 25,4 proc. taiklumu.

VEJASI ATKRINTAMĄSIAS. Naujojo Orleano „Pelicans“ laimėjo antras rungtynes iš eilės ir pagal pergales (22-21) pasivijo Oklahomos „Thunder“. Abi šias ekipas nuo aštuntoje Vakarų konferencijos vietoje esančios Fynikso „Suns“ komandos skiria 4 pergalės.

TRAUMOS. Los Andželo „Lakers“ yra labiausiai traumų kamuojama komanda šį sezoną. Dabar praradusi Kobe Bryantą, „Lakers“ šį sezoną, sudėjus visų traumuotų žaidėjų praleistas rungtynes, tokių mačų turi jau 323.

ARTĖJA PRIE 1000. San Antonijaus „Spurs“ treneriui Greggui Popovichiui pergalė prieš Los Andželo „Lakers“ buvo 995-oji karjeroje. Tiek jis pasiekė per 19 sezonų su „Spurs“.

ŠALTAKRAUJIS. Jameso Hardeno dvitaškis lėmė Hjustono „Rockets“ pergalę Fynikse. Per paskutinius penkerius metus Hardenas pataikė 13 iš 23 metimų per paskutines 24 sekundes, kai rezultatas buvo lygus arba komanda skyrė vienas metimas. Toks svarbių metimų pataikymo procentas (56,5) yra geriausias lygoje.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Golden State Warriors Sacramento Kings 126-101 stat »
Phoenix Suns Houston Rockets 111-113 stat »
Denver Nuggets Boston Celtics 99-100 stat »
San Antonio Spurs Los Angeles Lakers 99-85 stat »
Minnesota Timberwolves New Orleans Pelicans 84-92 stat »
Dallas Mavericks Chicago Bulls 98-102 stat »
New York Knicks Orlando Magic 113-106 stat »
Miami Heat Indiana Pacers 89-87 stat »
Cleveland Cavaliers Charlotte Hornets 129-90 stat »
Atlanta Hawks Oklahoma Thunder 103-93 stat »
Philadelphia 76ers Toronto Raptors 86-91 stat »

Dienos rekordai:

Thompsonas
Thompsonas
Daugiausia naudingumo balų: Klay Thompsonas (48)
Daugiausia pelnytų taškų: Klay Thompsonas (52)
Daugiausia atkovotų kamuolių: Nikola Vučevičius (18)
Daugiausia rezultatyvių perdavimų: Russellas Westbrookas, Elfridas Paytonas, Stephenas Curry (11)
Daugiausia perimtų kamuolių: Monta Ellisas (5)
Daugiausia blokuotų metimų: Tysonas Chandleris, Alexis Ajinca (5)
Daugiausia pataikytų tritaškių: Klay Thompsonas (11)

2015-01-25 00:10
Nerelus siandien pulsas. SAUNUOLIS KLAY. O Cavaliers irgi graziai suminde.

--
2015-01-24 21:47
harden su james puse top 10 uzeme
2015-01-24 20:46
jo. ir dar 5 kartus nudrocins ant suoliuko...
2015-01-24 16:04
Geriausias visatos krepsininkas James pasake, kad jis galetu bet kuria diena per kelini sumesti virs 40 tasku, bet tiesiog jis nera savanaudis ir nori, kad komandiskai visi laimetu. James nerealus!
-3
2015-01-24 15:21
Atom
Kad ir kaip gerai zaistu db Warriors bet sezono tikrai nebaigs 70-12. Antra puse bus daug sunkesne nes komandos esancios ant playoff ribos kaposis tarpusavyje todel zais va bank. Prognozuoju 64-18 geriausiu atveju.

--
2015-01-24 15:13
O dėl Thompsono pasirodymo, tai viskas atrodo žymiai silpniau, kai žiūri tik trumpus epizodus, bežiūrint pilną 3-ajį kėlinį supranti, kad tokių pasirodymų išvysime nekiekvieną dieną-FENOMENALU:)