Joey Dorsey, Donatas Motiejūnas ir Coorey Breweris mėgina į kampą užspeisti Jeremy Liną Nuotr.: AFP-Scanpix
Iš areštinės paleistas ir su dviguba energija rungtyniavęs Ty Lawsonas mėgina įveikti Nene gynybą Nuotr.: USA Today-Scanpix
Hassanas Whiteside'as kietai stabdo Pau Gasolio prasiveržimą po krepšiu Nuotr.: USA Today-Scanpix
Tautuiruotų Balkanų šalių atstovų dvikova – Nikola Pekovičius prieš Pero Antičių Nuotr.: AFP-Scanpix
Spalvinga Atlantos „Hawks“ gynėjo Denniso Schroderio šukuosena Nuotr.: AFP-Scanpix

Hassano Whiteside'o pasiekimas, įsismaginęs Jamesas Hardenas, po viešnagės areštinėje atkutęs Ty Lawsonas, Jeffo Hornaceko karas su techninėmis pražangomis, nenutrūkstanti Atlantos „Hawks“ pergalių serija – tai ir daugiau – sausio 26-osios NBA pulse.

• Įdomiausias akimirkas iš praėjusios nakties rungtynių rasite fotogalerijoje.

Sausio 26-osios rungtynių apžvalga

TRIGUBAS DUBLIS. 14 taškų, 13 atkovotų kamuolių, 12 blokų. Tai – Majamio „Heat“ vidurio puolėjo Hassano Whiteside'o statistiniai rodikliai pergalingose rungtynėse su Čikagos „Bulls“. 25-erių aukštaūgis atliko pirmąjį trigubą dublį per savo trumpą karjerą NBA ir pasiekė šio sezono lygos blokuotų metimų rekordą. Jis tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuris per mažiau nei 25 minutes sugebėjo blokuoti 12 metimų.

BE POKYČIŲ. Atlantos „Hawks“ krepšininkai rekordinę klubo pergalių seriją pratęsė iki 16-os. Eiline Rytų konferencijos lyderių auka tapo vieni iš sezono autsaiderių Minesotos „Timberwolves“ krepšininkai, kuriuos „vanagai“ parklupdė 112:100.

REKORDAS NENUVARGINO. Prieš keletą dienų pasiekęs NBA rekordą – per kėlinį 37 taškus pelnęs Klay Thompsonas apie save priminė ir Bostono „Celtics“ ekipai. „Golden State Warriors“ snaiperis prie 19-osios iš eilės komandos pergalės namie pridėjo 31 tašką, realizuodamas 11 iš 19 metimų.

PAILSĖJO AREŠTINĖJE. Dėl viršyto greičio ir girtumo Denverio „Nuggets“ gynėjas Ty Lawsonas turėjo apsilankyti areštinėje, tačiau iš jos paleistas žaidė su dviguba energija. Per dvikovą su Vašingtono „Wizards“ jis pelnė 31 tašką (sezono vidurkis – 17) ir atliko net 12 rezultatyvių perdavimų (vidurkis – 10). Tiesa, lemiamu momentu sėkmės pristigo. Pratęsimo pabaigoje Lawsonas nepataikė dvitaškio, kuriuo būtų galėjęs išlyginti rezultatą.

ŽVAIGŽDŽIŲ KARAI. Klivlande akis į akį susitiko dvi ryškiausios pastarųjų metų NBA lygos žvaigždės – LeBronas Jamesas ir Kevinas Durantas. Galima teigti, kad jų akistata baigėsi lygiosiomis (atitinkamai 34 ir 32 taškai, 28 ir 31 naudingumo balas), tačiau kur kas daugiau pagrindo džiaugtis turėjo Jamesas – „Cavaliers“ įveikė Oklahomos „Thunder“ 108:98.

PRANOKSTA SAVE. Hjustono „Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas yra rezultatyviausias sezono krepšininkas, vidutiniškai pelnantis po 27,6 taško, tačiau praėjusią savaitę jis pranoko pats save. Per ketverias „raketų“ sužaistas rungtynes gynėjas vidutiniškai rinko po 37 taškus – lygiai tiek, kiek per sekmadieninį susitikimą su „Lakers“. „Rockets“ laimėjo tris iš keturių susitikimų.

DUBLIŲ MEDŽIOTOJAS. Jonas Valančiūnas pergalingose rungtynėse su Detroito „Pistons“ buvo vienintelis Toronto „Raptors“ žaidėjas, atlikęs dvigubą dublį – 20 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Pagal šią statistikos kategoriją lietuvis yra „Raptors“ lyderis – 2014/15 m. sezone Valančiūnas per 43 sužaistus mačus atliko jau 14 dvigubų dublių.

KROATO REKORDAS. Įprastai Indianos „Pacers“ atsarginių suolą šildantis kroatas Damjanas Rudežas pasinaudojo suteikta galimybe. Per rungtynes su Orlando „Magic“ ant parketo jis praleido 29 min. ir pelnė 18 taškų, pasiekdamas asmeninį rekordą NBA. Net 16 taškų puolėjas surinko per paskutinį mačo kėlinį.

AUKLĖJA GRIEŽTAI. Fynikso „Suns“ vyriausiasis treneris Jeffas Hornacekas mėgina išgyvendinti vieną įsišaknijusių komandos problemų – technines pražangas. Su tuo jis kovoja griežtais metodais. Trečiojo kėlinio pradžioje per dvikovą su Los Andželo „Clippers“ techninę užsidirbęs Markieffas Morrisas buvo pasodintas ant suolo ir nuo jo nebepakilo. Prieš keletą dienų toks pat likimas ištiko ir Goraną Dragičių.

CITATA. „Man atrodo , kad jis čia nenori būti“, – komentuodamas pasyvų Nicko Youngo žaidimą pareiškė Los Andželo „Lakers“ treneris Byronas Scottas. Jo auklėtiniai pralaimėjo 8-ąjį kartą paeiliui, o ant parketo vos 8 min. praleidęs Youngas nepelnė nė taško ir visą antrą mačo dalį trenerio sprendimu prasėdėjo ant suolo. Tai pirmas kartas po puolėjo sugrįžimo į Los Andželą, kai aikštę jis palieka visiškai „sausas“.

Visi praėjusios nakties rezultatai:

Los Angeles Lakers Houston Rockets 87-99 stat »
Denver Nuggets Washington Wizards 115-117 stat »
Golden State Warriors Boston Celtics 114-111 stat »
Toronto Raptors Detroit Pistons 114-110 stat »
San Antonio Spurs Milwaukee Bucks 101-95 stat »
Orlando Magic Indiana Pacers 99-106 stat »
Atlanta Hawks Minnesota Timberwolves 112-100 stat »
New Orleans Pelicans Dallas Mavericks 109-106 stat »
Phoenix Suns Los Angeles Clippers 100-120 stat »
Cleveland Cavaliers Oklahoma Thunder 108-98 stat »
Chicago Bulls Miami Heat 84-96 stat »

Dienos rekordai:

Hardenas
Hardenas
Daugiausia naudingumo balų: Jamesas Hardenas (37)
Daugiausia pelnytų taškų: Jamesas Hardenas (37)
Daugiausia atkovotų kamuolių: Pau Gasolis (17)
Daugiausia rezultatyvių perdavimų: Johnas Wallas (16)
Daugiausia perimtų kamuolių: Anthony Davisas (5)
Daugiausia blokuotų metimų: Hassanas Whiteside'as (12)
Daugiausia pataikytų tritaškių: D.J. Augustinas, Kevinas Love'as (5)

Gražiausių epizodų dešimtukas:

Dienos akimirka:

Tatuiruotų milžinų iš Balkanų dvikova – Nikola Pekovičius mėgina įveikti Pero Antičiaus gynybą