Evaldas Žabas rungtynėse su „Lietuvos rytu“ aikštėje buvo beveik nesulaikomas
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas

Geriausias sezono rungtynes sužaidęs Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Evaldas Žabas sulaukė įvertinimo. Žaidėjas buvo pripažintas naudingiausiu praėjusios savaitės BEKO-LKL krepšininku.

Nors Žabo atstovaujama ekipa pralaimėjo abejas žaistas čempionato rungtynes (66:70 – Alytaus „Dzūkijai“ ir 95:101 – Vilniaus „Lietuvos rytui“), puikus gynėjo pasirodymas susitikime su Virginijaus Šeškaus vadovaujama ekipa nepraslydo pro akis.

Mače su sostinės komanda krepšininkas per 32 minutes pelnė 33 taškus (6/6 dvitaškiai, 6/8 tritaškiai, 3/3 baudos), atkovojo 3 atšokusius kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Taip pat Žabas perėmė 3 kamuolius ir surinko 41 naudingumo balą. Tai šio sezono BEKO-LKL rekordas.

Į naudingiausio žaidėjo titulą taip pat pretendavo ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ legionieriai – Michealas Dixonas ir Benjaminas Brustas.

Dixonas rungtynėse su „Juventus“ ekipa per 28 minutes pelnė 25 taškus (9/12 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/6 baudos), atkovojo 3 atšokusius kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Amerikietis surinko 31 naudingumo balą.

Brustas tose pačiose rungtynėse per 33 minutes pelnė 19 taškų (1/2 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 5/5 baudos) ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių. Legionieriaus sąskaitoje 30 naudingumo balų.

Dar dviem pretendentais į savaitės krepšininko titulą buvo laikomi „Lietuvos ryto“ gynėjas Martynas Gecevičius (1 rungtynės, 24 taškai, 27 naudingumo balai) ir Kauno „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis (1 rungtynės, 17 taškų, 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 23 naudingumo balai).

Savaitės žaidėjas renkamas atsižvelgiant į asmeninius krepšininko rodiklius ir jo komandos rezultatus.