Nors praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) nebuvo itin intriguojančių akistatų, tačiau įdomių rezultatų netrūko. Didžiojoje taurėje „Anykščiai“ iškovojo šeštąją pergalę bei užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojų vardus, prie panašaus pasiekimo priartėjo Mažosios taurės lyderiai „Volfo“ vyrai, kuriems iki garantuotos pirmosios vietos trūksta vienos pergalės.

Centrinė dvikova. Vienintelė iki šio nenugalėta BLKL ekipa ir toliau neišklysta iš pergalių kelio. Sekmadienio popietę „Anykščių“ (6-0) vyrai 85:66 palaužė „Medelyno“ (0-4) atstovus bei anksčiau laiko užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone.

Čempionato favoritai jau rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį ir įgijo solidžią persvarą. Nors „Medelyno“ atstovai nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki galo, tačiau anykštėnai puikiai išnaudojo savo patirtį bei šventė itin svarbią pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys trumpai papasakojo apie rungtynes: „Nuo pat pradžių išlaikėme aukštą rungtynių tempą. Tiesa, lemiamame kėlinuke buvom įsivėlę į „Medelyno“ žaidėjų greitą žaidimą, nes jaunimas bėgo ir jiems sekėsi gerai atakuoti, o vienu momentu varžovų jaunimas net priartėjo iki trylikos taškų. Visgi mes pristabdėme žaidimą bei šventėme šeštą pergalę iš eilės. Šaunu, kad reguliarųjį sezoną baigsim pirmojoje vietoje“.

Palūžo. Penktadienio vakarą „Medelyno“ ekipą egzaminavo dar vieni čempionato favoritai, tai – „Seciro BC“ (4-2) krepšininkai. Nors šių rungtynių rezultatas panašus, tačiau scenarijus - buvo visiškai kitoks. Pusantro aikštėje vyko dviejų lygių varžovų akistata, visgi prieš pat didžiąją pertrauką „Medelyno“ ekipa sustojo, o tuo pasinaudoję jų varžovai įgijo dviženklę persvarą (49:36).

Antroje rungtynių dalyje intriga jau nebeatgimė, tad nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 100:59 šventė „Seciro BC“ atstovai.

Trečią nesėkmę iš eilės patyrusios „Medelyno“ komandos strategas Vilius Jastremskas nežinojo ką besakyti: „Jau kelintos rungtynės iš eilės sugebam sužaisti tik kėlinį ar du gerai. Varžovams užpuolus porą atakų iš eilės komanda iškarto palūžta, įkrenta į duobę iš kurios vėliau nebeišlenda. Vyrams reikia „kiaušus“ įsigyti ir nenuleisti galvų po vienos ar dviejų nesėkmingų atkarpų, nes kitaip nieko nebus“.

Kaimynai. Dviejų turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje pergalę šventė „Lithuanian BC“ (3-3) kolektyvas rezultatu 79:67 įveikęs „Kauno BC“ (2-3) atstovus. Kaip ir buvo galima tikėtis rungtynės buvo gražios, emocingos ir atkaklios. Tris su puse kėlinuko kova vyko taškas į tašką, o priekyje buvo tai viena, tai kita komanda.

Visgi trečiojo ketvirčio pabaigoje „lietuviai“ spurtavo, įgijo dviženklę persvarą ir išsaugoję ją iki susitikimo pabaigos šventė saldžią pergalę.

Gali nebesidairyti. Lengvą, tačiau nepaprastai svarbią pergalę sekmadienio vakarą šventė „Volfo“ (5-1) komanda rezultatu 76:57 įveikusi „Žalia balta“ (1-4) jaunimą.

Intriga rungtynėse laikėsi vos kelias minutes, o vėliau „Volfo“ ekipa nutolo, įgijo apčiuopiamą persvarą, o galiausiai šventė penktąją pergalę. Iškovoję dar vieną tašką Mažosios taurės lyderiai gali nebesidairyti į varžovų rezultatus, nes viskas, ką reikia padaryti, tai reguliariojo sezono finiše pasiekti pergalę patiems.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Simas Zikas džiaugėsi pergale: „Varžovas buvo gan stiprus, tad nenuostabu, jog pirmoje rungtynių dalyje kova buvo gan apylygė. Visgi per ilgąją pertrauką sutarėme pagerinti gynybą ir pagreitinti puolimą. Visa tai pavyko puikiai įgyvendinti ir to pilnai užteko dar vienai pergalei. Ačiū vyrams, už dar vienas geras rungtynes“.

Gera gynyba. Sąlyginai lengvą tašką į savo sąskaitą įsirašė „Service Market“ (4-2) ekipa rezultatu 71:56 įveikusi „Radviliškio BC“ (1-3) atstovus. Dėl aukščiausiųjų pozicijų kovojantis „Service Market“ kolektyvas tik pirmajame kėlinuke leido varžovams alsuoti į nugaras (18:13). Tačiau vėliau – padidino apsukas, nukūrė į priekį ir dvikovos pabaigoje šventė įtikinamą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Jonas Kaskelis kalbėjo trumpai: „Pergalę lėmė gera gynyba. Susispaudėme po krepšiu ir varžovai buvo priversti mesti daugiau tritaškių nei dvitaškių. Tai ir buvo pagrindinis sėkmės faktorius. Smagu, kad neblogai dalinomės kamuoliu bei solidžiai užpuolėme“.

Savaitės MVP. Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo Didžiojoje taurėje žaidžiančios „Kaunas BC“ ekipos lyderis Tadas Bagdonas. Nors jo vedama komanda patyrė apmaudžią nesėkmę, tačiau krepšininko asmeninis pasirodymas buvo stulbinamas – 33 taškai, 11 atkovotų kamuolių ir 42 naudingumo balai.