Favorito statusas ne visuomet garantuoja pergalę, o šio posakio prasmę puikiai pajuto kelios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) komandos patyrusios netikėtas nesėkmes.

Centrinės rungtynės. Įdomiausioje savaitės akistatoje susigrūmė pergalių savo sąskaitoje dar neturėjusi „Medelyno“ (1-4) komanda ir vieni iš čempionato favoritų „Kyborgų“ (2-4) krepšininkai.

Nors pastarieji geriau pradėjo rungtynes (8:2), tačiau vėliau tarsi sustojo, o tuo pasinaudoję varžovai perėmė iniciatyvą bei dar pirmajame kėlinuke išsiveržė į priekį (14:11).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus kurį laiką vyko itin atkakli kova, o lūžis rungtynėse įvyko iškart po didžiosios pertraukos, kuomet atgavę jėgas „Medelyno“ krepšininkai šovė į priekį bei per penkias minutes įgijo dviženklį pranašumą (63:51).

Pagrindinio laiko pabaigoje „Kyborgai“ šturmavo varžovų krepšį ir sugebėjo atkurti rungtynėse intrigą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 73:72 šventė „Medelyno“ atstovai.

Nugalėtojų komandos vadovas Vilius Jastremskas nebuvo nustebęs: „Praeitų rungtynių antra pusė suteikė kažkokio pasitikėjimo komandai ir šiandien nuo pat pradžių ji žaidė ir kovojo, o ne tik slampinėjo aikštelėje. Aišku fenomenalūs Martyno Drazdausko ir Pavelo Razumovo pasirodymai labai daug davė mums, tačiau be visos komandos nebūtume pasiekę pergalės“.

„Turėjome 14 taškų persvarą, bet dėl to, jog norėjome ištirpinti laiką, ištirpdėme ir savo pranašumą. Ačiū Dievui, kad viskas baigėsi geruoju. Tikrai nežadame sustoti tik šia pergale ir sieksime maksimumo“, - optimizmu tryško „Medelyno“ komandos vadovas V.Jastremskas.

Staigmena. Ne ką mažesnę staigmeną sukūrė Mažojoje taurėje žaidžianti „Artistų“ (2-2) komanda rezultatu 90:54 sutriuškinusi antrojoje vietoje esančią „Service Market“ (4-2) komandą.

Dvikovos pradžia favoritams nieko bloga nežadėjo – sužaidus penkias minutes jie pirmavo rezultatu 15:3, tad atrodė, jog netrukus jų pranašumas taps triuškinamas. Tačiau tuomet viskas apsivertė aukštyn kojom: akivaizdžiai gynybą pagerinusi „Artistų“ komanda pavijo varžovus, o antrojo ketvirčio pradžioje –  išsiveržė į priekį ir sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą.

Įtikinamai. Beveik visą rungtynių laiką pirmavusi praėjusio sezono prizininkė „Klevo“ (3-2) komanda rezultatu 77:65 palaužė „Saurum“ (1-4) atstovus ir iškovojusi trečiąją pergalę pakilo į Didžiosios taurės rikiuotės ketvirtąją vietą.

Puikiai rungtynes pradėję "Klevo" vyrai greit įgijo dviženklį pranašumą (26:16). Nors dvikovos pusiaukelėje "Saurum" krepšininkams buvo pavykę priartėti (31:34), tačiau po didžiosios pertraukos praėjusio sezono prizininkai tarė savo žodį ir galiausiai šventė įtikinamą pergalę.

Teko pavargti. Tik po atkaklios kovos tašką sekmadienio popietę iškovojo „Švyturio“ (3-2) vyrai rezultatu 74:62 palaužę „Žalia Balta“ (1-4) atstovus.

Pusę rungtynių kova vyko taškas į taškas, tad atrodė, jog po didžiosios pertraukos salėje susirinkę žiūrovai išvys tikrą mūšį. Visgi trečiojo ketvirčio pradžioje viskas pakrypo kiek kita linkme - „Švyturio“ vyrai sužaidė puikią kelių minučių atkarpą, po kurios įgijo apčiuopiamą persvarą (45:39).

Nors „Žalia Balta“ ekipai dar buvo pavykę priartėti, tačiau „Švyturio“ komanda sugebėjo išlaikyti kovinį atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sudėtingą pergalę.

70 taškų. Galima sakyti, jog gana netikėtai pasibaigė dviejų Mažosios taurės autsaiderių akistata, kurioje „Radviliškio BC“ (1-5) ekipa net 70 taškų persvara rezultatu 105:35 sutriuškino „Viesulo BC“ atstovus.

Intriga rungtynėse laikėsi vos dešimt minučių, po kurių radviliškiečiai turėjo kuklią septynių taškų persvarą (19:12). Visgi antrąjį kėlinuką „Radviliškio BC“ ekipa laimėjo daugiau nei įtikinamai (22:1), dvikovos pusiaukelėje įgijo triuškinamą persvarą (41:13), kurią nemažindami apsukų po didžiosios pertraukos padvigubino bei susitikimo pabaigoje šventė įspūdingą pergalę.

Savaitės MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą šįkart pelnė Pavelas Razumovas ginantis „Medelyno“ komandos garbę, kuris dvikovoje su „Kyborgais“ pelnė 28 taškus ir pataikė net 8 tolimus metimus iš 10 bandymų. Pasirodymas - tikrai įspūdingas, o kai jis padeda pasiekti netikėtą pergalę, privalo būti įvertintas „Savaitės MVP“ titulu.

2015-02-03 11:32
Galetu jie veil filmuoti rungtynes ir rinkti graziausiu epizodu top, butu idomiau nei tiesiog pasiskaityti kas ten vyko ;)