Dariaus Tarvydas metimas padovanojo „Mažeikiams“ pergalę
Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas
„Mažeikiai“ po beveik 10 mėnesių pertraukos džiaugėsi pergale BEKO-LKL čempionate, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ toliau nesuka iš laimėjimų kelio, Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir „Šiauliai“ dėl pergalės turėjo kautis iki paskutinių sekundžių, o Kauno „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ nepaliko savo priešininkams vilčių.

Tai buvo įdomiausi BEKO-LKL įvykiai, kuriuos pateikiame tradicinėje BEKO-LKL savaitės apžvalgoje.

293. Tiek dienų „Mažeikių“ sirgaliai laukė savo mylimo klubo pergalės oficialiose rungtynėse. Dvidešimt šeštas kartas nemelavo – mažeikiečiai 76:75 nugalėjo priešpaskutinėje vietoje esantį Kėdainių „Nevėžį“ ir nutraukė gėdingą nesėkmių seriją, tuo pačiu iškovodami pirmąją pergalę šį BEKO-LKL sezoną.

„Mažeikiai“ turėtų būti dėkingi puolėjui Dariui Tarvydui, kuris savo reidu iš dešiniojo krašto įmetė pergalingus taškus. „Nevėžis“ atsakė tritaškiu, bet jis buvo mestas jau po laiko – mažeikiečiai aikštės viduryje susibūrė į pergalės šokį.

Puikiai „Mažeikiuose“ debiutavo sunkusis krašto puolėjas Giedrius Staniulis. Iš „Prienų“ į Žemaitiją persikėlęs krepšininkas pelnė 23 taškus (8/12 dvit.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Iš pralaimėjimų liūno „Mažeikiai“ išsiropštė ne paskutiniai Europoje. Bulgarijoje dar nė vienos pergalės neiškovojo Pleveno „Spartak“ (0/14), Rumunijoje – Klužo „Universitatea“ (0/16) ekipa.

Paskutinėmis sekundėmis pergalę išplėšė ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai. Jie 99:97 palaužė „Šiaulius“ ir pasiekė jau aštuntąją pergalę iš eilės.

Likus žaisti 3,7 sek. pergalingus taškus baudų metimais sumetė „Pieno žvaigždžių“ puolėjas Gytis Sirutavičius.

PASIPRIEŠINIMAS. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai trečią kartą šį sezoną nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą, bet padarė tai kol kas sunkiausiai iš visų bandymų – 79:76.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai užtikrintai pirmavo 74:61, bet situaciją aukštyn kojomis apvertė du tritaškius iš eilės pataikęs ir 8 taškus paeiliui surinkęs „Juventus“ puolėjas Arvydas Šikšnius. Po jo metimų likus žaisti 25 sek. komandas skyrė vos trys taškai (76:73).

Vėliau buvo dar įdomiau. Baudos metimą prametęs Mindaugas Lukauskis suteikė „Juventus“ realią galimybę išlyginti rezultatą (77:75), bet Valdas Dabkus likus rungtyniauti vos 5 sek. įmetė tik vieną baudą ir praleido galimybę išplėšti pratęsimą.

Rungtynės buvo banguotos lyg amerikietiški kalneliai. Pirmąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ laimėjo 11 taškų skirtumu, tačiau antrajame jau „Juventus“ įmetė dešimčia daugiau. Po pertraukos „Lietuvos rytas“ trečiąjį ketvirtį dar sykį laimėjo vienuolika taškų, o ketvirtajame devyniais atsigriebė „Juventus“.

SKAIČIAI. „Žalgirio“ įžaidėjas Willas Cherry rungtynėse su „Mažeikiais“ atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Vidurio puolėjas Artūras Gudaitis mažeikiečius nubaudė 23 taškais, 10-ia atkovotų kamuolių ir 34 naudingumo balais.

Naudingumo balais „Žalgiris“ sutriuškino „Mažeikius“ 111:34.

„Pieno žvaigždžių“ vidurio puolėjas Alexanderis Oriakhi po „Šiaulių“ krepšiu sugriebė net 8 atšokusius kamuolius, o iš viso – 14.

„Neptūnas“ Panevėžio „Lietkabelio“ krepšį iš toli bombardavo net 64 procentų taiklumu (18/28 trit.). Visus keturis tritaškius pataikė 18 taškų pelnęs Mindaugas Girdžiūnas.

Palyginimui, „Mažeikiai“ palaužė „Nevėžį“ tritaškius mesdami vos 12 procentų taiklumu (3/25).

„Lietkabelio“ vidurio puolėjas Jurica Žuža per 16,5 min. švystelėjo 11 dvitaškių (pataikė 8 – 73 proc.) ir surinko 18 taškų.

„Lietuvos ryto“ legionierius Travisas Leslie po daugiau nei mėnesio pertraukos BEKO-LKL čempionate grįžo į aikštę ir per 16 minučių pelnė 13 taškų bei sugriebė 7 atšokusius kamuolius.

2015-02-02 21:41
Mazeikiai laimejo?! Nu sveikinu, juk mazeikiam pergales ateina kaip velykos karta per metus