Po metų pertraukos Trevizo „Benetton“ susigrąžino Italijos taurės savininkų vardą. Po įspūdingos pergalės pusfinalyje sekmadienį taurės turnyro finale „Benetton“ 67:65 (19:15, 17:25, 16:14, 15:11) nugalėjo Bolonijos „VidiVici“ krepšininkus.

Dvikovos pabaigoje „VidiVici“ pirmavo 61:58, tačiau dvi baudas įmetė Marcusas Goree, o po vieną kartą nuo baudų metimo linijos pataikė Spenceris Nelsonas ir vėl Goree. Po 4 taškų be atsako „Benetton“ išsiveržė į priekį 62:61.

Bolonijos komandą palaidojo šios ekipos krepšininkas Andrea Michelori. Perai su Italijos rinktine pasaulio čempionate žaidęs 28 metų puolėjas per paskutinę minutę prametė visus 4 baudų metimus, o Nikos Zisis surinko 2 taškus ir Trevizo komanda iškovojo pergalę.

Naudingiausiu mačo žaidėju buvo išrinktas „Benetton“ atstovas Nelsonas. Per finalo mačą jis pelnė 14 taškų (6/8 dvitaškių, 2/4 baudų) bei atkovojo 13 atšokusių kamuolių.

Beje, į finalą „Benetton“ pateko po dramatiškos kovos. Paskutiniajame kėlinyje nuo Sienos „Montepaschi“ atsilikdami 55:71, Trevizo krepšininkai pataikė penkis tritaškius, iš kurių vienas – aidint finalinei sirenai, ir laimėjo mačą 76:75.

„Benetton“ krepšininkai Italijos taurę iškovojo po metų pertraukos. Pernai šio turnyro nugalėtojais tapo Neapolio „Eldo Basket“ žaidėjai.

„VidiVici“: Travisas Bestas 15 taškų, Vlado Ilievski 14, Guilherme Giovannoni 12, Christiano Drejeris ir Dušanas Vukčevičius po 9.

„Benetton“: Terrellas Lyday 15, Spenceris Nelsonas (13 atk. kam.) ir Marcusas Goree po 14, Nikos Zisis 12.