Santa Okockytė prie pergalės pridėjo 20 taškų
Nuotr. Sūduva
Pirmajame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) moterų taurės turnyro mače Marijampolės „Sūduva“ svečiuose įtikinamai 84:48 (17:9, 26:17, 21:12, 20:10) įveikė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komandą. Atsakomosios rungtynės vyks vasario 15 d. Marijampolėje.

Rungtynes jau pirmoje atakoje du taškus pelnė  po krepšio pataikiusi Santa Okockytė, tačiau tada taškų „badas“ truko keturias minutes, kol vieną baudos metimą pataikė Akvilė Baronėnaitė, taip sumažindama savo komandos atsilikimą iki minimumo (1:2). „Sūduva“ beveik šešias minutes nesugebėjo pelyti nė taško, daug klydo ir prasiženginėjo, tačiau kėlinio pabaigoje susiėmė ir nutolo (9:15). Santa Okockytė kėlinį užbaigė dviem baudų metimais ir išvedė „Sūduvą“ rekordiniu skirtumu 9:17.

Antrąjį kėlinį abi komandos pradėjo laisviau, Dovilės Saurazaitės dvitaškis „Sūduvai“ leido pirmauti dviženkliu skirtumu (13:23). „Hoptrans-Sirenos“ mėgino kibti į atlapus marijampolietėms, tačiau į jų atakas „Sūduva“ atsakė savosiomis, o Linas Šalkus matydamas, jog jo komandai žaidimas nesiklijuoja, paprašė minutinės pertraukėlės šeimininkėms atsiliekant 18:27. Po jos „Hoptrans-Sirenų“ žaidimas ir toliau strigo, o „Sūduva“ tyliai padidino savo pranašumą (18:31). Linas Šalkus paprašė antrosios minutinės pertraukėlės. Šeimininkių nelaimei, tendencijos aikštelėje nesikeitė, o „Sūduva“ įgijo triuškinantį pranašumą 18:37. Po dviejų kėlinių „Sūduvos“ persvara buvo užtikrinta 26:43.

Po didžiosios pertraukos abi komandos apsikeitė taikliomis atakomis 28:45. Dar du taškus su pražanga pridėjusi Iveta Šalkauskė leido „Sūduvai“ įgyti 20 taškų pranašumą (28:48), o „Sūduva“ toliau didino savo pranašumą. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes, „Sūduva“ toliau užtikrintai pirmavo rezultatu 32:60. Po trijų kėlinių rezultatu 38:64 priekyje buvo „Sūduva“.

Ketvirtajame kėlinyje, po Laimos Rickevičiūtės dvitaškio „Sūduva“ įgijo didžiausią persvarą 38:68. Įpusėjus kėliniui, „Hoptrans-Sirenų“ žaidėjų akyse jau nedegė noras kovoti. Tuo tarpu „Sūduva“ smaginosi ir didino savo pranašumą (44:79). Galutinis rungtynių rezultatas 48:84 skelbė triuškinančią „Sūduvos“ komandos pergalę.

„Hoptrans-Sirenos“: Akvilė Baronėnaitė 17, Rasa Žemantauskaitė-Matlaišaitienė 9, Gintarė Jasiunskaitė 8.

„Sūduva“:  Sandra Baliutavičiūtė 21 (35 naud. bal.), Santa Okockytė 20, Iveta Šalkauskė 14 (12 atk. kam.), Dovilė Saurazaitė 12 (7 rez. perdavimai).