Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) pirmadienį buvo sužaistos šešioliktosios savaitės dvikovos. Kauno sporto halėje šią savaitę sužaistos netikėtai pasibaigusios rungtynės tarp KTU ir ŠU komandų, o lyderių dvikovą Klaipėdoje laimėjo VDU krepšininkai.

LSKL autsaideriai įveikė šiauliečius

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę šį sezoną, sporto halėje rezultatu 95:76 (30:19, 26:27, 20:6, 19:24) įveikę čempiono titulą ginančią Šiaulių universiteto (ŠU) komandą.

Į priekį KTU šoktelėjo pirmojo kėlinio viduryje, kai pelnę 10 taškų be atsako jie atitrūko 22:12. Šiauliečiai sušvelnino skirtumą iki 6 taškų, tačiau aikštelėje pasirodęs Vytenis Jasikevičius pelnė 4 taškus iš eilės ir atstatė dviženklį pranašumą (28:18).

Trečiasis kėlinukas prasidėjo Dariaus Kalnučio dėjimu, o KTU pranašumas po kėlių sėkmingų atakų padidėjo iki 17 taškų (63:46). Tuo tarpu šiauliečiai pirmuosius taškus antroje rungtynių pusėje pelnė tik po 4 trečiojo kėlinuko minučių ir taip palaidojo viltis laimėti.

KTU: Aurimas Žukauskas 19 taškų, Vytenis Jasikevičius 17, Martynas Motiejaitis ir Darius Kalnutis (9 atk. kam.) po 12, Ignas Razutis 10, Laurynas Pečiukaitis 9, Arminas Šaulys 8.

ŠU: Rytis Rauktys 27, Gediminas Orelikas 18 (11 atk. kam.), Mažvydas Čepliauskas 15 (4 rez. perd.), Vygintas Grigaitis 8 (9atk. kam.).

Lyderių dvikovą laimėjo VDU

Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centro salėje įvyko LSKL lyderių dvikova. Klaipėdos universiteto (KU) komanda nusileido puikiai žaidusiems Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentams 80:87 (27:21, 12:17, 24:27, 17:22).

Svečiai spurtavo ketvirtajame kėlinyje. Lemiamą ketvirtį VDU pradėjo sėkminga atkarpa 9:2 ir įgijo didžiausią pranašumą 74:65. Vis dėlto apie pergalę mąstyti buvo dar anksti. Klaipėdiečiai skubiomis atakomis rinko taškus ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (72:74).

Tuomet prabilo Dariaus Šilinskio ir Manto Kalniečio duetas, kurio pastangomis VDU nutolo 82:74. Klaipėdiečiai dar bandė kovoti dėl pergalės ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų (78:82), tačiau taiklus Karolio Kalvaičio tritaškis užtvirtino sunkią VDU komandos pergalę rezultatu 87:80.

KU: Valdemaras Savostjanovas 16, Dainius Vaitelis 15, Mindaugas Valaitis 13 (5 rez. perd.), Artūras Kaubrys 10 (16 atk. kam.).

VDU: Karolis Kalvaitis 19, Darius Šilinskis 18 (14 atk. kam.), Regimantas Ostreika 17, Mantas Kalnietis 16 (8 rez. perd.), Žilvinas Kuklierius 12.

VPU nepasipriešino LKKA studentams

Vilniuje vykusiose rungtynėse nesunkią pergalę iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) ekipa, kuri rezultatu 106:75 (29:18, 27:18, 29:14, 21:25) nugalėjo aikštelės šeimininkus – Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) studentus.

Nuo dvikovos pradžios pirmavo LKKA krepšininkai, kurie tris kėlinius didino pranašumą ir po 30 minučių pirmavo 35 taškų skirtumu. Per lemiamą ketvirtį komandos tik sutvarkė formalumus ir pergalę iš Vilniaus išsivežė LKKA studentai.

VPU: Lukas Chmieliauskas 29, Darius Čiūta 16 (8 atk. kam.), Tadas Šablinskas 11, Mindaugas Ragauskas 8.

LKKA: Vilius Gabšys 26 (9 atk. kam.), Vidmantas Užkuraitis 20 (13 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Abramavičius 15 (8 atk. kam.), Mindaugas Tamušauskas 11, Kąstytis Normantas ir Justas Česnavičius (7 atk. kam.) po 10.

Vilniečių derbis baigėsi VGTU pergale

Dviejų sostinės universitetų derbį laimėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovai. Jie po atkaklios kovos 85:81 (19:17, 20:22, 28:15, 18:27) palaužė Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandą.

Trečiajame kėlinyje spurtavę technikai atitrūko solidžiu 13 taškų skirtumu, tačiau pergalės to nereiškė. Likus pusantros minutės iki mačo pabaigos rezultatas ir vėl tapo lygus – 80:80. Povilas Uždavinys pataikė labai svarbų tritaškį, išvedusį VGTU į priekį. Teisininkai dar bandė stabdyti priešininkus pražangomis, bet tai jų nebeišgelbėjo.

VGTU: Tomas Lenkimas 24, Justas Pociūnas 19, Povilas Uždavinys 12 (8 atk. kam.), Andrius Fiodorovas 10 (8 atk. kam.), Šarūnas Šliogeris 9 (9 atk. kam.).

MRU: Andrius Montrimas 19, Gintaras Leonavičius 18, Šarūnas Žala 17, Marius Kliokys 11.

lkl
sporto

--
2012-07-28
Būtų laimeję.
2007-12-21
Ku žaidė be Mockaus ir Kasiulevičiaus. Tai kaži kaip būtų pasibaigusios rungtynės jeigu jie būtų buvę...