Brookas Lopezas ieško, kam perduoti kamuolį Nuotr.: USA Today-Scanpix
Rudy Gobertas blokavo Qincy Pondexterio metimą Nuotr.: AP-Scanpix
Greggas Popovichius iškovojo 1000-ąją pergalę dirbdamas NBA lygoje Nuotr.: AFP-Scanpix
Kevinas Durantas veržiasi link varžovų krepšio Nuotr.: AP-Scanpix
Russello Westbooko žvilgsnis į tribūnas Nuotr.: AP-Scanpix

1000-oji pergalė per Greggo Popovichiaus karjerą, Kevino Duranto šou, atsitiesusi Los Andželo „Clippers“ komanda, Denverio „Nuggets“ ir Orlando „Magic“ bėdos – visa tai ir daugiau vasario 10-osios NBA pulse.

• Įdomiausias akimirkas iš praėjusios nakties rungtynių rasite fotogalerijoje.

Vasario 10-osios rungtynių apžvalga

1000. Tiek pergalių per savo karjerą NBA lygoje jau yra iškovojęs ilgametis San Antonijaus „Spurs“ treneris Greggas Popovichius. Pasiekti šį simbolinį skaičių Popui padėjo italas Marco Bellineli, rezultatą dvikovoje su Indianos „Pacers“ persvėręs iki finalo sirenos likus 2 sek. – 95:93. 9. Tiek trenerių per visą NBA istoriją yra laimėję 1000 rungtynių. Greičiau už Popovichių tai padarė tik Philas Jacksonas ir Patas Riley, o su viena komanda be Greggo tai padarė tik Jerry Sloanas. Treniruodamas Jutos „Jazz“ ekipą jis laimėjo 1127 mačus.

NUBAUDĖ. Traumas išsigydęs Oklahomos „Thunder“ lyderis Kevinas Durantas ant parketo jaučiasi vis geriau. Susitikime su Denverio „Nuggets“ puolėjas pelnė 40 taškų, o 14 iš jų – per paskutines dvi antrojo kėlinio minutes. Iš viso per mačą Durantas pataikė 7 tritaškius, pagerindamas savo karjeros rekordą, o 40-ies pelnytų taškų ribą jis peržengė 43 sykį. „Thunder“ išvykoje nugalėjo 124:114.

TĘSIASI. „Nuggets“ niekaip neišsikapsto iš pralaimėjimų liūno. Denverio krepšininkai suklupo jau 6-ąjį kartą paeiliui – šiuo metu tai yra ilgiausia pralaimėjimų serija visoje NBA lygoje.

PASISTENGĖ. Los Andželo „Clippers“ ekipa nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją, išvykoje 115:98 įveikdama Dalaso „Mavericks“. „Clippers“ dėl alkūnės infekcijos negalėjo padėti Blake'as Griffinas, tačiau iš peties padirbėjo kitas aukštaūgis. DeAndre Jordanas per 39 min. pelnė 22 taškus ir atkovojo net 27 kamuolius, iš viso surinkdamas 42 efektyvumo balus.

IŠKRITO. Niujorko „Knicks“ ekipa išvykos rungtynes su Majamio „Heat“ pradėjo išsiverždama į priekį 28:14, tačiau vėliau sumažino apsukas ir pralaimėjo 95:109. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui iš rikiuotės vėl iškrito „Knicks“ lyderis Carmelo Anthony, kuris dėl kelio skausmų buvo priverstas palikti aikštelę.

KĖLINYS. Milvokio „Bucks“ sužaidus 24 min. nuo Bruklino „Nets“ ekipos atsiliko 47:52, tačiau trečiąjį kėlinį laimėjo 16 taškų persvara (32:16), nutolo nuo oponentų ir iškovojo aštuntąją pergalę per pastarąsias 10 rungtynių.

MINUSAS. Niujorko „Knicks“ (10-42) tapo pirmaja šio sezono NBA komanda, kuri yra užtikrinta, kad pasibaigus reguliariajam sezonui jos pergalių ir pralaimėjimų koeficientas bus neigiamas.

DUOBĖ. Vyriausiojo trenerio Jacque'o Vaughno atleidimas Orlando „Magic“ ekipai netapo panacėja. Komanda ir toliau klumpa. Šį sykį „Magic“ pralaimėjo Vašingtone, 80:96 neprilygusi vietos „Wizards“ krepšininkams. Tai buvo 9-asis Orlando komandos pralaimėjimas per pastarąsias 10 rungtynių.

4. Tiek tritaškių iš 18 mestų kartu sudėjus pataikė „Golden State Warriors“ žvaigždės Stephenas Curry ir Klay Thompsonas. Netaikliai krepšį atakavusius Vakarų konferencijos išgelbėjo tai, kad jie kovėsi su viena blogiausių Rytų konferencijos komandų – Filadelfijos ¬„76ers“. Išvykoje žaidę „kariai“ nugalėjo 89:84.

NBA statistikos lyderius rasite paspaudę čia.