Lukas Lekavičius šį sezoną pranoko visų lūkesčius
Lukas Lekavičius šį sezoną pranoko visų lūkesčius
Nuotr. Fotodiena.lt
„Lukas labai daug šneka“, – taip Kauno „Žalgirio“ krepšininkai draugiškai juokauja apie tyliausią komandos žaidėją Luką Lekavičių. Tačiau dvidešimtmetis tylenis, pranokęs savo, žiūrovų ir komandos lūkesčius tapo pagrindiniu Lietuvos elitinio klubo įžaidėju.

Viskas kaip sapne

– Net gražiausiame sapne turbūt nesapnavai, kad tokia nuostabi bus pirmoji 2014-2015 metų sezono pusė?
– Oi, tikrai ne. Viskas labai keista. Galvojau mane paskolins Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandai, žaisiu Pasvalyje, o dabar... Prie to prisidėjo daug sėkmės ir kitų faktorių. Maalikas Waynsas turėjo tapti pagrindiniu įžaidėju, bet jis patyrė traumą. Be to, antruoju įžaidėju turėjo būti Kasparas Vecvagaras.

– Neseniai sakei, kad „Žalgiryje“ žaisti esi jaunas.
– (Juokiasi) Aha. Sakiau dar pernai. Galvojau bent porą metų žaisti LKL, kad galėčiau geriau pasirengčiau Eurolygai. Čia aukštas lygis, kitas greitis, meistriškumas. Bet įprantu prie to, be to, praskriejo pusę sezono. Ir pranokau savo ir turbūt – kitų lūkesčius.

– Nors nuo vaikystės žaidei krepšinį su broliais ir draugais, niekada negalvojai, kad tai taps tavo pagrindine profesija.
– Kad gyvensiu iš krepšinio supratau tik perėjęs iš moksleivių lygio ir pasirašęs kontraktą su Kauno „Žalgirio“ dubleriais. Viskas atrodė kaip sapne. Bijojau vyrų krepšinio. Esu žemas (Luko ūgis 180 cm – aut. past.), galvojau, kad su vyrais man nėra ką veikti.

Labiausiai patinka Brandonas Jenningsas, Sergio Rodriguezas, Šarūnas Jasikevičius

– Tavo debiutas „Eurolygoje“, žaidžiant prieš Madrido „Real“,  buvo fantastiškas – 8 taškai, 5 rezultatyvūs perdavimai. Tavo oponentu buvo Sergio Rodriguezas, surinkęs 9 taškus ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.
– Puikiai pamenu tas rungtynes. Buvo labai keista. Kai per apšilimą išėjau į aikštę, šmėkštelėjo mintis: „Kur aš patekau?!“ Labai bijojau, jaudinausi, bet prasidėjus rungtynėms viskas stojo į savo vietas.

– Esi stiprus psichologiškai? Ne vienas palūžta.
– (Gūžtelėja pečiais) Sunku paaiškinti. Nieko specialiai nedarau, nežinau, kodėl vieniems pasiseka, kitiems – ne. Ateinu ir dirbu. Žengiu į aikštę ir žaidžiu. Esu Avinas. Užsispyręs, stengiuosi siekti savo tikslo, daug ir gerai dirbti.

– Beje, Rodriguezas, vis dar vienas tavo didžiausių idealų?
– Taip! Stebėjau ir stebiu jo žaidimą. Labai geras krepšininkas, turi puikią kamuolio varymo techniką, metimą.

– Kas dar patektų į Lekavičiaus įžaidėjų topą ir simbolinį Eurolygos penketuką?
– Labiausiai patinka Brandonas Jenningsas iš NBA (Detroito „Pistons“ komandos įžaidėjas, - aut. past.). Jis ir atakuoja krepšį, kaip ir aš, „balionėliu“. Be abejo, turiu paminėti ir Šarūną Jasikevičių.

O penketukas? Hm. Įžaidėjas – Rodriguezas, atakuojantis – mūsiškis Jamesas Andersonas, beje, labai draugiškas, linksmas ir puikiai pritapęs prie komandos. Labai didelį įspūdį paliko ir „FC Barcelona“ vidurio puolėjas Ante Tomičius: pagal savo ūgį pakankamai greitas, gerai atakuoja abiem rankomis.

– Prieš kokį žaidėją tau buvo žaisti neparanku?
– Prieš Davidą Loganą iš „Sassari“. Iš manęs ir Vaido Kariniausko perėmė daug kamuolių. Komanda padarė net 31 klaidą. Kartais būna, kai pradžioje rungtynių padarome kelias klaidas. Net nežinau, kaip tai paaiškinti. Atrodo ir oras neįtakoja, ir gerai išsimiegu. Reikia nuo pat pirmos sekundės žaisti itin atidžiai.

Sėkmė ir darbas

– Paerzinsime „Žalgirio“ nemėgstančių interneto komentatorių žodžiais. „Top 16“ vėl bus tik pora pergalių?
– Labai, labai retai skaitau komentarus. „Top 16“ – kitas lygis, kitos komandos, lyderiai įgauna piką. Tačiau mes nuoširdžiai stengiamės. Kiek dar tenkintų pergalių? Dar bent keturių norėčiau.

Ypač svarbu gerai sužaisti prieš savo ištikimus ir audringus fanus fantastiškoje „Žalgirio“ arenoje. Namuose reikia įveikti ir „Crvena Zvezda“, ir „Galatasaray“. Galima ir „Real“. Gaila, su „Maccabi“ išleidome pergalę, nors žaidėme gerai. Pritrūko jėgų ir pabaigoje padarėme klaidų.

– Kadaise savo įspūdingiausias rungtynes išrinkai, kai gimtoje Šilalėje žaidei už „Milda“ miesto pirmenybėse prieš „Kvėdarstą“. Dabar tai būtų rungtynės prieš „Real“?
– Oi, rungtynės už „Mildą“ buvo labai seniai. Dabar išskirčiau pirmąsias Eurolygoje prieš „Real“. Ir LKL – prieš „Lietuvos rytą“, kai rungtynių pabaigoje pataikiau tritaškį metimą (spalio mėnesį Vilniuje vykusiose rungtynėse Lukas sėkmingai atakavo iš labai toli, likus žaisti apie 30 sekundžių, paskutinę atakai skirto laiko sekundę. Tuomet „Žalgiris“ atitrūko 6 taškais). Ai, įsimintinos buvo ir prieš „Sassari“ – laimėjome rungtynių pabaigoje ir, ačiū Dievui, sėkmė buvo mūsų pusėje.

– Kas tau yra sėkmė? Dievo pagalba, darbas ar dar kas nors?
– Sekasi geriausiems (šypteli). Jei rimtai, kai įdedi labai daug darbo. Stengiuosi į treniruotę ateiti anksčiau ir išeinu vėliau. Lavinu metimą. Kai įdedi daug darbo, ateina sėkmė. Nors kartais ir persistengiu, jaučiu nuovargį.

– Mes turėjome ir turime daug jaunų įžaidėjų, viliamės sulaukti dar vieno Jasikevičiaus, tačiau iš daugelio į aukštesnį lygį pateko tik žalgirietis Mantas Kalnietis. Kodėl? Per anksti akina žvaigždžių spindesys?
– Oi, to nejuntu. Šiek tiek sulaukiu dėmesio, bet tik prieš rungtynes. Manęs neatpažįsta ir džiaugiuosi. Be to, man labai daug ko trūksta.

– Kartais lendi po krepšiu tarsi negalvodamas...
– Taip. Trūksta ir aikštės matymo – reikėtų dažniau perdavinėti kamuolį. Dažnai atakuodavau krepšį, žaisdamas Šilalėje ir, kai treniravausi pas Arūną Visocką. Dabar daug naudingų patarimų duoda Jasikevičius, paaiškina, kada geriau perduoti kamuolį. Ir nors didele dalimi lemia įgimtas talentas, tačiau patobulėti gali ir daug dirbdamas.

Kaunas vis labiau patinka

– Anksti pradėjai savarankišką gyvenimą. Tai buvo iššūkis, nes į Kauną atvykai, kai tebuvo...
– ... 15 metų. Buvo labai sunku. Norėjau viską mesti ir grįžti namo. Dėkui broliams. Jie skatino likti. Buvo sunku viską daryti pačiam, ypač, skalbti, nes tai anksčiau darydavo mama. Laimė, nereikėjo gaminti maisto, nes gaudavome maitinimą. Gyvenau su Vaidu Kariniausku, turėjau gerus kambariokus, draugus.

– O dar Vilniaus spauda kuria blogą Kauno įvaizdį, todėl bijojai atvykti?
– (Juokiasi). Aha, bijojau. Atrodė, kad čia gyvena vien nusikaltėliai ir blogi žmonės. Tačiau kuo toliau, tuo labiau man Kaunas patinka. Čia – gražu, geri žmonės ir manęs niekas negaudo ir nemuša.

– Tačiau gimtąją Šilalę aplankai?
– Kartą per mėnesį. Pasiskambinu, kasdien susirašau su tėčiu, jis nuramina, kai nesiseka. Pasiilgstu gimto miesto ir pušyno, kuriame bėgioju krosą.

Draugė – futbolininkė

– Pameni, kai guodeisi, jog nesulauki merginų dėmesio ir tavo širdis laisva? O draugės norėjai lietuvaitės iš gimtų vietų.
– Atsimenu. Bet mano širdis jau ne laisva. Mano bendraamžė Ugnė iš Šilalės. Esu pažįstamas nuo 14-15 metų. Ji atvažiavo mokytis į Kauną, aš jau čia gyvenau. Na, taip ir gavosi... Ne iš pirmo žvilgsnio, bet pirma meilė.

– Tu – krepšininkas, ji – futbolininkė? Žiūri futbolą, matei jos varžybas?
– Futbolo nemėgstu. Spardo tiek ilgai kamuolį, o pelno vieną, du įvarčius. Kartą žaidžiančią Ugnę mačiau. Tiesa, salėje. Beje, jos komanda Šiaulių „Gintra Universitetas“ pernai pateko į Čempionų lygos aštuntfinalį.

– Ar Ugnė nepavydi? Kaunietės – drąsios merginos, jos myli krepšininkus.
– (Šypsosi) Šiek tiek. Kai gaunu sms, klausia, kas rašo? Tačiau mūsų santykiai rimti. Tiesa, kartu negyvename – tam esame dar per jauni. 

Kai „Žalgirio“ arenoje skamba himnas

– Pasvajoji, kas bus po 10 metų, kai tau bus 30? Ar dar vėliau?
– Dabar viską atima krepšinis. Laisvo laiko mažai. Jį leidžiu su drauge, lankomės kine, gamtoje. Mėgstu žaisti žaidimų konsole NBA už Detroito „Pistons“, „GTA“. Ketinu pirkti „X Box One“ – geresnė grafika.

Po 10 metų? Svajoju, kaip ir visi krepšininkai žaisti rinktinėje. Svajoju turėti namą, sodybą, gyventi prie gamtos. Turėti du, tris vaikus.

 – Tave žalgiriečiai titulavo „labai daug šnekančiu“?
– (Juokiasi) Esu mažakalbis. Gal trūksta drąsos? Bet geriau mažiau kalbėti, bet geriau žaisti.

– Žaidei už „Žalgirio“ jaunimą, dabar esi pagrindinis geriausios visų laikų Lietuvos komandos įžaidėjas. Žinai, kad tai įauga į kraują visiems laikams?
– Na, taip. „Lietuvos ryte“ turbūt niekada nežaisčiau. Neįmanoma nemylėti mūsų gerbėjų. Kai „Žalgirio arenoje“ jie gieda himną, net pašiurpsta kūnas. Mano kraujas dar nėra žalias, nes žaidžiu tik pirmą sezoną. Tačiau Kauno „Žalgiris“ – jau mano dalis.


Rodyti komentarus
2015-02-11 07:32
Dar vienas idomus faktas: jau trecias krepsininkas viesai sako, kad niekada nezaistu rito komandoje....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-11 07:22
cartersStrateTacticsŠis vaikinas - pavyzdys Lietuvai, kad profesionaliai krepšinį galima žaisti ir esant žemesnio (krepšinio standartais) ūgio, reikia tik įdėti daug darbo. Linkiu jam nesustot tobulėt, būti sveikam ir tikiuosi pamatyti jį rinktinėje.nekalbek nesamoniu is jo nieko nebus pamatysi


Tai kad jau dabar yra, zaidzia Lietuvos cempionu komandoje, pavasari pats taps cempionu, zaisdamas eurolygoje rodo gana neblogus rezultatus, plius pagrindinis izaidejas, Kazlauskas tikrai atkreipias demesi, tad vasara jaigu nepapultu i pagrindine rinktines komanda butu labai keista, cia tau ne kazkokie dambrauskai ar redikai, kurie net kibirtaures ir trecios LKL vietos nepatempia, cia gi ZALGIRIO mokykla, kuri ruosia aukstos klases zaidejus....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-11 00:04
StrateTacticsŠis vaikinas - pavyzdys Lietuvai, kad profesionaliai krepšinį galima žaisti ir esant žemesnio (krepšinio standartais) ūgio, reikia tik įdėti daug darbo. Linkiu jam nesustot tobulėt, būti sveikam ir tikiuosi pamatyti jį rinktinėje.


nekalbek nesamoniu is jo nieko nebus pamatysi
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 22:05
Dar - iš interviu atrodo, kad jis nuoširdus ir puikus žmogus. :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 22:04
Šis vaikinas - pavyzdys Lietuvai, kad profesionaliai krepšinį galima žaisti ir esant žemesnio (krepšinio standartais) ūgio, reikia tik įdėti daug darbo. Linkiu jam nesustot tobulėt, būti sveikam ir tikiuosi pamatyti jį rinktinėje.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 21:10
Vaikinukas realiai turi talenta. Tokio driblingo turincio lietuvio nemaciau nuo Saro laiku, net pats Kalnietis kuris dabar yra tvirtas Lietuvos rinktines izaidejas Nr1 neprlygsta pagal driblinga jaunajam Lekeviciui. Potencialas tikrai yra, svarbiausia kad sunkiai dribtu, galastu metima ir klausytu ne Krapiko, o butent Saro.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 21:01
Šaunuolis Lukai, jeigu ir toliau taip kantriai ir atkakliai dirbsi, tikrai išvysime tave rinktinėje.... Tik niekada nenuleisk rankų ir būk pasiruošęs nugalėt visas nesėkmes, kurios neišvengiamai visiems pasipainioja po kojomis.... Sėkmės....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 20:22
carterska jis gali kalbet apie vilniaus lietuvos ryta!! juk rytas uz dyka jo neimtu.


Aisku kad neimtu. Ypatingai po to kai Lukas jau pirmose tarpusavio rungtynese is rito pabaigoje issityciojo.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 20:20
Žalia-balta!Man tai iš vis labai patinka šių metų Žalgiris ir tą jo jaunimo ugdymo programa, tas bankrotas ir skolos padarė dar geresni Žalgirį :) Lekavičius, Gudaitis, Kariniauskas tai iš vis super :) Tikrai bus aukšto lygio žaidėjai, to ir linkiu. Tik juos išlaikyt reikia kuo ilgiau. .--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Jo čia tiesa, nėra net ką lyginti šiemet jaunimo su pernai... Pernai Kupšas su Čiužausku tik suoliuką šildė ir prie komandos žaidimo beveik neprisidėdavo. O vat šiemet visi jauni kurie tik įšeina tie bando kovot ir atiduoda visas jėgas :) Galbūt šiek tiek daugiau indelio iš Dimšos norėtūsi nes dar sunkiai jam sekasi, aišku karts nuo karto LKL varžybose sublizga bet galėtų dažniau, taip pat ir Vene. Nu ir galu gale reik tikėtis kad Vecvagaras kaip grįš bus puikiai pasirengęs padėti komandai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 20:16
BC_ZalgirietisPamenu ir Valančiūnas buvo toks paprastox, bet jau kai paaiškino, kad tikrai į NBA varys, mandravot pradėjo :) Lekavičius tai dar atrodo nesugadintas, bet pagalvokit, pabūkit jo vietoj, iš NKL į Kauno Žalgirio startinį penketą taip greit... Iškart gerbėjai, visokie pagyrimai, gali ir pasijust dievuku tokioje situacijoje, o dar kai tiek mažai metų. Kol kas dar tik pinigų didžiulių neuždirba, bet jau greit ateis ir tam laikas, manau gali jis ir pasikeist, o mažam reik daug dirbt norint išlikt konkurencingu rinkoj, ne kažkokiais "banketais" užsiiminėt, taip kad kuo nuoširdžiausiai linkiu nepamest galvos progai pasitaikius, o dirbt ir dar labiau džiugint sirgalius :)


Manau kada reiktu kelti sparnus aukščiau čia jau Luko valia, kaip jis pats bus pasiruošęs eiti į aukštesnį lygi tai ir eis, abejoju ar jis dabar norėtų lošti už NBA komandą kaip dar tik karjera jo profesonali karjera prasidėjo tik prieš 6mėnesius. O tuos komentarus aš abejoju ar Lukas skaito :D ypač bnews, o jai ir skaito tai manau turėtų būti tik dar didesnis stimulas jam pačiam dirbti ir tobulėti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 20:13
carterska jis gali kalbet apie vilniaus lietuvos ryta!! juk rytas uz dyka jo neimtu.


O tu žinojai kad rytę žaidžia Žalgiryje karjera pradėjas Juškevičius ??? Gal ir jį nemokamai paimė rytas ?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 20:11
ka jis gali kalbet apie vilniaus lietuvos ryta!! juk rytas uz dyka jo neimtu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 20:11
ATI
Sitas vaikis pakeis Kalnieti pagrindinio izaidejo roleje Lietuvos rinktineje, nebent nutiktu kokia trauma kaip latviui Vecvagarui.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 20:00
Pamenu ir Valančiūnas buvo toks paprastox, bet jau kai paaiškino, kad tikrai į NBA varys, mandravot pradėjo :) Lekavičius tai dar atrodo nesugadintas, bet pagalvokit, pabūkit jo vietoj, iš NKL į Kauno Žalgirio startinį penketą taip greit... Iškart gerbėjai, visokie pagyrimai, gali ir pasijust dievuku tokioje situacijoje, o dar kai tiek mažai metų. Kol kas dar tik pinigų didžiulių neuždirba, bet jau greit ateis ir tam laikas, manau gali jis ir pasikeist, o mažam reik daug dirbt norint išlikt konkurencingu rinkoj, ne kažkokiais "banketais" užsiiminėt, taip kad kuo nuoširdžiausiai linkiu nepamest galvos progai pasitaikius, o dirbt ir dar labiau džiugint sirgalius :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 19:40
Man tai iš vis labai patinka šių metų Žalgiris ir tą jo jaunimo ugdymo programa, tas bankrotas ir skolos padarė dar geresni Žalgirį :) Lekavičius, Gudaitis, Kariniauskas tai iš vis super :) Tikrai bus aukšto lygio žaidėjai, to ir linkiu. Tik juos išlaikyt reikia kuo ilgiau. .

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 19:10
BeleiiLukai tik niekada neparsiduok gyvenime rytfaniam,


Tikėkimės kad nebus kaip Juškevičius kuriam rūpėjo žaisti Lietuvoje ir pas šešku. Manau reikia imti pavizdį iš Jankūno,Kalniečio ir Mačiulio, kurie Lietuvoje mato tik vieną komandą tai Žalgirį.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 18:51
Lukai tik niekada neparsiduok gyvenime rytfaniam,
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 18:31
Lukas, turi sviesia ateity, dziugu, kad Zalgiris pagaliau turi izaideja, kuris gali persivaryti kamuoli, be kitu dvieju zmoniu pagalbos ir kas svarbiausia jis dar tik pradeda karjera, vyru sporte. Daug potencialo pas vaiky reik tiketis, kad neperdegs, nes noro matosi turi daug :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 18:20
Pagarba jaunuoliui. Matosi vaikas nesugadintas, kaip tokio amziaus masto protingai, o ir prioritetai gyvenime rimti. Aciu tevams uz toki auklejima.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-10 17:01
Progresuoja Lukas ir dėl to labai džiugu. Tikėkimės kad ateityje bus geras žaidėjas ir pravers ne tik rinktinės duris o galbūt ir NBA :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas