Italijos krepšinio lygoje prasidėjo atkrintamųjų varžybų kovos. Visi trys lietuviai, rungtyniaujantys "Serie A" lygoje  Ramūnas Šiškauskas, Mindaugas Žukauskas bei Rimantas Kaukėnas pateko į atkrintamąsias varžybas, tačiau pirmosiose varžybose tik Trevizo "Benetton" iškovojo pergalę.

R.Šiškausko rezultatyvumas atvedė "Benetton" į pergalę

Sėkmingai ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių pradėjo R.Šiškausko vedina Trevizo "Benetton". Reguliariojo sezono nugalėtojas pirmas rungtynes laimėjo 94:75 (21:21, 23:18, 26:21, 24:15).

Atkakli kova vyko nuo pirmųjų mačo minučių. Nors svečiai ir nelaimėjo nė vieno ketvirčio, tačiau oponentų nepaleido, o "Benetton" tik po truputį didino skirtumą.

Sėkmingai rungtynės susiklostė R.Šiškauskui. Krepšininkas per 23 minutes surinko 26 taškus (5/9 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 1/2 baudos metimų). R.Šiškauskas taip pat po krepšiais atkovojo 4 kamuolius, komandos draugams atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei taiykles pažeidė 3 sykius.

"Benetton": R.Šiškauskas 26 taškai, Marcusas Goree 16 (9 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), Davidas Blutenthalis 14, Andrea Bargnani 13 (6 atk. kam.).

Neapolio "Pompea": Mike'as Penberthy ir Jeffas Trepagnieras (9 atk. kam.) po 19.

26 R.Kaukėno taškai komandos neišgelbėjo

Nesėkmingai atkrintamąsias varžybas pradėjo R.Kaukėno Kantu "Vertical Vision" ekipa, išvykoje, tik po atkaklios kovos nusileidusi Milano "Armani Jeans" –  77:83 (18:28, 21:20, 17:11, 21:24).

Nesėkmingai rungtynes pradėjusi R.Kaukėno Kantu "Vertical Vision" komanda jau per pirmas 10 minučių įgijo 10 taškų deficitą. Nors antrasis kėlinys jau klostėsi kur kas sėkmingiau, iki didžiosios pertraukos skirtumas sumažėjo vos vienu tašku (48:39).

Dar labiau suaktyvinę gynybą bei vedini lietuvio R.Kaukėno, Kantu žaidėjai prieš paskutinį kėlinį sumažino atsilikimą dar 6 taškais, tačiau lemiamajame ketvirtyje prarado rungtynių kontrolę ir turėjo pripažinti oponentų pergalę.

Kantu klubo negelbėjo sėkmingas R.Kaukėno žaidimas. Lietuvis per 30 minučių pelnė 26 taškus (7/9 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 6/7 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir taisykles pažeidė 4 kartus.

"Vertical Vision": Rimantas Kaukėnas 26, Brettas Blizzardas 13 (5 atk. kam.), Albertas Mirallesas 11 (11 atk. kam.).

"Armani Jeans": Jamesas Singletonas 18 (14 atk. kam.), Aleksandras Djordjevičius 17 (5 atk. kam.), Dante Calabria 15.

Be M.Žukausko, "Montepaschi" pralaimėjo pirmąsias rungtynes

M.Žukausko Sienos "Montepaschi" savo žiūrovų akivaizdoje nusileido Romos "Lottomatica" žaidėjams 86:88 (21:20, 22:25, 16:27, 26:16) ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-1.

Po itin prasto trečiojo kėlinio "Montepaschi" sugebėjo atsigauti. Paskutinę minutę Bootsy Thorntonas išvedė šeimininkus į priekį – 86:85. Buvęs žalgirietis Tyusas Edney pataikė vieną baudą, tačiau kamuolį perėmė Hugo Sconochini.

Sienos krepšininkai pražangomis stabdė Davidą Hawkinsą, kuris realizavo abi baudas. O "Montepaschi" žaidėjo Gregoro Hafnaro tritaškis tikslo nepasiekė.

M.Žukauskas dėl pėdos traumos komandai padėti negalėjo.

"Montepaschi": Benjaminas Eze 18 (9 atk. kam.), Bootsy Thorntonas 17 (6 atk. kam.), Gregoras Hafnaras 12 (6 atk. kam.).

"Lottomatica": Davidas Hawkinsas ir Alexas Righetti po 17, Tyusas Edney ir Lubošas Bartonas po 12.

Ketvirtosios poros ketvirtfinalio serija prasidės ketvirtadienį. Joje susikaus Bolonijos "Climamio" bei Rozeto "Sedima" klubai.

2005-05-12 22:12