„Lietuvos ryto“ ir Šeškaus situacija – viešųjų ryšių košmaras (komentaras)

Jonas Miklovas
Jonas Miklovas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-02-13 14:34

Virginijaus Šeškaus atleidimas ir priėmimas atgal kelia klausimus apie „Lietuvos ryto“ vadovų taktiką
Virginijaus Šeškaus atleidimas ir priėmimas atgal kelia klausimus apie „Lietuvos ryto“ vadovų taktiką
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
„Kas po šimts ten darosi?“. Tokia mintis vakar pirmoji šovė į galvą, kai buvo pranešta, kad Virginijus Šeškus lieka Vilniaus „Lietuvos ryte“. 

Kaip asistentas. 

Kad individualiai gerintų žaidėjų įgūdžius. 

Ir mokytųsi iš naujojo trenerio, Marcelo Nicola.

Kai jau atrodė, kad niekuo nustebinti nebeįmanoma, „Lietuvos rytas“ tai padarė.

Ši žinia vainikavo beveik parą laiko trukusią nesusipratimų virtinę, kuria sostinės klubo organizacija anksčiau nepasižymėdavo.

Viskas prasidėjo ne Virginijaus Šeškaus atleidimu, o tuo, kaip buvo elgiamasi po to.

Taip, „Lietuvos ryto“ vadovai priėmė šaltakraujišką, protu, o ne emocijomis priimtą sprendimą. Atleisti trenerį po pergalės nėra įprasta taktika, tačiau šio sprendimo nereiktų smerkti ar kritikuoti.

Jeigu komanda nežaidė taip, kaip tikėjosi vadovai, treneris neturėjo ryšio su pagrindiniais komandos krepšininkais, o kažką pakeisti šį sezoną dar nėra vėlu, pokyčių reikėjo imtis.

Buvo išlauktas tinkamiausias laikas – komanda pateko į kitą Europos taurės etapą, iki jo dar lieka 3 savaitės, daugybė laiko ir iki lemiamų LKL kovų. Sostinės klubo vadovai taip greičiausiai paaukojo LKF taurės varžybas, kurios vyks jau kitą savaitgalį, tačiau galbūt jie jautė, kad su Šeškumi neturi didelių galimybių bet kuriuo atveju.

Treneris atleistas po pergalės, bet ar viena pergalė nubraukia tai, kas buvo negerai prieš tai kelias savaites ar mėnesius? Juolab, kad ta pergalė padėjo išsikapstyti į kitą etapą, o ne lėmė kažkokį titulą.

Sprendimą atleisti Šeškų galima pakomentuoti šaltu amerikietišku posakiu „nieko asmeniško, tik verslas“ ir tai nieko blogo.

Bet labai blogai buvo tai, kaip ši žinia ir kitos žinios buvo komunikuojamos plačiajai visuomenei.

Žinutėje apie atleidžiamą trenerį „Lietuvos ryto“ klubo viceprezidentas Darius Gudelis pareiškė, kad žaidėjai prieš rungtynes su Ostendės „Telindus“ žinojo apie pokyčius.

Tokia įspūdinga energija aikštėje, kova parodė, kad mūsų komanda nusiteikusi pokyčiams“, – pareiškė Gudelis.

Visgi po rungtynių ėmė aiškėti, kad toli gražu ne visi apie tai žinojo. Kalbama, kad apie būsimus pokyčius buvo pranešta vos dviem žaidėjams ir, jeigu jie nepasidalijo informacija su kitais, „įspūdinga energija aikštėje“ tikrai nėra susijusi su pokyčiais.

Vos paskelbus apie trenerio Šeškaus atleidimą, „BasketNews.lt“, o vėliau ir dar keliuose tinklalapiuose išplatinta informacija apie naująjį trenerį, Marcelo Nicola.

Ši žinia aplenkė oficialų „Lietuvos ryto“ pranešimą bent 14-15 valandų.

„Lietuvos rytui“ oficialiai dar nepaskelbus apie naują trenerį, ketvirtadienį žiniasklaidoje atsirado keli interviu su treneriu Šeškumi, kuriuose jis skundžiasi, kad negavo pakankamai laiko įrodyti savo vertę, ne visais žaidėjais pasitikėjo, nes nebuvo pratęs, kad komanda komplektuojama be jo žinios ir t.t.

Treneris sau įprastu stiliumi pajuokavo, kad dabar „savaitę gers“ ir kaitinsis pirtyje.

Po kelių valandų – bum, Šeškus lieka „Lietuvos ryte“ kaip trenerio asistentas.

Akivaizdu, kad šis sprendimas buvo priimtas paskubomis, ir apie jį Šeškus sužinojo panašiu laiku, kaip ir mes visi.

Kam to reikėjo? Šeškus niekada nebuvo trenerio asistentu, niekada negarsėjo kaip individualus žaidėjų treneris ir ką jis gali išmokti iš Nicola, jeigu nesupranta angliškai, itališkai ir ispaniškai, o Nicola kol kas nekalba lietuviškai ar rusiškai?

Ir kodėl taip greitai pasikeitė nuomonė? Vieną vakarą Šeškui padėkojama už darbą, kitą – jis paliekamas klube.

Šeškaus išlaikymas klube tapo nemalonia staigmena ir Marcelo Nicola. Su juo taip pat niekas nesitarė ir neklausė nuomonės dėl asistento, kuris dar ir – buvęs vyriausiasis treneris. Akivaizdu, kad ši situacija klube gali sukurti dar vieną vidinę trintį, tad kam jos reikėjo?

Toks vadovų skubotumas ir mėtymasis nuo vieno sprendimo prie kito primena „Lietuvos ryto“ žaidimą gynyboje šiemet.

Viskas, kas vyko po Šeškaus atleidimo, buvo „Lietuvos ryto“ viešųjų ryšių pralaimėjimas. O tai yra ironiška, žinant, kad Darius Gudelis garsėja kaip komunikacijos ir viešųjų ryšių specialistas, o pats klubas priklauso vienai didžiausių Lietuvoje žiniasklaidos grupių.


Rodyti komentarus
2015-02-14 22:21
joo
kazkaip man romkos dvasia gryzta. tik dabar ne i kauna o i vilniu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-14 03:51
Jonai, man labai patinka Jūsų straipsniai, tai dažnai net nėra ką komentuot, nes viską ir taip parašot. Bet šįsyk, tai ne visai sutinku. LR su PR iš esmės sunku jau 3 metus, nes komandos populiarumo išlaikymas yra visų pirma holistinio marketingo atsakomybė.

Na, o jau dėl Šeškaus, tai viskas čia teisingai aprašyta, bet ne kiek tie mėtymaisi kvailai atrodo, bet come on, vien jau Šeškaus samdymas turėjo būt laikomas kaip mažų mažiausiai rizikingas mokslinis eksperimentas, kuris buvo nutrauktas nepagrįstai. Ar LR valdžia žinojo, kad jis nei bu nei me nei kukarieku in ingliš??? Žinojo. Ar žadėjo duot visą sezoną dažaist? Žadėjo.

Čia gi ne NBA, kad laikas pinigai. Šeškus daugel LRyto fanų nepatiko, bet, nuobodžiai pasikartosiu, jie tai žinojo prieš pasirašant sutartį.

Taigi, išvada visgi yra du dalykai. Sąžiningumas, ypač tokiu atveju, kai LT krepšinis yra itin mylima sporto šaka, turi likt, kaip ir kitur gyvenime; antra gi - suprasčiau jei dėl klubo rezų būtų aukota šia kategoriją (sąžinę) ir būtų rastas tikrai daug geresnis treneris... dabar gi paimtas, no name'inis argentinietis. Tasme, jis geresnis už Šeškų nes moka EN?

išvis čia žiauriai apsijuokta ir čia ne tik PR klausimas, bet tiesiog išdava to, kad klubas absoliučiai neturi jokios strategijos į priekį nei vienai dienai...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 23:52
Iškrypėliai siautėję, gaila Romkos nėra, tas tai gerai paaiškintų šitą situaciją :D Geras smugis kaliošų per galvą rytfaniams nemėgstantiems Žalgirio ir pilantiems ant jo pamazgas :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 23:04
Cia jau cirkas.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 23:01
Nežina, bet manau, kad priėmimas asistentu susijęs su finansais. Taip tikriausiai nereikia mokėti kažkokios kontrakte numatytos kompensacijos...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 19:13
VIGGENPurvinai komjaunuolio ikurtas, ilga laika klouno valdytas (vien jo neuzmusami posakiai: visus sluosim is kelio, ta sezona gavo nuo visu ir visuose frontuose is Balockos sake padarys zveri :D) drabsto purvus ant visu pats budamas visai supuves. Cia komjaunuoliu karma, nevykeliu, juokint visa Lietuva


Gerai parasei nors realiai nieko naujo. Visas sitas purvas, neapykanta viskam aplinkui bei visu Lietuvos krepsinio fanu supriesinimas buvo aiskus sito parazitinio vainausko komercinio projekto tikslas nuo pat pirmuju savo gyvavimo metu. Is dalies tas pavyko, bet per paskutinius kelis metus viskas po truputi gryzta i savas vezias kai Zalgiris istisai nuleidzia sita menstruacijos spalvos klounada i tam tikra vieta, o Vilniui pagaliau atsivere akys kas is tiesu yra sita sita raudona krepsinio parodija. Dar keli panasus metai ir sitas pulinys isnyks nuo zemes pavirsiaus kaip niekam neidomus bei visiskai bereiksmis. Ir taip jau per ilgai visa tai uzsitese.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 19:12
Cia ne kosmaras, o per daug ispustas burbulas is nieko:)) Seskus interneto sensacija tiesiog pasidare.. Siulyciau zurnalistams palikti ji ramybeje ir pradeti rasyti rimtesnius straipsnius.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 16:45
Labai geras straipsnis, sutinku su viskuo :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 16:33
Purvinai komjaunuolio ikurtas, ilga laika klouno valdytas (vien jo neuzmusami posakiai: visus sluosim is kelio, ta sezona gavo nuo visu ir visuose frontuose is Balockos sake padarys zveri :D) drabsto purvus ant visu pats budamas visai supuves. Cia komjaunuoliu karma, nevykeliu, juokint visa Lietuva
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 15:47
BC_ZalgirietisTaigi, jei nežiūrėsim į tai, kad Šeškaus, kaip vyriausiojo trnerio pasirinkimas išvis buvo labai rizikingas sprendimas ir Rytas turėjo nuspėt, kad bus tokių problemu tiek komunikuojant su užsieniečiais, tiek vadovaujant visai komandai viso sezono metu (juk negali kažkoks pensininkas per kelias savaites išmokt anglų kalbos, net jei tai ir yra specifinei sričiai - reikia praktikos), taip pat jei nežiūrėsim į tai, kad rezultatai tokie "stabilūs" buvo visų žaistų rungtynių metu ir tokį srpendimą galėjo priimt ankščiau bei surast trenerį greičiau (jei norėjo greit gerų rezų) ir jei nežiūrėsim į tai, kad ankstesnis atleidimas galimai būtų suteikęs impulso be trenerio likusiems žaidėjams, tai taip, šitas sprendimas šaltaprotiškas, bet labiau esu linkęs manyt, kad tas sprendimas įsipaišo į visą tą komandos valdymo vaizdinį, į tą visą atliktų sprendimų virtinę ir tik parodo, koks nenuspėjamas yra klubo valdymas ir kokie keisti sprendimai yra priimamai, sakyčiau ne itin profesionalūs.


Šeškus pensininkas budamas 47 metu, tuomet tu silpnaprotis :DDD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 15:36
Taigi, jei nežiūrėsim į tai, kad Šeškaus, kaip vyriausiojo trnerio pasirinkimas išvis buvo labai rizikingas sprendimas ir Rytas turėjo nuspėt, kad bus tokių problemu tiek komunikuojant su užsieniečiais, tiek vadovaujant visai komandai viso sezono metu (juk negali kažkoks pensininkas per kelias savaites išmokt anglų kalbos, net jei tai ir yra specifinei sričiai - reikia praktikos), taip pat jei nežiūrėsim į tai, kad rezultatai tokie "stabilūs" buvo visų žaistų rungtynių metu ir tokį srpendimą galėjo priimt ankščiau bei surast trenerį greičiau (jei norėjo greit gerų rezų) ir jei nežiūrėsim į tai, kad ankstesnis atleidimas galimai būtų suteikęs impulso be trenerio likusiems žaidėjams, tai taip, šitas sprendimas šaltaprotiškas, bet labiau esu linkęs manyt, kad tas sprendimas įsipaišo į visą tą komandos valdymo vaizdinį, į tą visą atliktų sprendimų virtinę ir tik parodo, koks nenuspėjamas yra klubo valdymas ir kokie keisti sprendimai yra priimamai, sakyčiau ne itin profesionalūs.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-13 14:41
Cirkai :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas