Rita Milieškienė nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausia
Nuotr. Sūduva
Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) septynioliktąją pergalę iškovojo Marijampolės „Sūduva“ (17-6), kuri svečiuose 68:60 (16:12, 14:15, 22:15, 16:18) pranoko titulą ginančias Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (11-12) krepšininkes.

Pirmajame kėlinyje komandos žengė koja kojon ir nei viena ekipa per daug neatitrūko. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, didžiausią 6 taškų persvarą susikrovė „Sūduva“ – 14:8, o po pirmųjų dešimties minučių LMKL čempionės turėjo 4 taškų deficitą – 12;16.

Antrojo kėlinio viduryje, po Ritos Milieškienės dvitaškio, „Sūduva“ įgijo dviženklį pranašumą – 26:16, tačiau ketvirčio pabaigoje sėkmingą atkarpą 9:2 sužaidusi „Kibirkšties-VIČI“ ekipa sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 27:30.

Trečiąjį ketvirtį 4 taškais pradėjo Ieva Šimkutė ir išvedė vilnietes į priekį – 31:30. Kėlinio pabaigoje atkarpą 8:0 sužaidusios marijampolietės ir vėl pabėgo į priekį (50:42) bei privertė „Kibirkšties-VIČI“ trenerį Algirdą Paulauską paprašyti minutės pertraukėlės. Kėlinį taikliu dvitaškiu baigė „Sūduva“ ir prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje dviženkliu skirtumu – 52:42.

Paskutiniame kėlinyje 7 taškus be atsako pelniusios vilnietės per kiek mažiau nei 2 minutes, sumažino savo atsilikimą iki 4 taškų – 50:54. Nors „Sūduvai“ buvo ir vėl pavykę pabėgti į priekį (60:52), tačiau Vitos Horobets 4 taškai vėl leido „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkėms priartėti – 56:60. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, taiklų tritaškį pataikė Santa Okockytė ir padidino „Sūduvos“ pranašumą iki 9 taškų – 65:56. Per likusį laiką marijampolietės susikrautos persvaros neiššvaistė ir šventė pergalę 68:60.

„Kibirkštis-VIČI“: Ny Hammonds 16, Eglė Šniokaitė 13 (3 rez. perd.), Ieva Šimkutė 10 (6 atk. kam.).

„Sūduva“: Rita Milieškienė 18, Sandra Baliutavičiūtė 15 (6 atk. kam.), Dovilė Saurazaitė 13 (4 rez. perd.), Santa Okockytė 12.