Camphoras: „Lietuva – puiki šalis gyventi!“

2015-02-14 21:42
Justina Šveikytė, „Rinkos Aikštė“

Nuotr. Fotodiena.lt/D.Pipas
„Prieš atvažiuojant į Lietuvą, ši šalis man asocijavosi tik su krepšininku Jonu Valančiūnu. Apie šį kraštą nežinojau daugiau nieko“, – šypsosi Roderickas Camphoras, komandos draugų, Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkų, šaukiamas Rodu. Penktuoju numeriu pažymėtus marškinėlius vilkintis iš Merilendo valstijos kilęs 191 cm ūgio 22-ejų metų atakuojantis gynėjas prie ekipos prisijungė vienas pirmųjų, dar rugpjūtį, ir netruko tapti vienu rezultatyviausių bei daugiausia laiko aikštelėje praleidžiančiu legionierių. Rodas noriai pasakoja apie savo meilę prieš pusmetį atrastai Lietuvai, krepšiniui ir... karštai burokėlių sriubai.

Lietuvoje prisitaikė lengvai

Vasarą baigęs verslo vadybos studijas universitete Oklahomoje, kur su universiteto komanda rungtyniavo antrojoje šalies studentų lygoje, iš vieno pažįstamo sulaukė pasiūlymo važiuoti į Lietuvą ir pabandyti pasirodyti treneriams čia. Taip Rodas atsidūrė „Nevėžio“ akiratyje.

„Lietuvą aš įsimylėjau. Tai, visų pirma, yra puiki krepšinio šalis ir nuostabi šalis gyventi. Jūsų kalba velniškai sudėtinga! Išmokau lietuviškai pasisveikinti, padėkoti, ir skaičiuoti lietuvių kalba galiu. O daugiau viskas čia man patinka. Lietuvoje dailios merginos, galbūt netgi daliausios visoje Europoje. Čia ypač skanus maistas! O sriubos tiesiog fantastiškos! Jos tinka su viskuo ir visada. Dievinu karštą sriubą, o jei tai dar ir burokėlių sriuba... Galite pasigirti ir tikrai geru lietuvišku alumi.

Klimatas gal tiek atšiaurus, tačiau šalčio aš nebijau – valstijoje, iš kurios esu kilęs, labai daug sninga ir būna tikrai šalta. Prie žmonių mentaliteto pripratau, ir apskritai labai lengvai prisitaikau. Man ir mano amerikiečiams draugams iš „Nevėžio“ labai patinka Vilnius – tai  europietiškiausias Lietuvos miestas. Jis, regis, pasitinka tave išskėstomis rankomis“, – įspūdžiais dalijosi krepšininkas.

Na, o Kėdainiai, anot jo, – ramus, jaukus, gal kiek niūrokas, tačiau tinkamas poilsiui miestelis, kuriame daug pagyvenusių žmonių. Užsigeidus ko nors veržlesnio – Kaunas ir Vilnius ranka pasiekiami.

„Iš kitos pusės, gerai, kad gyvenu Kėdainiuose, nes toks gyvenimo tempas leidžia neišlaidauti. Laisvadieniais su komandos draugais amerikiečiais važiuojame į sostinę apsipirkti, pavalgyti, nueiname į barą. Jeigu gyvenčiau sostinėje, pramogoms išleisčiau daug pinigų. Būdamas Kėdainiuose galiu daugiau koncentruotis į krepšinį ir poilsį. Mėgstu ir pamiegoti“, – pasakojo amerikietis.

Pradžioje vaikiną stebino smalsūs aplinkinių žvilgsniai. Ir dabar, praėjus beveik pusmečiui, žmonės vis dar neatitraukia akių nuo „Nevėžio“ legionierių. Tačiau jis prie to jau įprato.

„Manau, kad kėdainiečiai mane pamėgo. Jeigu mane užkalbina, aš visada pasikalbu, jei „Nevėžio“ fanai nori nusifotografuoti, niekada neatsisakau. Esu geras, ramus žmogus – kodėl miestiečiai turėtų manęs nemėgti? Juk Kėdainiuose puikūs sirgaliai“, – svarstė Camphoras.

Užaugino mama

Rodo šeima nedidelė, ją sudaro tik du žmonės: jis ir jo mama. Vaikinas sako taip ir neturėjęs galimybės pažinti savo tėčio.

„Jis mirė, kai aš dar net nebuvau gimęs, – prisimena krepšininkas. – Mane užaugino mama, kuri man atstojo ir motiną, ir tėvą. Mes esame labai artimi, ir ji manęs beprotiškai ilgisi. Dabar, kad namie būtų linksmiau, ji nusipirko katiną.

Mama manimi labai didžiuojasi, nes ten, iš kur esu kilęs, augti itin sudėtinga. Merilendo valstija garsėja labai aukštu nusikalstamumo lygiu, o ypač pavojinga rajone, kuriame gyvenau aš. Krepšinis man buvo būdas išvengti problemų. Žaisti pradėjau septynerių. Ir neblogai sekėsi. Vis girdėdavau: „Rodai, tu gali žaisti labai gerai.“ Būdamas šešiolikos tuo patikėjau. Pradėjau stengtis, daugiau treniruotis, žaisti su stipresniais už save ir pamažu juos įveikiau“, – pasakoja Camphoras.

Būtent noras žaisti krepšinį vaikiną paskatino mokytis. Juk norint priklausyti mokyklos ar universiteto komandai, būti vien tik geru žaidėju nepakanka – reikia ir gerai mokytis. Tam kad galėtų žaisti krepšinį, Rodas visada stengėsi gerai mokytis. Sportas vaikiną atitraukė nuo šlaistymosi gatvėmis.

„Dabar krepšinis man yra viskas: mano meilė, mano hobis. Visas mano gyvenimas sukasi apie jį. Maža laisvų valandų. Jei nebūčiau žaidęs krepšinio, nežinau, kas dabar būčiau ir ką veikčiau“, – svarsto legionierius.

Komandinis žaidimas

Krepšinis Amerikoje ir Europoje labai skiriasi. JAV krepšinis reikalauja rimtesnio fizinio pasiruošimo, mat turi bėgti didesnį atstumą ir mesti kamuolį iš toliau, o Europoje reikia daugiau strateginio mąstymo. Jeigu NBA lygoje rungtynes gali laimėti 2-3 žmonės, tai pas mus tai yra neįmanoma.

„Europoje krepšinio aikštelėje vyksta darnus komandinis darbas: turi treniruotis kartu, jausti kitus žaidėjus, numatyti artimiausius savo komandos draugų veiksmus. Norint žaisti profesionaliai paprasčiau tai daryti atvykus į Europą, negu patekti į NBA. Tačiau Europoje žaisti yra kur kas sudėtingiau. Jeigu NBA už šiek tiek grubesnį varžovo prisilietimą teisėjas fiksuoja pražangą, Europoje teisėjai leidžia žaisti šiurkščiau.

Man įspūdį padarė tai, jog lietuviai yra tokie taiklūs metikai. Manyčiau, jog 90 proc. lietuvių krepšininkų, palikti laisvi arba gavę bent kiek erdvės aikštelėje, mes į krepšį. Ir, žinoma, pataikys“, – lietuvių taiklumu žavisi amerikietis.

Tačiau, kaip bebūtų, NBA yra stipriausia pasaulio krepšinio lyga. Ten sudarytos geriausios sąlygos treniruotis ir žaisti, rungtyniauja geriausi žaidėjai, o su jais dirba profesionaliausi treneriai. Kad greičiau atsigautų po varžybų ar varginančių treniruočių, krepšininkams taikomos įvairios technologijos, pavyzdžiui, ledo vonios. Europoje tokių technologijų nėra.

Gyvendamas Amerikoje apie Europos krepšinį Rodas nežinojo visiškai nieko. Jo teigimu, JAV viskas sukasi tik apie NBA. Tad vaikinas džiaugiasi atvažiavęs į Europą ir išmokęs žaisti kitokį nei buvo įpratęs – komandinį – žaidimą.

Tikisi patekti į NBA

Camphoras sako svajojantis pasibaigus šiam sezonui, aišku, jeigu pasiliks Europoje, žaisti Eurolygoje. O jeigu vis dėlto grįš į Ameriką, vieną dieną jis norėtų žaisti NBA.

„Kad patektum į NBA, turi būti geriausias iš geriausių. Tikiuosi, jog vieną dieną aš ten pateksiu. Mano mama sakė: „Jeigu tu geras, nesvarbu kur tu esi, jie tave suras“. Tad laukiu skambučio iš NBA“, – juokiasi krepšininkas.

Na, o jeigu vaikinas taip ir nepatektų į Eurolygą ar NBA?

„Tikrai nenusivilčiau. Pagalvočiau, jog galbūt per mažai dirbau ir per mažai pastangų įdėjau. Be to, visada turiu atsarginį planą. Jeigu nepasiseks krepšinyje, noriu atsidaryti savo statybų bendrovę“, – sako Camphoras.

Praplėtė akiratį

Krepšininkas patikina, kad gyvenimas Lietuvoje jį labai pakeitė: praplėtė akiratį, parodė, jog žmonės gali būti tokie skirtingi. „Aš paaugau kaip asmenybė. Tapau taupesnis, savarankiškesnis ir kantresnis. Būna, kalbėdami su mama internetu susiginčijame. Anksčiau nenusileisdavau, o dabar iškart stengiuosi nusiraminti ir būti kantrus, nes nėra jokios prasmės pyktis“, – atvirai prisipažįsta jis.

Turi potencialo

„Nevėžio“ komanda šiemet nedemonstruoja pačių geriausių rezultatų, tačiau Rodas patikina, kad potencialo kitiems metams ekipa tikrai turi.

„Teko žaisti sudėtingų rungtynių, kuriose priešininkai mus palaužė pačioje pabaigoje. Vienaip ar kitaip, džiaugiuosi puikiais komandos draugais, nuostabiu treneriu. Tikiu, kad niekas nevyksta be priežasties. Ir aš čia esu dėl kažkokios priežasties. Kur būsiu kitąmet – nežinau. Galbūt Kėdainiuose, gal kitame Lietuvos klube, o gal kitoje Europos šalyje. Nežinau. Tačiau per daug ir nesijaudinu. Esu įsitikinęs, kad Dievas turi parengęs planą kiekvienam“, – pasakoja legionierius.

Aplankys Trakus ir Nidą

Savo gyvenimo kelyje jis sako sutikęs daug geresnių žaidėjų už save. Jie lankė geresnes mokyklas ir žaidė krepšinį geriau už jį.

„Tačiau dabar jie sėdi namuose ir nieko neveikia. O aš esu čia. Todėl džiaugiuosi, kad tapau tokiu žmogumi, koks esu šiandien. Jeigu kitą sezoną nebežaisiu Lietuvoje, aš čia dar neabejotinai atvyksiu. O šiam sezonui pasibaigus būtinai aplankysiu Trakus ir Nidą. Man Lietuvoje labai patinka“, – patikina Camphoras.


Rodyti komentarus
2015-02-15 15:57
lkl
kas kaltas,kad esi niekam tikes tik griovius ir gali kasti uz tokia alga??? eik geriau gatviu sluoti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-15 14:11
Sepas
Jo bl kai kase losia zaibis gyventi,kai reiktu griovius paskasti uz 1000 litu 12h paziureciau ka toliau sneketu :DD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-15 13:04
Leiskit man rašytiDžiugu girdėt, kad kažkam patinka gyvent Lietuvoj, kai dauguma lietuviu ją keikia :D


Kad daugumai užsieniečių čia yra gerai :) Ir mum būtų gerai, jei uždirbtumėm. Nėra bloga ta mūsų šalis...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-15 04:18
djgaffer
Nuoširdus,atviras žmogus ir puikus interviu.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2015-02-15 00:34
krepsinio fanas
tikrai geras, perspektyvus zaidejas.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2015-02-15 00:32
e
labai nuoširdus žmogus, sėkmės jam kad ir ką jis gyvenime darys

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-15 00:29
Džiugu girdėt, kad kažkam patinka gyvent Lietuvoj, kai dauguma lietuviu ją keikia :D
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2015-02-14 23:22
ekspertas
i zalgiri ji!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-14 22:54
One day
Labai protingas, geras, nuoširdus žmogus atrodo, didžiausios sėkmės jam gyvenime.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-14 22:19
Tai vis dėl to Nevėžis moka atlyginimus, nes ir kelionė į Vilnių, o ten dar barščių sriuba nepigiai atsieina.O jei rimtai tai geras žaidėjas, kitą sezoną kils aukščiau, ne iki Eurolygos, bet kils
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2015-02-14 22:17
kirvis
na tikrai neblogai pritapo,manau nebrangus jis taigi butu puikus papildymas betkuriai LKL vidutiniokei.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas