Jahlilas Okaforas su komandos draugais džiaugiasi pergale Nuotr.: AFP – Scanpix
Djuko komandą palaikė įspūdinga sirgalių armija Nuotr.: AFP – Scanpix
Prieš rungtynes abiejų komandų treneriai ir žaidėjai pagerbė neseniai mirusį buvusį Šiaurės Karolinos universiteto trenerį Deaną Smithą Nuotr.: AFP – Scanpix

Dviejų didžiausių NCAA krepšinio turnyro varžovų, Djuko ir Šiaurės Karolinos universitetų, derbis pateisino savo vardą. Dvikovą per pratęsimą 92:90 (49:42, 32:39, 11:9) laimėjo Djuko „Blue Devils“ (23-3) krepšininkai.

Šios dvi komandos nuo seno yra didžiausios varžovės studentų krepšinyje. Skaičiuojama, kad per paskutines 87 jų tarpusavio rungtynes komandos žaidė taip lygiai, kad sudėjus jų visų rezultatus Djukas pirmautų vos 6725:6719. Pagal pergales per šį laikotarpį minimalią persvarą turi Šiaurės Karolinos universitetas (44-43).

Šį kartą mačas taip pat klostėsi itin atkakliai – „Blue Devils“ pirmavo įpusėjus mačui, tačiau antroje dvikovos dalyje smigo į duobę ir, likus žaisti mažiau nei 4 minutes, „Tar Heels“ pirmavo dviženkle persvara – 77:67.

Visgi audringai žiūrovų palaikomi šeimininkai spurtavo ir po Tyuso Joneso dvitaškio išplėšė pratęsimą – 81:81.

Papildomoje penkių minučių atkarpoje Djuko talentas Jahlilas OKaforas išvedė „Blue Devils“ į priekį 90:89, o o vėliau Quinnas Cookas pataikė dvi baudas iš keturių ir padidino persvarą iki 92:89.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 3 sekundes Šiaurės Karolinos universiteto krepšininkas Nate'as Brittas pataikė pirmąją baudą, tyčia prametė antrąją, tačiau kamuolį atkovojo šeimininkai ir finalinė sirena paskelbė jų pergalę.

Dvikovą Durhame, kur įsikūręs Djuko universitetas, stebėjo 9314 žiūrovų.

Nugalėtojams Cookas ir Jonesas pelnė po 22 taškus, Šiaurės Karolinos universiteto komandoje išsiskyrė po 18 taškų surinkę Kennedy Meeksas ir Brice'as Johnsonas. Pastarasis dar atkovojo 12 kamuolių.

Nepaisant didelės priešpriešos už aikštės ribų, Djuko komandos atstovai pademonstravo pagarbą varžovams, prieš rungtynes tylos minute pagerbdami neseniai mirusį ilgametį Šiaurės Karolinos universiteto trenerį Deaną Smithą. Abiejų ekipų treneriai ir žaidėjai vieną iškiliausių visų laikų NCAA trenerių pagerbė klūpėdami ant vieno kelio aikštelės viduryje.