Simono Lekio sąskaitoje – 17 taškų
Nuotr. Modestas Gailiūnas
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse Jonavoje pralaimėjimą patyrė šeimininkų „Petrochemos“ (16-18) krepšininkai po atkaklios kovos - 77:82 (23:21, 22:21, 17:18, 15:22) turėję pripažinti „Trakų“ (21-12) komandos pranašumą.

Tai buvo antroji „Petrochemos“ ekipos nesėkmė antrojo NKL čempionato etapo akistatose su „Trakų“ klubu. Pirmajame etape abu sykius stipresni buvo Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai.

Rungtynes Jonavoje geriau pradėjo šeimininkai, kurie vedami Aurimo Urbono, įpusėjus  ketvirčiui, turėjo 7 taškų persvarą – 15:8. „Petrochema“ nemažino apsukų ir po dešimtojo Urbono taško bei Karolio Šaruko dvitaškio pirmavo – 20:11 (7 min). Tiesa, svečiai, pataikę kelis tolimus metimus, ketvirčio pabaigoje ženkliai priartėjo – 23:21.

Antrajame kėlinyje apylygis rezultatas išsilaikė iki ketvirčio vidurio, kuomet jonaviečiai spurtavo 10:2 ir nutolo – 39:31. Arvydo Straupio auklėtiniai atsakė savo atakų serija ir išsiveržė į priekį – 41:42. Prieš didžiąją pertrauką Jonavos klubui pranašumą sugrąžino Urbonas – 45:42.

„Trakai“ iki pat trečiojo kėlinio vidurio neleido pabėgti šeimininkams. Tuomet savo žodį tarė Evaldas Aniulis, surinkęs 6 taškus iš eilės ir sukrovęs Jonavos ekipai solidesnę persvarą – 58:51. Iki ketvirčio pabaigos svečiai sugebėjo sunaikinti didžiąją dalį savo deficito – 62:60.

Lemiamą kėlinį „Petrochema“ pradėjo susikraudama saugesnį pranašumą – 67:62. „Trakai“ eilinį kartą prisivijo šeimininkus – 71:71 (35 min). Netrukus dvitaškį su pražanga įmėtė „Petrochemos“ naujokas Pikalavičius – 74:71 (37 min). Tritaškiu atsakė Simonas Lekys – 74:74. Komandos apsikeitė taikliais metimais, o Lekio baudų metimai išvedė „Trakus“ į priekį – 77:78 (39 min).

Rungtynių pabaigoje puolime klydę jonaviečiai, likus žaisti 18 sekundžių, specialiai prasižengė prieš Dovį Bičkauskį, kuris realizavo baudų metimus – 77:80. Dar viena klaida atėmė iš jonaviečių galimybę sumažinti deficitą, o pražanga sustabdytas Bičkauskis neklydo ir padėjo „Trakams“ iškovoti pergalę – 77:82.

„Petrochema“: Aurimas Urbonas 21 (7 atk. kam.), Vytautas Pikalavičius 12, Ričardas Verbickas 11, Karolis Šarukas 9.

„Trakai“: Dovis Bičkauskis 20, Simonas Lekys 17, Tautvydas Pipiras 12.