Pajėgiausi šalies jaunieji krepšininkai susirinko Kaune
Pajėgiausi šalies jaunieji krepšininkai susirinko Kaune
Nuotr. Augusto Didžgalvio
Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį rinkosi geriausi Lietuvos jaunieji krepšininkai. Čia įvyko Moksleivių krepšinio lygos (MKL) „Manijos Žvaigždžių diena 2015”. Keturias valandas trukusiame renginyje perspektyviausi šalies žaidėjai ir jų pasižiūrėti susirinkę sirgaliai tikrai nenuobodžiavo.

Be tradicinių Rytų ir Vakarų komandų rungtynių susirinkusieji galėjo išvysti NIKE tritaškių metimų bei HUAWEI dėjimų konkursus. O taip pat tik Moksleivių lygoje išbandytos MANIJA Karavano, RIND Bauduko ir VYTAUTO Slalomo rungtys bei visame pasaulyje populiarios MOLTEN trys prieš tris į vieną krepšį varžybos.

Ant Kauno arenos parketo išbėgo ir krepšinio mylėtojams puikiai pažįstami veidai, ir dar tik į viršūnę kylančios jaunosios „žvaigždutės“.

Susirinkusius savo pasirodymais stebino naudingiausias Eurolygos jaunimo atrankos turnyro žaidėjas Martynas Echodas, Klaipėdos „Neptūnui“ priklausantis perspektyvus gynėjas Laurynas Beliauskas, su Ispanijos krepšinio žvaigžde Rudy Fernandezu lyginamas Martynas Varnas, užsienio klubų dėmesio sulaukęs Jokūbas Švambaris, puikius rezultatus demonstruojantys Grantas Vasiliauskas ir Tomas Balčiūnas, rezultatyviausia Lietuvos moterų krepšinio lygos žaidėja Laura Juškaitė, „Utenos“ moterų klubo aprangą vilkinti Martyna Petrėnaitė, šį sezoną MKL čempionate nesustabdoma Saulė Kaupytė, daugybė įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinės žaidėjų ir kt.

Moksleivių krepšinio lygos „Manijos Žvaigždžių diena“ prasidėjo „NIKE Tritaškių“ metimų konkursu. Vaikinų varžybose triumfavo Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinis Laurynas Beliauskas. Jis finale surinko 16 taškų ir vos 1 tašku aplenkė antroje vietoje likusį Mantą Pigagą iš Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio krepšinio mokyklos. Nugalėtoją apdovanojo geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis.

Merginų varžybose geriausios snaiperės vardą iškovojo Austėja Buivydaitė, kuri krepšinio paslapčių besimoko Kauno krepšinio mokykloje „Aisčiai“. Ji finale pelnė 14 taškų. Antrąją vietą užėmė Agnė Bobinaitė iš Kėdainių sporto centro, surinkusi 10 taškų. Nugalėtoją apdovanojo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Sabonis. Finale dalyvavusi Bobinaitė tritaškių metimų konkurse atsidūrė paskutinę akimirką, kai dėl traumos negalėjo dalyvauti kita mergina.

„Reikia taikliai mesti ir laimėsi, - po mačo džiūgavo Buivydaitė. – Noriu padėkoti savo trenerei Birutei Jankauskienei, kuri kasdien mane skatina tobulėti”.

Jaunių ir jaunučių „Manijos Karavano“ konkurse nugalėjo Martynas Arlauskas iš Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro. Jis finale įveikė Vidmantą Varnelį iš Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“.  Merginų konkurso finale susikovė dvi Alytaus sporto ir rekreacijos centro auklėtinės. Vis tik sėkmė lydėjo Indrę Kareivaitę, kuri nugalėjo savo komandos draugę Kariną Deimantavičiūtę. Prizus nugalėtojams įteikė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

„Reikia pataisyti ir viskas. Laimėsi, - sakė nugalėtojas Arlauskas, kuris yra legendinio „Žalgirio“ žaidėjo Mindaugo Arlausko sūnus. – Tiesa, didžiausia šio prizo dalis priklauso mano treneriui Aurimui Jasilioniui“.

„Noriu padėkoti visam Alytui, kuris mane labai palaikė. Ačiū ir didžiausi linkėjimai“, - sakė Kareivaitė.

Vaikų „Rind Bauduko“ konkurse berniukų gretose geriausiai sekėsi Hubertui Pivoriui iš Š.Marčiulionio krepšinio akademijos. Vaikų mergaičių rungtyje geriausiai pasisekė Ramintai Gailiūnaitei iš Kėdainių sporto centro.

„Reikia daug stengtis ir treniruotis, tik tada laimėsi“, – po mačo šypsojosi Pivorius.

„Tik treniruotės padeda kilti aukštyn“, – savo kolegai antrino Gailiūnaitė.

Toliau merginos ir vaikinai demonstravo kamuolio valdymo įgūdžius. „Vytauto Slalomo“ konkurse tarp dailiosios lyties atstovių nepralenkiama buvo Deimantė Žukaitė, atstovaujanti Kauno KM „Aisčiai“ komandai. Ji nugalėjo Gintarę Andrijauskaitę iš Palangos sporto centro. Vaikinų varžybose puikius rezultatus pademonstravo Jokūbas Kerevičius. Sabonio krepšinio centro auklėtinis įveikė Justą Tarvydą iš Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centro.

Trijų amžiaus grupių (vaikų, jaunučių, jaunių) „Molten“ krepšinio turnyre trys prieš į vieną krepšį vaikinų grupėje triumfavo Marčiulionio krepšinio mokykla. Ji šio turnyro finale 11:10 nugalėjo Sabonio krepšinio centro komandą. Čempionais tapo Gytis Pranskūnas, Tadas Vaičiūnas ir Danielius Kopūstas. Merginų turnyre geriausiai sekėsi Vilniaus krepšinio mokyklos komandai. Vilnietės finale 9:7 palaužė Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komandą. Nugalėtojomis tapo Audronė Zdanevičiūtė, Andrėja Pečiūraitė ir Urtė Slavickaitė.

Didžiausio dėmesio sulaukė „Rytų-Vakarų“ rungtynės, kuriose vienu metu ant parketo žengė patys perspektyviausi vaikai (2001 metais gimę ir jaunesni), jaunučiai (1999-2000 m. gimimo) ir jauniai (1997-1998 m. gimimo). Aikštelėje petys petin stojo geriausi savo amžiaus vaikinai ir lygių neturinčios merginos. Po efektingos kovos abi rinktinė sužaidė lygiai 84:84 (Rytai-Vakarai: 21:20 vaikai ; 36:30 jaunučiai ; 27:34 jauniai).

Daugiausia emocijų sukėlė „Huawei dėjimų į krepšį“ konkursas. Aštuonis varžovų nugalėjęs bei žiūrovų ir komisijos simpatijas pelnęs Martynas Echodas tapo Moksleivių krepšinio lygos „Oro karaliumi“. Nugalėtojas rungtyniauja Sabonio krepšinio centre. Jis finale aplenkė Martyną Varną iš Kauno KM „Aisčių“ ir Justiną Senulį iš Knašiaus krepšinio mokyklos.

Susirinkusius dalyvius ir žiūrovus linksmino ekstremalūs dviratininkai iš Latvijos „GreenTrials“, būgnininkas Ignas Skirkevičius, šokių studijos „Vėtra“ ir FU, Kauno „Žalgirio“ šokėjos, „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ komandų talismanai. Renginio svečiai taip pat turėjo progą laimėti gausybę Moksleivių lygos rėmėjų prizų bei dalyvauti didžiausioje krepšinio bendruomenės fotosesijoje.  

 „Manijos Moksleivių krepšinio lygos“ rėmėjai „Kraft Foods Lietuva“, „NIKE“, „Huawei“, „Molten“, „Rind“, „Vytautas“, Lietuvos krepšinio federacija ir „KA-Ringas“ „Žvaigždžių dienos“ konkursų dalyvius ir „Rytų-Vakarų“ rungtynių žaidėjus apdovanojo vertingais prizais.

„Puiki šventė, čia susirinkę geriausi Moksleivių krepšinio lygos žaidėjai, Lietuvos krepšinio ateitis, - kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – O nepatekusiems, tai bus dar didesnė motyvacija stengtis ir kitais metais įrodyti, jog ir jie gali būti tarp pačių geriausių. Mūsų tikslas, jog vaikai žaistų tose pačiose arenose, kaip ir pajėgiausi Lietuvos krepšininkai. Norime, kad jie pajustų tą atmosferą.“

„Džiaugiamės, kad dar sykį į vieną vieną suvietėme pačius geriausius Moksleivių krepšinio lygos žaidėjus, – sake lygos direktorius Martynas Račkauskas. – Pamatėme, kad tikrai turime daug šaunaus jaunimo, kuris ateityje papildys ir pagrindines nacionalines vyrų bei moterų komandas. Rungtynėse netrūko efektingų epizodų, tritaškių konkurse nugalėtojai paaiškėjo tik paskutiniais metimais, o dėjimų konkursas nepaliko abejingų”.

MKL žvaigždžių dienos dėjimų konkursas

http://youtu.be/c97SPXY4cr8


Rodyti komentarus
cia tai argumentas :D ar tau nesiskiria suolis per karti ir dejimas? ar bent matei, kaip atrodo suolio i auksti rungtis??? man nepanasu, kad horizontalioje padetyje eitu patogiai atlikti metima poto ir nusileisti ant kieto pagrindo. Priedo suolio rungtyje tokios taisykles, ten reikia perskti per karti ir jeigu atidziau stebetum, tai ten kuno judesiai, laisvos kojos mostas prisideda prie kuno padieties pakeitimo ir kuo aukstesnes karties persokimo.

Pasiziurek dejimu video, viskas, kad geriausia, ispudingiausia yra kalama nuo abieju koju, neskaitant tolimu dejimu. Tik, kaip minejau, tam jau reikia dirbti, kad islavinti tokio suolio technika
2015-02-22
+1
Atsakyti
xxl
:) esi tikras "ekspertas" :) jei nuo dvieju koju galima pasokti auksciau tai kodel suoliu i auksti varzybose sokama nuo vienos :)
2015-02-22
+2
Atsakyti
nuo vienos kojos esu ir gan lengvai, bet nuo dvieju pasibegejus be sansu, nors, tiesa tokia, kad nuo dvieju koju sokant kepsinyje galima auksciau pasokti, bet TAM REIKIA ISDIRBTI suolio technika. Kaip megejui tai gan norma, kad nemoki, bet kai krepsinio mokyklu aukletiniai tokiu fundamentaliu dalyku nera mokomi, tai jau yra blogai.
2015-02-22
+2
Atsakyti
xxl
idomu ar cia rasantys apie"judesiu mechanika" "ekspertai" bent krepsio lanka gyvenime esate pasieke? :)
2015-02-22
-1
Atsakyti
Erikas
Blet kiek dejimo ekspertu.Kas jus tokie isvis,kad cia dar aiskint kazka?nabagai,maigantys klavisus. arturas97 isvis dalbajobas,elitinis lryto meninigtu mokyklos atstovas pila pamazgas visur.Uzsidek kedus ir nuvaryk padeliot.kiaule tu atsisierus.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-02-22
Atsakyti
Kalvadosas
nu, kad neprasti tie dejimai bent varno, echodo ir senulio tai tikrai. Nereikia pamirsti, kad vaikai dar yra, taigi dar ir paaugti gali ir sutvirtinti kojas..
2015-02-22
-1
Atsakyti
ne tiek dejimai paprasti, kiek blogai, kad visi iskyrus Echoda soka nuo vienos kojos. Tokia judesiu mechanika yra praeitis. Blogai, kad krepsinio mokyklose nemoko taisiklingai susidelioti kojas pries atliekama metima, dejima. Antra matosi, kad judesiai tokie negrabus pas visus, prastai orientuojas ir valdo savo kuna.

Nejau dabar krepsinio mokyklos neturi fizinio rengimo specialistu ne is praeities? Ne po uzdanga gyvenama, galima ir i kursus nuvaziuoti ir pasikviesti tu paciu amerikieciu, kad pamokintu, kaip reikia ruosti jaunus zaidejus, kad poto nesigaudu rachitnikai
2015-02-21
-2
Atsakyti
Kas cia per dejimai? ne jau ateities karta tokius beviltiskus dejimus atlikines?
2015-02-21
+1
Atsakyti
to as
nu jugi tau rašo kad 1998 gimimo...
2015-02-21
-1
Atsakyti
antanas
ziauru kokie cia dejimai kaimo lygio
2015-02-21
-1
Atsakyti
as
O kelintu jis gimimo? Jau metu nemazai jam tada jei uz 98 zaidzia

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-02-21
+1
Atsakyti
to o
Nedegradavo. Zaidzia 1998m gimimo S.Marciulionio KA I komandoje. Yra vienas is lyderiu meta po 14tasku. Komanda pajegi , turi kitu geru zaideju todel ir neziba.
2015-02-21
-1
Atsakyti
o
O kur jogelos broliukas dinges? Seniau tai zveris buvo dabar nk nebegirdet ar degradavo kaip ir vyresnysis

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-02-21
Atsakyti
Anonimas
eik eik
2015-02-21
-1
Atsakyti
dejimai vienas uz kita lievesni
2015-02-21
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas