Viskontas: „Džiaugiuosi grįžęs namo“

2007-02-16 13:24
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Vilniaus „Sakalų“ ekipą palikęs ir uostamiestin sugrįžęs įžaidėjas Aidas Viskontas patenkintas, kad pasirinko Klaipėdos „Neptūną“, kuriame konkurencija didesnė negu sostinės komandoje.

„Sakalų“ ekipos vyriausiąjį trenerį Liną Šalkų pakeitus Rimui Kurtinaičiui sostinės klubą paliko Viskontas. 20 metų 185 cm ūgio gynėjas nusprendė grįžti į Klaipėdą. Krepšininkas priėmė „Neptūno“ pasiūlymą ir taip užsitraukė Kurtinaičio nemalonę.

Strategas buvo nepatenkintas, kad žodiniu susitarimu „Sakaluose“ žaidęs Viskontas išvyko į uostamiestį: „Nors jis neturėjo kontrakto su „Sakalais“, pasielgė negražiai. Dabar visi mato, kaip Viskontas laikosi duoto žodžio“.

Pats įžaidėjas tvirtina, jog „Sakalų“ vadovai žadėjo parengti sutartį ir duoti ją pasirašyti, tačiau to nepadarė. Kretingoje gimęs krepšininkas užsiminė, kad sostinėje jį slėgė nežinomybė. Be to, „Sakalų“ klubas išpildė ne viską, ką buvo žadėjęs jam vasarą pereinant iš Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniaujančios Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės“ komandos.

[image=7005 left]„Sakalai“ truputį nuvylė

– Ar džiaugiatės grįžęs į Klaipėdą?
– Džiaugiuosi. Grįžau namo, čia viskas žinoma ir pažįstama. Gyvenu Kretingoje, tačiau kiekvieną dieną važinėju į Klaipėdą. Prieš išvykdamas į Vilnių Klaipėdos universitete studijavau ekonomiką ir vadybą. Kai išvažiavau, studijas irgi persikėliau į sostinę, o dabar tenka viską susigrąžinti atgal.

– Praėjusį sezoną žaidei „Naftos-Uni-Laivitės“ ekipoje. Kaip atsidūrei „Sakaluose“?
– Su buvusiu „Sakalų“ strategu Šalkumi palaikiau ryšius ne vienus metus. Treneris nuolat mane kalbino atvykti į jo komandą, o vasarą teko rinktis tarp „Neptūno“ ir sostinės ekipos. Šalkus sakė, kad aikštėje galėsiu praleisti daug laiko, todėl pasirinkau „Sakalus“.

– Ar nenusivylei?
– Krepšinio atžvilgiu viskas buvo gerai. Treniravo geras treneris, galėjau daug žaisti, o ir sekėsi neblogai. Tačiau šiek tiek nusivyliau klubo organizaciniais dalykais. Kai tariausi su „Sakalais“, man buvo pasiūlytos sąlygos, kokių atvykęs į Vilnių neradau. Kitaip sakant, klubo vadovybė išpildė ne viską, ką buvo žadėjusi, – turėjau gyventi bute, o išnuomojo kambarį bendrabutyje.

– Kodėl su „Sakalais“ nebuvai sudaręs sutarties?
– Jie mane pakvietė, sutikau ir atvykau į Vilnių. Sakė, kad parengs kontraktą, tačiau pasirašyti jo niekas taip ir nedavė. Atlyginimas nevėlavo, gaudavau jį laiku. Jeigu klubas būtų nereguliariai mokėjęs algą, tada būčiau kėlęs sutarties klausimą.

Ant Kurtinaičio nepyksta

– Kodėl nusprendei palikti „Sakalus“?
– Tuo metu iš komandos išėjo Šalkus, atėjo naujas treneris. Suirutė buvo jaučiama ir klubo vadovybėje. Kaip tik tada sutartį pasiūlė „Neptūnas“, todėl ir nusprendžiau grįžti į Klaipėdą.

[image=7006 right]–Gal sprendimui palikti „Sakalus“ turėjo įtakos tai, kad Kurtinaitis per Europos jaunimo čempionatą Turkijoje laikė tave ant atsarginių žaidėjų suolelio?
– Tikrai ne, nors su Kurtinaičiu apie tai kalbėjomės. Atėjęs į „Sakalus“ jis man pasakė: „Nebijok, čia ne rinktinė, žaisti tikrai gausi“. Dabar visi kalba, kad „Sakalus“ palikau dėl Kurtinaičio. Nesąmonė, mano sprendimui tai tikrai neturėjo jokios įtakos. Be to, per vieninteles rungtynes, kurias sužaidžiau „Sakaluose“ jau vadovaujant Kurtinaičiui, aikštelėje praleidau 40 minučių.

Didesnė konkurencija

– Argi nebuvo noro pasitreniruoti pas žinomą trenerį?
– Aišku, buvo, tik man nelabai patiko prasidėjusi maišatis. Vieną dieną vakarinei treniruotei dar vadovavo Šalkus, o jau kitą rytą atėję į pratybas jo neberadome. Mums niekas nieko nesakė. Kai spauda paskelbė, kad Šalkų pakeis Kurtinaitis, klubo vadovai viską neigė ir tvirtino, jog taip negali būti. Tačiau po savaitės atsitiko tai, kas buvo parašyta. Kažkokios nesąmonės. Aišku, visa komanda buvo sutrikusi, tvyrojo nežinomybė. Visi labai išgyveno, nes su Šalkumi dirbo jau ne vienus metus. O aš dar ir kontrakto neturėjau.

– „Neptūne“ rungtyniauji jau savaitę. Kokie įspūdžiai?
– Čia daug kas kitaip, tačiau viskas gerai, komanda draugiška. Klaipėdoje daugiau treniruojamės, o Vilniuje iš ryto salėje galėdavome būti tik valandą.

– Ar jauti padidėjusią konkurenciją?
– Konkurencija visur yra, „Sakaluose“ ją taip pat jaučiau. „Neptūne“ ji šiek tiek didesnė, nes komanda turi 3 įžaidėjus. Tikrai nemaniau, jog atvykęs į Klaipėdą žaisiu po 40 minučių. Dar geriau, kad konkurencija padidėjo – kuo ji didesnė, tuo greičiau tobulėji.


Rodyti komentarus
TO SMS:
Sakalai shiaip nera antra Ryto koma ir Gecevicius su Gronskiu ten tikrai nuejo ne per prievarta :)
2007-02-17
+1
Atsakyti
SMS
Is Sakalu nebus komandos , kol bus antra Ryto koma..Tik kazkas sublizga,iskart i Ryta,o ten sedi..
2007-02-17
Atsakyti
Gal Sakalai nuo sodros norejo ishsisukt :D
2007-02-17
-1
Atsakyti
nu tikekimes, kad Klaipedoje bus geriau jam. O kaip cia del algos? Jei nebuvo sutarties iseina, kad alga buvo mokama vokelyje?
2007-02-17
+1
Atsakyti
LR: Rytais "Sakaluose" treniruotė trukdavo valandą tikrai ne dėl to, kad to norėjo Šalkus. Kiek žinau, jie salę nuolat išnuomodavo kažkam ir treniruotėms ryte tiesiog nebelikdavo laiko, nes ateidavo nuomininkai.
2007-02-17
+1
Atsakyti
TO west:
Tai ash nesakau,kad kiti neishugdo ,tiesiog Sakalai (bent jau iki shiol) tai dare sekmingiau...Aishku tai nereishkia,kad taip bus ir toliau -laikas bega -situacija keiciasi -juolab,kad shiemet ishejo Shalkus ,o shio sezono biudzhetas Sakalu pats mazhiausias ish visu LKL ekipu - to taip pat speju nelabai kada ir buvo :p
2007-02-17
+1
Atsakyti
LR
to Jun1or: tiesiog ryte jie dirbdavo taip trumpai nes to noredavo salkus, kad zaidejai ale nepervargtu, dabar prie kurtinaicio rytine treniruote vyksta 2,5h ir vakarine 2h
2007-02-17
+1
Atsakyti
Pijus_M : Nereikia sakyti, kad kiti klubai talentų neišugdė. Neptūne juk žaidė Macijauskas, Eurelijus Žukauskas. Gerų krepšininkų užaugo beveik iš visų komandų.
2007-02-17
+1
Atsakyti
gailejosi seniai jis, kad klaipeda iskeite i sostine..tai atsirado proga ir grizo namo..gal taip ir geriau bus jam..svarbiausia, kad daugiau dirbtu, manau pas kuncaiti taip ir bus..o siaip aidas dar gali tapti labai neblogo lygio izaideju..jei dirbs..
2007-02-16
+2
Atsakyti
Ash praktishkai cia nupastinau ish senesnio savo komentaro ,tiesiog pagrindzhiau tai ka parashiau anxciau...
2007-02-16
+1
Atsakyti
Ramunas Shishkauskas - tikras Sakalu atradimas, 95/96 sezona zhaides LKBL "Kaishiadoriu Baltijoj" , visishkai netiketai sulauke ish vienintelio LKL klubo (t.y. Sakalu) pasiulymo...na ir ka -pora sezonu sekmingai zhaides ir tobulejes varo bicas i Ryta...
Andrius Giedraitis pastoviai nuo pat LKL ikurimo zhaide Sakaluose ir '98/99 sezona nuvare i Ryta...
Dainius Shalenga -vienas perspektyviausiu Lietuvos rankininku (net nelankes kashio) nusprende zhaist kashi ir sezona pazhaide LKAL lygoj ,tada 98-aisiais atvaro i Sakalus ir po pusantro sezono Sakaluose varo i Zhalgiri...
Renaldas Seibutis ,kuris turbut ,kaip ir Shishkauskas ,ish tos pacios LKBL gauna toki pati netiketa pasiulyma ish vieninteles LKL komandos-Sakalu -pirmais metais dar ne itin solidzhiai ,o antrais jau aishkus lyderis ir...i Graikija -dabar praktishkai Atenu Maroussi lyderis...
Na ir aishku -dar tokie grajokai ,kaip Jasaitis ,Babrauskas ar Gecevicius ,nors jiems ir priesh ateinant i Sakalus buvo pieshiama shviesi ateitis...
O Neptunas ,tai ka -aishku Macijauskas ,nors jis dar priesh ateidamas i Neptuna buvo laikomas ,kaip savo amzhiaus "grietinele" ,dar Eurelijus Zhukauskas ishmoko Neptune kashi losht ,gaila tik kad pamirsho :) ,dar Delna galima pridet ;)
2007-02-16
+1
Atsakyti
Pijus_M: Šiuo klausimu dar būtų galima pasiginčyti.
2007-02-16
+1
Atsakyti
Sakalams del jaunimo ugdymo sunku ka nors prikisht - Zhiurint i visa LKL gyvavimo istorija Neptunas,kaip ir dauguma kitu LKL klubu ,sakalams tikrai ne konkurentai shiuo klausimu
2007-02-16
+1
Atsakyti
cia jaunimas, kuriam reikia tobulet, o ne palaikyt forma. 20 metu pats geriausias metas ugdyt sugebejimus.
2007-02-16
+1
Atsakyti
TO snorobankas:
Panaithinaikosas vapshe treniruojasi tik pusantros valandos kasdien ;)
2007-02-16
+1
Atsakyti
Tai cia tik ish ryto ,o diena turbut ardavo tolka pesnia ,vis delto jeigu pats zhaidejas sako,kad apskritai Klaipedoje treniruojamasi daugiau ir tai yra gerai,tai reishkia apskritai darbo kruviai buvo pernelyg mazhi Sakaluose,o toks laiko ribojimas ,kad ish ryto gali but tik valanda ir neilgiau - Nesamone ...Ash ishvis ko tai pradejau itart ,kad visai Sakalu vadovybei (ishskyrus Lina Shalku,kuris speju vienintelis dirbo nuoshirdzhiai) yra slichka nusispjaut i savo kluba ,biudzheta ,zhaidejus ir visa kita-tik atlyginimas byra ,o visa kita ,kas susije su Sakalais pofik - Speju ,kad tai viena pagrindiniu priezhasciu ,kodel Shalkus ishejo...nors visada sirgau uzh Sakalus,bet mane ko tai tokios "nuojautos" pradejo erzint...
2007-02-16
+2
Atsakyti
su ta rytine trenituote tai visiskas pravalas. kaip taip galima profesionaliam klube? geda. reikia tiketis pasieks stipraus zaidejo lygi. sekmes jam!
2007-02-16
-2
Atsakyti
to Pijus_M: Aš ne tai galvoje turėjau...žiūrėk..jeigu Saklauose jų net laikas treniruočių ribotas buvo...ryte tik valandą pamėtyti galėdavo..juk tia nesamonė, kaip taip galima..
2007-02-16
Atsakyti
Jo jo ,jei krepshininkas gyvena bute ,o ne bendrabutyje ,tai salygos tobuleti geresnes :D
2007-02-16
Atsakyti
Na kad sąlygos tobulėti geresnės Neptūne tai jau tikrai...jeigu žaidėjas gyvena bendrabutyje tia čia jau pasityčiojimas..o šiaip Neptūne gaus jis tū minučių žaisti. Sėkmės
2007-02-16
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.