Naujasis čempionato logotipas, kurio autoriumi tpo dizaineris iš Kauno
Naujasis čempionato logotipas, kurio autoriumi tpo dizaineris iš Kauno
Nuotr. LKF

Šiandien Kauno miesto savivaldybėje buvo pristatytas Europos šešiolikmečių (U16) vaikinų krepšinio čempionatas, kuris rugpjūčio 6-10 dienomis vyks Kaune, ir jo logotipo eskizas.

„Išties džiaugiuosi, jog vėl turime galimybę rengti U16 čempionatą Kaune. Noriu padėkoti Kauno miestui, kuris sutiko padėti ir prisidėti prie šio gražaus renginio, kurie turėtų atnešti naudos ne tik miestui, bet ir šaliai. Čempionate dalyvaus 16 stipriausių Europos komandų. Noriu padėkoti “FIBA Europe” už pasitikėjimą, palinkėti gero krepšinio ir sėkmės mūsų komandai“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.

Jo teigimu, šįmet Lietuvos šešiolikmečiai tikrai pajėgūs kovoti dėl medalių. Lietuva čempionatą pradės B grupėje su Ispanijos, Graikijos ir Izraelio rinktinėmis.

Kaune viešintis „FIBA Europe“ varžybų ir teisėjų skyriaus vadovas Richardas Stokesas pabrėžė, jog jam labai smagu grįžti į Kauną, žinomą savo turtingomis ir giliomis krepšinio tradicijomis.

„Kelias pastarąsias dienas buvo vertinamas Kauno pasirengimas organizuoti U16 čempionatą – tikrinome miesto sporto infrastruktūrą, apgyvendinimo sąlygas, ir galime konstatuoti, kad miestas pasirengęs organizuoti šį renginį labai aukštu lygiu. Tikimės, jog turėsime labai sėkmingą čempionatą“, – pažymėjo Stokesas.

Europos U16 vaikinų čempionato rungtynės vyks Kauno halėje ir A.Sabonio krepšinio centre.

Čempionatui iš miesto biudžeto planuojama skirti per 30 tūkst. eurų. Iš viso Europos vaikinų čempionato organizavimui numatyta apie 350 tūkst. eurų. Apie 90 proc. jų liks Lietuvos ir Kauno iždui – už apgyvendinimą, transporto ir maitinimo paslaugas bei arenų nuomą.

„Džiugu, jog vėl galėsime parodyti, jog Kaunas yra Lietuvos krepšinio sostinė. Šis čempionatas ne tik populiarins krepšinį jaunimo tarpe, bet ir atneš ekonominę naudą miestui“,– teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Skilandis.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas pabrėžė Kauno miesto savivaldybės ir šalies Vyriausybės indėlį organizuojant šį čempionatą. Kūno kultūros ir sporto departamentas yra garantavęs finansinę paramą.

„Džiaugiamės Kauno parama pačiam renginiui. Čempionato metu būsime užėmę 5 viešbučius, vien dalyvių delegacijų bus apie 300 žmonių. Jau tai parodo, kokia ekonominė nauda bus miestui. 2009 metais jau buvome surengę sėkmingą šešiolikmečių čempionatą ir dabar tikimės to paties. Visame pasaulyje tokie renginiai yra rentabilūs miestui, kuriame vyksta. Siekiame, kad Kauno miesto parama liktų miestui, ir labai džiaugiamės, kad dar prisideda ir Kūno kultūros ir sporto departamentas“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Be dvi savaites Kaune gyvensiančių daugiau nei 300 čempionato dalyvių miesto viešbučiuose dar savaitę nakvos ir tarptautinio trenerių seminaro dalyviai – apie 80 užsienio trenerių.

Žiniasklaidos konferencijos metu taip pat buvo pristatytas būsimo čempionato logotipo eskizas, kurį sukūrė kaunietis dizaineris Aleksejus Kudinovas. Jis simbolizuoja Kauną – miestą, kuriame gausu žalumos ir kuriame karaliauja krepšinis.

Šis eskizas buvo atrinktas iš daugiau nei dvidešimties dailės bei dizaino studentų bei absolventų darbų.


Rodyti komentarus
Vidmantas
Nesuprantu - kodėl moksleiviai iš Vilkijos negali matyt bendraamžių kovos? Tik todėl, kad kažkokie prisitaikėliai prie portugališko laiko rungtynes pradeda valanda po to, kai paskutinis autobusas jau išvykęs?
2015-08-04
Atsakyti
Vidmantas
Ar organizatoriai iš tikro taip nenori matyti žiūrovų - kaimiečių ??? Koks žmogus iš Prienų, Vilkijos ar Kačerginės gali stebėt čempionatą po 19:00 valandos? Tik - atvažiavęs su savo transportu ir naktibalda? Kaip kažkam normalu, kad LIETUVOJE rungtynės prasideda tik po 21:00 valandos? Kodėl jaunučiai negali rungtyniaut jau nuo 10:00 valandos? Galų-gale - kur sporto metodistai? Argi sveika jaunus organizmus alinti vos ne iki vidurnakčio?
2015-08-04
Atsakyti
to nujo
nes hale priklauso kauno savivaldybei, taigi nereikes moketi nuomos uz sale,bus,manau,kaip miesto parama.
2015-02-24
Atsakyti
to nujo
nes hale priklauso kauno savivaldybei, taigi nereikes moketi nuomos uz sale,bus,manau,kaip miesto parama.
2015-02-24
Atsakyti
nujo
Kodėl visos rungtynės ar bent atkrintamosios ne Žalgirio arenoj?
2015-02-24
Atsakyti
siaip
geras
2015-02-24
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas