Įsibėgėjantis Cherry: „Nustojau pernelyg daug galvoti ir tiesiog žaidžiu“ (2 video)

„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-02-26 23:27

Willas Cherry į „Galatasaray“ krepšį įmetė 3 tritaškius
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Per apšilimą prieš rungtynes Willas Cherry pro šalį metė vieną metimą po kito. Tačiau kai atėjo laikas pademonstruoti sugebėjimus rungtynėse, amerikiečio metimai skrodė tinklelį.

Cherry dar pirmoje mačo dalyje pataikė 2 tritaškius, o dvikovą baigė užpildydamas visą statistikos protokolą – jis pelnė 10 taškų, atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 1 metimą.

18 naudingumo balų – tai geriausias Cherry pasirodymas Eurolygoje.

Neseniai 24-ąjį gimtadienį paminėjęs amerikietis prisipažįsta, kad Kaune ir Europoje jaučiasi vis tvirčiau.

„Viskas prasidėjo nuo rungtynių su „Real“. Tada įgavau pasitikėjimo, nustojau pernelyg daug galvoti, o tiesiog žaidžiu, kaip esu įpratęs, – mačą prieš porą savaičių, kuriame surinko 16 naudingumo balų, prisiminė Cherry. – Daug mėtau į krepšį – prieš treniruotes, po jų. Tikrai jaučiuosi žymiai geriau, bet dar nesu savimi patenkintas, esu toli gražu nuo to, kokį save norėčiau matyti. Tačiau mes laimime, todėl aš tiesiog darysiu tai, ką darau.“

Amerikietis solidžiai atrodė ir savaitgalį, kai „Žalgiris“ iškovojo LKF taurę. Per trejas rungtynes Cherry rinko vidutiniškai po 15,7 naudingumo balų.

Ir nors „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas baiminosi, kad po pergalingo savaitgalio ir audringos po jo buvusios šventės gali užklupti emocinės pagirios, kauniečiai mačą su „Galatasaray“ pradėjo itin galingai.

Kai Cherry pataikė antrą tritaškį, o Darius Songaila – savo antrąjį metimą, „Žalgirio“ persvara besibaigiant pirmam kėliniui buvo net 20:3.

Įpusėjus mačui kauniečiai pirmavo 42:24, tačiau trečią kėlinį pralaimėjo 12:19, o ketvirtojo pradžioje leido varžovams priartėti iki vienženklio skaičiaus.

Prastas žaidimas po ilgosios pertraukos, anot Cherry, tampa bloga tradicija.

„Mes negalime atsipalaiduoti trečio kėlinio pradžioje. Treneriai tai nuolat akcentuoja, bet vis tiek po pertraukos išeiname ne taip, kaip rungtynių pradžioje“, – sakė amerikietis.

Kai „Galatasaray“ priartėjo iki 62:53, prabilo Edgaras Ulanovas. Jis pataikė tris tolimus metimus – pirmasis buvo įskaitytas kaip dvitaškis, o kiti du – kaip tritaškiai, ir „Žalgiris“ vėl įgijo saugią persvarą – 71:55.

Ulanovas mačą baigė savo sąskaitoje turėdamas 11 taškų ir 17 naudingumo balų, taip irgi pratęsdamas puikų pasirodymą po savaitgalio, kur buvo išrinktas naudingiausiu LKF taurės finalo žaidėju.

„Tai daugiau psichologija, – apie tris paskutinius metimus kalbėjo Ulanovas. – Visi mano, kad aš nelabai galiu pataikyti, bet turiu mesti, jeigu esu laisvas. Galvoju, kad jeigu žaidžiu krepšinį, turiu daryti viską.“

Trečia pergalė Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje kauniečiams grąžino viltis kovoti dėl vietos ketvirtfinalyje. Artimiausios dvejos rungtynės su Berlyno ALBA išvykoje ir Atėnų „Panathinaikos“ namie gali šias galimybės dar labiau sutvirtinti.

„Ateinančios kelios rungtynės bus labai svarbios ir nulems sezono eigą“, – patvirtino Ulanovas.