Donatas Motiejūnas krepšį atakavo ne itin taikliai, tačiau sėkmingai grūmėsi po krepšiais ir dalijo rezultatyvius perdavimus
Nuotr. USA Today-Scanpix

Po penkių pergalių iš eilės Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate suklupo Hjustono „Rockets“ (41-19) ekipa su Donatu Motiejūnu. „Raketos“ išvykoje 96:104 (31:22, 28:23, 22:27, 15:32) turėjo pripažinti Rytų konferencijoje pirmaujančios Atlantos „Hawks“ (48-12) ekipos pranašumą.

Nors ir žaidė be vienoms rungtynėms už smūgį LeBronui Jamesui suspenduoto Jameso Hardeno, mačą „Rockets“ krepšininkai pradėjo kur kas sėkmingiau ir antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos pirmavo net 18 taškų (57:39).

Tačiau persvaros išsaugoti nepavyko. Per trečiąjį kėlinį ji sumenko iki 9 taškų (81:72), o paskutiniajame vaizdas apskritai apsivertė aukštyn kojomis. „Hawks“ ėmė sparčiai mažinti atsilikimą ir, likus žaisti 5 min., po labai ilgo laiko tarpo Jeffas Teague išvedė šeiminikus į priekį (91:90).

Po Motiejūno ir Trevoro Arizos tritaškių svečiai dar keletą kartų buvo išlyginę rezultatą, bet lemiamomis minutėmis jų puolimas visiškai užstrigo, o „Hawks“ baudų metimais atsiplėšė ir iškovojo penktąją savo pergalę paeiliui.

Starto penkete mačą pradėjęs Motiejūnas ant parketo praleido 35 min., pelnė 14 taškų (2 iš 8 dvitaškiai, 3 iš 6 tritaškiai, 1 iš 2 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 3 kamuolius perėmė ir 2 kartus prasižengė. Ketvirtojo kėlinio viduryje, kuomet „Rockets“ iš po kojų ėmė slysti žemė, Donatas buvo nubaustas technine pražanga.

7 rezultatyvūs perdavimai tai yra naujas Motiejūno asmeninis rekordas NBA lygoje. Trys tritaškiai taip pat yra geriausias lietuvio rezultatas.

„Hawks“ gretose sėkmingiausiai žaidė Teague, kuris per 31 min. surinko 25 taškus, realizuodamas 9 iš 11 baudų metimų.

„Rockets“ Vakarų konferencijoje užima 3-iąją vietą. Kitas rungtynes Hjustono komanda namie žais su vienais sezono lyderių Memfio „Grizzlies“ krepšininkais.

„Rockets“: Jasonas Terry 21 (4/8 trit.), Terrence'as Jonesas 18 (8/11 dvit., 8 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 14 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Joshas Smithas 14, Trevoras Ariza 9 (1/7 trit.), Patrickas Beverley 9.

„Hawks“: Jeffas Teague 25 (5/8 dvit., 2/4 trit., 9/11 baud.), Alas Horfordas 18 (8 atk. kam.), Paulas Millsapas 16 (14 atk. kam.), Dennisas Schroderis 16 (8 rez. perd.), DeMarre Carrollas 11.

Efektingiausi mačo epizodai:

1 2  »
2015-03-04 19:24
DMO
2015-03-04 19:01
to Donce_3000_Gryzo
Ne, čia tėvas, ruošk subine pareinu su diržu kasdieniniam atvanojimui.

DMO
Gaila,nedaug trūko iki trigubo dublio.Dvitaškių pataikymas nėra įspūdingas,bet kažkas čia minėjo,kad iš po krepšio kelis prametė,tai matyt nervai padarė savo.Bet džiugu,kad jau trajakų pataikymas gerėja.Dar džiugu,kad ir klaidos nei vienos nepadarė.Liūdna tik,kad komanda pralaimėjo.Vistik,trūksta to lyderio lemiamom akimirkom,kai Hardeno nėra.Ir aišku su nerimu laukiu Howardo sugrįžimo,nes tada Doncei matyt teks vėl tik kilt nuo suolo.Nors ir kaip gerai atrodo Doncės ir Joneso duetas,bet Howardas yra per didelė žvaigždė,kad laikyt jį ant suolo.Jonesas šiuo metu atrodo kaip alkanas žvėris,taigi D-MO matyt teks vėl prisimint suoliuko teikiamus "malonumus".

2015-03-04 14:55
Pasižiūrėjau McHale'o post-game interviu. Baisu, nešnekus kaip nežinau kas. Išvis nieko gero nepasako, kalba kaip darželinuka(m)s. Jo rungtynių nušvietimas: pirmoje rungtynių pusėje mes lipom jiems ant kulnų, ketvirtajame ketvirtyje – jie lipo mums ant kulnų. Oho! Genialu, kaip žurnalistai patys nesusiprotėjo!
2015-03-04 14:40
Hmz...
Stebėjau naktį varžybas. Motiejūnas puikiai žaidė gynyboje. Perėmė kamuolius, išpravokavo pražangas. Vos tik įeidavo į aikštelę - visa komanda pradėdavo žaisti darniai, persvara paaugdavo ženkliai, vienintelis komandoje iki ketvirto kėlinio turėjo 18+/-. Tik ketvirtame kėlinyje visi subyrėjo, kiekvienas pradėjo įsivaizduoti, esąs Hardenu, visiškai nežinojo kaip elgtis paskutinėmis minutėmis puolime, tad žiauriai nukentėjo gynyba ir komanda nebespėdavo apsiginti. Nors Motiejūnas pataikė ketvirtame kėlinyje svarbų tritaškį, kuris išlygino rezultatą, bet tuo komandai viskas ir pasibaigė...
2015-03-04 13:06
Kad pralaimejo, nemanau kad del to galima minusa duoti: visgi zaide pries rimta komanda isvykoje be dvieju komandos lyderiu/zvaigzdziu, plius kova buvo lygi 43 min, o zaidziant pries akivaizdzius rungtyniu favoritus manau tai nera D-Mo asmeninis minusas
2015-03-04 12:46
Motiejūnas sužaidė geras varžybas. Bet tie netaiklūs easy shots... Muša vertę ir pačio pasitikėjimą savimi. Visi metimai:

2015-03-04 12:35
Anon
Motiejui geriausia butu iskeist komanda i kokius Lakers ar dar kur, kur nereiketu centre zaist ir butu pagrindinis PF. Jis gi norejo Lakers zaist? O centre jis nelabai, nes ne centro sudejimo jo kunas o PF. Pirmiausia jam reiketu priaugt extra mases jeigu centre noretu zaist. O antra jo tiesiog gana trumpos rankos tai nera labai geras blokeris ar rebounderis kas yra labai svarbu centrui. Bet siaip kaip PF tai jis "full package" taip sakant ir turetu pasibaigus dabartiniam kontraktui NBA gaut nauja 10-15mill kontrakta.
2015-03-04 12:31
gg
D-MO ir Kuzia siuo metu geriausia formas demonstruojantys zaidejai.. Laukiu nesulaukiu rinktines macu :)
2015-03-04 12:06
Mldc Donciukas :)

--
2015-03-04 10:48
nu pavarė D-Mo, aišku bus riesta, kai grįš Howard, nes Jones, pripažinkim atrodo vistiek galingiau.

2015-03-04 10:12
6/10
parasyciau 9/10 bet ginyboj kap kiaura retis, paskutinem minutem nublokavo horforda bet iki tol motiejus buvo alo kale, dare ka norejo. dar jei ne tas epizodas kur 2 iseiles is po kasio pramete nedengiamas tai butu isvis saunuolis. he must challenge a shot. o tada jau kaip ir abdul jabbaras bus tik su 3 point range, ir nereikejo technines paskutinem minutem pasigaut, nu nereikejo...
2015-03-04 10:10
dom
Highlaitai, jus highlaitai. Pirmus du kelinius, Horfordas gal 4taskus buvo pelnes, vien per pirma puse gynyboj 3 isprovokuotos prazangos Dmo. + gavo pirmam kelinyje greit prazanga, todel nesistumde taip smarkiai. Gaila, galejo laisvai 10asistu padaryt, bet nepataike laisvi komandos draugai. O del pataikymo, tai ziauriai nesiseke. Tris kartus laisvas is po kasio nepataike.. Matyt visvien nuovargis daro savo:) bet siaip, su T.Jones'u geriausi komandos zaidejai buvo. Pries rungtynes sake komentatoriai, kad Hawks tures pranasuma po krepsiais, bet jo visiskai nesimate, atvirksciai, maude Raketos Millsapa ir Horforda:)