Nicolas Batumo tritaškiai rungtynių pabaigoje buvo gyvybiškai svarbūs svečiams iš Portlando
Nuotr. USA Today-Scanpix

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate įspūdingą pergalę per pratęsimą iškovojo Portlando „Trail Blazers“ (40-19) ekipa, išvykoje 98:93 (28:24, 18:24, 20:20, 21:19, 11:6) įveikusi Los Andželo „Clippers“ (40-22).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 min. 53 sek. buvo galima pagalvoti, kad „Blazers“ jau sudėjo ginklus – po Chriso Paulo baudos metimų svečių deficitas pasiekė 10 taškų (75:85).

Turbūt tai ir kyštelėjo koją per anksti atsipalaidavusiems aikštės šeimininkams. „Blazers“ surengė efektingą spurtą 12:2 ir, likus žaisti 26 sek., atstatė pusiausvyrą (87:87) – rezultatą išlyginusį ir mačą į pratęsimą perkėlusį tritaškį pataikė Nicolas Bautmas.

Tiesa, paskutinės savo atakos metu šeimininkai galėjo nusverti svarstykles į savo pusę, tačiau po netaiklaus Paulo metimo kamuolį po krepšiu atkovojęs DeAndre Jordanas pasielgė neadekvačiai. Pagalvojęs, jog jau pasibaigė ketvirtojo kėlinio laikas, aukštaūgis tiesiog pagavo kamuolį ir su juo nedarė nieko, nors dėjimas į krepšį būtų nulėmęs „Clippers“ pergalę.

Per pratęsimą „Clippers“ nebeatsigavo. Per papildomas 5 min. svečiai iš Portlando žaidė organizuočiau, o jų pergalę pratęsimo pabaigoje įtvirtino dar vieną tritaškį realizavęs Batumas.

Specifiškai šios rungtynės susiklostė vienam iš „Blazers“ atakų lyderių Damianu Lillardui. Nors įžaidėjui krepšys buvo tarsi užrištas (pataikė vos 1 iš 13 metimų), po krepšiais jis sugebėjo atkovoti net 18 kamuolių.

Tuo metu vis dar be Blake'o Griffino besiverčiančiai „Clippers“ ekipai lygiai du trečdalius taškų (62) surinko du krepšininkai – Chrisas Paulas ir J.J. Redickas. Nė vienas kitas žaidėjas neperžengė dviženklės pelnytų taškų ribos.

Vakarų konferencijos turnyro lentelėje „Blazers“ užima 3-iąją, o „Clippers“ – 5-ąją vietas.

„Blazers“: LaMarcusas Aldridge'as 29 (12/28 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud., 9 atk. kam.), Nicolas Batumas 20 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Wesley Matthewsas 12, Robinas Lopezas 11, Chrisas Kamanas 8.

„Clippers“: Chrisas Paulas 36 (12/23 dvit., 2/6 trit., 6/6 baud., 12 rez. perd.), J.J. Redickas 26 (7/15 dvit., 4/12 trit.), Hidayetas Turkoglu 8 (8 atk. kam.), Spenceris Hawesas 8, DeAndre Jordanas 6 (18 atk. kam.).