Karolis Šarukas prie pergalės pridėjo 12 taškų
Nuotr. S.Čirba
Jonavos „Petrochemos“ (18-20) ekipa pergale užbaigė reguliarųjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną. Kęstučio Naruševičiaus treniruojamas klubas 74:72 (32:20, 12:18, 19:21, 11:13) įveikė turnyro lentelės lyderius Vilniaus „Perlo-MRU“ (27-11) krepšininkus.

Jonaviečiai turnyrinėje lentelėje liko septintoje vietoje ir sužinojo savo varžovus aštuntfinalio etape. Jais tapo Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkai, kurie antroje septynių komandų grupėje liko dešimtoje vietoje. Pirmąsias aštuntfinalio rungtynes jonaviečiai žais artėjantį ketvirtadienį savo aikštelėje.

Rungtynėse namuose „Petrochemos“ krepšininkai nuo pat mačo pradžios ėmė kontroliuoti situaciją, tiesa, įpusėjus kėliniui, „Perlas-MRU“ kvėpavo šeimininkams į nugarą – 16:15. Suaktyvinę puolimą, Jonavos krepšininkai likusią kėlinio dalį žaidė lyg iš natų ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 32:20.

Antrojo kėlinio pradžioje, po Ričardo Verbicko tritaškio, „Petrochema“ susikrovė rekordinį pranašumą – 35:20. Edvino Šeškaus pabudinti vilniečiai ėmė mažinti deficitą, o tris paskutiniąsias ketvirčio minutes taškų nepelnę jonaviečiai prieš didžiąją pertrauką turėjo tik 6 taškų persvarą – 44:38.

Trečiąjį kėlinį Jonavos ekipa pradėjo trimis tritaškiais – 55:44 (23 min). Svečiai nebuvo linkę nusileisti ir po sėkmingos vilniečių žaidimo atkarpos ekipas skyrė tik taškas – 58:57 (27 min). Situaciją iki kėlinio pabaigos Naruševičiaus komandai pataisė penki iš eilės Karolio Šaruko taškai – 63:59.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi atkakli kova. Likus žaisti penkias minutes komandas skyrė vos vienas taškas – 67:66. Vytauto Pikalavičiaus tempiami jonaviečiai greitai nutolo – 74:68 (37 min). Per likusias tris minutes rungtynėse karaliavo gynybinis krepšinis ir taškų neberinkę jonaviečiai pergalės iš rankų nepaleido – 74:72.

„Petrochema“: Vytautas Pikalavičius 16 (16 atk. kam.), Karolis Šarukas 12, Ričardas Verbickas 11.

Vilniaus „Perlas-MRU“: Edvinas Šeškus 17, Alvydas Žarskus 15 (12 atk. kam.), Remigijus Sugintas 10.