„Panevėžys“ prašo LKL, SEB BBL ir LKF paramos

2007-02-20 08:26
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Skolų žaidėjams kamuojamas „Panevėžio“ krepšinio klubas griebėsi šiaudo. Panevėžiečiai prašo LKL, SEB BBL ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) finansinės paramos arba pagalbos ieškant lėšų.

Klubas – aklavietėje

Panevėžio miesto krepšinio federacija išsiuntė raštus Lietuvos (LKL) ir Baltijos (SEB BBL) krepšinio lygų bei Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovams, prašydama padėti rasti 200-300 tūkst. litų, kurių reikėtų sezonui užbaigti.

[image=7028 left Su krepšininkais neišgalintis atsiskaityti „Panevėžio“ klubas prašo 200-300 tūkst. litų paramos iš LKL, SEB BBL ir LKF]Pasak Panevėžio miesto krepšinio federacijos prezidento Vlado Jackevičiaus, situacija reprezentaciniame miesto krepšinio klube yra sunki, nes pagrindiniai ekipos rėmėjai delsia pervesti prieš sezoną žadėtas lėšas.

Pasak Jackevičiaus, algos žaidėjams vėluoja vieną mėnesį, tačiau ekipos vadovai negali rasti papildomų pinigų: „Komandos biudžetas yra vienas mažiausių LKL, tačiau jis siekia apie pusę milijono litų. Vis dar negavome pinigų iš pagrindinių savo rėmėjų, todėl trūksta lėšų atsiskaityti su žaidėjais. Atlyginimai už gruodžio mėnesį krepšininkams jau sumokėti, bet lėšų trūksta. Kol kas esame aklavietėje“, – sakė Jackevičius.

Pasak Panevėžio krepšinio federacijos vadovo, jeigu LKL, SEB BBL arba LKF Panevėžio klubui skirtų paramos, ekipa sezoną baigtų tvirtai ir išsaugotų LKL užimamą 3-iąją turnyro lentelės vietą.

Sezoną žada užbaigti

Jackevičius teigė, kad „Panevėžio“ klubo vadovai prieš sezoną suklydo pernelyg pasitikėdami savo jėgomis. Kontraktai su krepšininkais buvo sudaryti neturint sutarčių su klubo rėmėjais. Su pastaraisiais dėl paramos buvo kalbama tik privačiai.

Jackevičius skundėsi, kad pastaraisiais metais krepšinio padėtis Panevėžyje yra sunki, nes daugelis didžiųjų miesto įmonių, anksčiau noriai remdavusių krepšinį, buvo privatizuotos ir parama nutrūko.

Vis dėlto panevėžietis tikino, kad sunkumai laikini: „Sezoną tikrai baigsime, viskas bus gerai. Žaidėjams atlyginimai vėluoja tik vieną mėnesį, padėtis nėra labai prasta. Manau, atlyginimai vėluoja daug kur, mes nesame išimtis“.

Pašalinimas iš LKL negresia

LKL varžybų direktorius Tomas Rimkus patvirtino, kad gautas prašymas iš Panevėžio miesto krepšinio federacijos, tačiau teigė, kad lyga klubui teikti paramos neketina: „Šiuo metu skirti jokių dotacijų nežadame. Už komandos biudžeto formavimą ir jo laikymąsi yra atsakingi klubo vadovai“.

Rimkus nekomentavo, ar Panevėžio krepšinio klubas gali nebaigti sezono ir dėl finansinių įsipareigojimų žaidėjams nevykdymo gali būti pašalintas iš LKL. „Esame gavę skundų iš kelių „Panevėžio“ žaidėjų dėl vėluojančio atlyginimo, tačiau apie tai, kad klubas gali būti pašalintas iš LKL, kalbų nėra. Jeigu šį klausimą inicijuotų LKL prezidentas ar lygos generalinis direktorius, jis būtų svarstomas visuotiniame klubų vadovų susirinkime“, – sakė jis.

Pasak Rimkaus, „Panevėžio“ klubo vadovai žada likviduoti skolas ir atsiskaityti su žaidėjais, todėl panikos dėl galimo ekipos bankroto kol kas nėra.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (16)
Su Alita tai buvo dar ziauriau, panevezieciai tik po menesi atlyginimu negauna, o ten beveik visi daugiau nei pusmeti algu negavo ir vistiek zaide
2007-02-20
-3
Atsakyti
SMS
Nepasirase sutarciu???nu ir duchai..
2007-02-20
-3
Atsakyti
gal ir man suburt kokia komandele...pvz.: Utenos"ALUS" ir prasyti paramos is LKL,BBL...B. tam pnvz...o ne parama...
2007-02-20
-2
Atsakyti
Kaip minėjo Ch_Barkley man ši situacija labai panašėja į buvusią situacija su Alita. Gaila klubas turėjo gilias tradicijas tačiau klubo vadovai komandą nuvarė iki bankroto.
veikejas: nemanau, kad Ekranas iš to išpestų apčiuopiamos naudos. Dabar kaip tik Panevėžys gali didžiuotis, kad turi tiek stiprų futbolo tiek krepšinio klubą.
O jei duotų federacija, BBL, LKL pinigų klubų tai būtų nekorektiška kitų klubų atžvilgiu. Tarkim tada Atletas, Sakalai irgi galėtų ir sakyt mums trūksta pinigų, davėt Panevėžiui duokit ir mums.
Šiaip ir taip LKL`e mažai komandų, ypač galinčių pakovot dėl vietos ketverte.
2007-02-20
+1
Atsakyti
Idomu, sezono pradzioje Panevezio biudzetas buvo vienas didziausiu 1mln, o dabar tik 0,5 mln
2007-02-20
-1
Atsakyti
vap
Kad vadovai prasti pritariu.
@junior_g: Bet manau, kad geriau nusižemint, bet išlaikyt klubą, nei leist bankrutuot.
@veikejas: Ir kas pasikeistų, jei nebebūtų „KK Panevėžys“? Manau, „FK Ekranas“ nuo to nepraturtėtų ir daugiau rėmėjų neatsirastų. Gal koks vienas ir prisijungtų. O kiek aš žinau didžioji dauguma besidominti „KK Panevėžys“ lygiai taip pat domisi ir „FK Ekranas“. Tad klubo bankrotas išeitų tik į blogą Panevėžiui.
2007-02-20
Atsakyti
Koks čia klubas, jei vadovai su rėmėjais net sutarčių nesugeba pasirašyti?? Susitarė kokiam baliuke pagėrę, kad skirs pinigų, o po to viską pamiršo. Kaip galima su žaidėjais sudaryti solidžius kontraktus, nežinant, turėsi pinigų ar ne???
Normalūs žmonės juk neina skolintis pinigų, vildamiesi, kad skolas gražins laimėję kazino ar Teleloto.
O jei pradėtų lygos ir federacija prievatiems klubams dalinti pinigus ir teikti paramą, būtų visiškas absurdas. Federacijai ir taip pinigų trūksta, nėra už ką rinktinių į čempionatus vežti, o čia dar klubams pradės dalinti.
Jei vadovas sugebėjo pasirašyti kontraktus su žaidėjais, tegul sugeba rasti ir pinigų atsiskaitymams. Jei savo pareigų tinkamai vykdyti negali, atsistatydink.
Taip pat labai didelis klausimas, ar turėtos komandos lėšos buvo panaudotos racionaliai ir pagal paskirtį. Gal turėjo pinigų, iššvaistė į kairę, dešinę, o algų mokėti nebeliko už ką.
Man čia panašu į "Alitą", kur du aferiūgos klubo pinigus vogė ir nuvarė komandą į bankrotą. Reikia tikėtis, kad su "Panevėžiu" taip neatsitiks, nes Panevėžyje situacija su krepšiniu išties labai prasta. Moterų lygoje komandų nėra, LKL visąlaik uodegoje vilkdavosi, tik šiemet atsigavo šiek tiek. Būtų labai negerai, jei tokiu metu komanda pasitrauktų iš čempionato...
2007-02-20
+1
Atsakyti
Na pasirodysiu nepopuliarus, bet teisingumo dėlei reikėtų pasakyti, kad šio klubo bankrotas turėtų begalo didelę bei taipogi teigiamą naudą kitoms Panevėžio miesto sporto šakoms, ypač futbolo klubui Ekranas. Futbolas yra populeresnis nei kašis šiame, penktame pagal dydį Respublikos mieste, tuo tarpu kai krepšinis, priešingai nei daugelyje Lietuvos miestų, yra mažiau populiarus - klubiniu atžvilgiu. Panevėžys apskritai garsėjo kaip futbolo miestas, o klubas FK Ekranas turi labai brandžias ir senas tradicijas, besitęsiančias jau nuo 6-ojo dešimtmečio vidurio. To pasekoje aš KK Panebėžys klubo bankrotą vertinčiau teigiamai, kadangi man, kaip futboluy teikiančiam didesnius prioritetus nei krepšiniui, tai reikštų didesnes paskatas bei investicijas vienam seniausių futbolo klubų Lietuvoje.
2007-02-20
-1
Atsakyti
to: vap orumo turejo ir patys sawo jegom issikapste o panewezys nusizemine pries wisus ne pas remejus o lygu ir federacijos pinigu praso o cia gal awansu kad laimes lkl'e 3 vieta ???
2007-02-20
-2
Atsakyti
tikrai, kad idomiai.nors siaip net nesitiki, kad panevezio biudzetas tik puse milijono.jei uz tokia suma komandos vadovai sugebejo surinkti tokia komanda, tai gerai.na bet remejai matyt isdure truputi..tik nesuprantu kodel - rezultatai tokie geri, kad geresniu ir noreti nelabai galima..
2007-02-20
Atsakyti
idomiai cia pasiprase :D
2007-02-20
-1
Atsakyti
Pirmiausia tegul klubo vadovus pasikeicia, o tada jau tegul reikalauja. Su tokiais vadovais tikrai toli nenueisi. Geda Paneveziui turetu buti. Jei kyla tokios problemos, pirmi zvilgsniai - i direktoriu. Tada jau jam reikia trauktis, o ne kazkam kitam.
2007-02-20
Atsakyti
vap
@junior_g: O kas draudė bandyt? Beveik garantuoju, kad nei iš LKL, nei iš BBL, nei iš LKF pinigų negaus, tačiau pabandyt verta. Kaip sakoma per kepurę už tai neduos.
2007-02-20
Atsakyti
Negaus jie jokios paramos, cia net svajoti nereikia. Federacijai ir taip sunkus gyvenimas su pinigais, dar dalins visokiems klubams... O LKL ir BBL jeigu duoti pinigus, tai butu nekorektiska kitu klubu atzvilgiu. Todel esu isitikines, kad tikrai neduos jokiu pinigu...
2007-02-20
Atsakyti
nezhinau nezhinau...Gaus parama ir toliau negrazhins skolu.
2007-02-20
+1
Atsakyti
kodel neptunas nesikreipe kai skolu turejo pries 3 sezonus atgal kazkur kodel atletas nesikreipe niekur o cia matai kazkokie isskirtiniai atsirado bybiu jiems o ne paramos
2007-02-20
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.