Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) sužaistos septynioliktosios, priešpaskutinės reguliariojo sezono savaitės dvikovos, po kurių paaiškėjo, kad reguliarųjį sezoną laimės VDU krepšininkai.

Kauno derbį laimėjo VDU

Absoliuti LSKL lyderė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda nesunkiai, rezultatu 97:73 (24:18, 23:16, 27:18, 23:21), įveikė autsaiderius Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus.

Po pirmojo kėlinio 6 taškais pirmavusius VDU krepšininkus į priekį antrojo ketvirčio pradžioje truktelėjo Darius Šilinskis. Kėlinuką jis pradėjo dvitaškiu su pražanga, o po aukštaūgio tritaškio VDU pirmavo 34:22. Antrajame kėlinyje KTU dukart priartėjo iki 8 taškų, tačiau rimtesnio pasipriešinimo VDU nesulaukė.

VDU: Mantas Kalnietis 26 taškai (5 rez. perd.,  6 kld.), Darius Šilinskis 24 (12 atk. kam., 4 blk.), Karolis Kalvaitis 21 (7 atk. kam.), Žilvinas Kuklierius 10 (5 rez. perd.).

KTU: Martynas Motiejaitis 16, Vytenis Jasikevičius 12, Mykolas Monkevičius 10, Darius Kalnutis 8.

LKKA neturėjo vargo šiauliečiais

Dešimtąją pergalę LSKL iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda, kuri neturėjo vargo namų aikštelėje su penkiese rungtyniavusia Šiaulių universiteto (ŠU) ekipa ir iškovojo pergalę rezultatu 96:68 (22:14, 26:24, 29:15, 19:15).

Dvikovos pradžioje LKKA krepšininkai gerai gynėsi bei mažai klydo puolant krepšį, todėl jau po pirmųjų minučių pirmavo 10:2. Kauniečiai nemažino tempo ir tik didino pranašumą (16:4). Vis dėlto antrajame kėlinyje rezultatas tapo lygus (22:22), tačiau neilgam.

Iniciatyvos ėmėsi Vilius Gabšys, pataikęs tritaškį ir grąžinęs savo komandai pranašumą. Dvitaškį su pražanga pelnė Mindaugas Tamušauskas, du taškus pridėjo Paulius Abramavičius ir LKKA atitrūko 30:22. Trečiojo kėlinuko viduryje kauniečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (35:24), o netrukus skirtumas padidėjo iki 16 taškų (45:29) ir pirmavo iki finalinės sirenos.

LKKA: Paulius Abramavičius 18 (9 atk. kam.), Artūras Milaknis, Vilius Gabšys, ir Mindaugas Tamušauskas (13 atk. kam.) po 16, Justas Česnavičius 9 (9 atk. kam.).

ŠU: Vygintas Grigaitis 24, Vytautas Padgureckas 20 (4 rez. perd., 4 perk. kam., 9 išpr. praž.), Renatas Jonelis 9 (12 atk. kam.), Rytis Rauktys 8, Tautvydas Kairys 7.

Klaipėdiečiai nugalėjo VGTU krepšininkus

Dar vieną pergalę LSKL iškovojo Klaipėdos universiteto (KU) studentai. Klaipėdiečiai namie 84:73 (17:22, 26:17, 19:20, 22:14) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą.

Rungtynes klaipėdiečiai pradėjo įspūdingai – 10:0, net šešis taškus pirmajame spurte pelnė Mindaugas Mockus. Pirmuosius taškus svečiams pelnyti pavyko sužaidus 4 minutes. Tačiau svečiai nepalūžo ir laimėję 4 minučių atkarpą 16:0 ne tik pasivijo varžovus, bet juos ir pralenkė (16:10), o kėlinuką užbaigė pirmaudami 22:17.

Antrajame kėlinuke aikštės šeimininkai atsigavo. Mockaus pastangomis uostamiesčio ekipa pasivijo oponentus ir prieš ilgąją pertrauką susigrąžino 4 taškų persvarą (43:39).

Ketvirtajame kėlinyje pradėjo jaustis vilniečių nuovargis. 31-ąją mačo minutę klaipėdiečių pranašumas buvo tik 3 taškai (64:61), tačiau laimėję 5 minučių tarpsnį 12:0 KU žaidėjai įgijo solidų pranašumą (76:61), kurį išsaugojo iki pat finalinės rungtynių sirenos.

KU: Mindaugas Mockus 18, Marius Kasiulevičius 16 (10 atk. kam.), Valdemaras Savostjanovas ir Dainius Vaitelis (12 atk. kam.) po 14.

VGTU: Rimvydas Stankevičius 20 taškų, Tomas Lenkimas 12 (2/11 tritaškių), Mindaugas Norkus 11 (15 atk. kam.), Domantas Bimba 7.

MRU be diskvalifikuoto lyderio įveikė „žemkę“

Labai atkaklios ir aistrų kupinos rungtynės buvo žaidžiamos Vilniuje, kur susitiko Mykolo Romero universiteto (MRU) ir Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ekipos. Pergalę rezultatu 94:93 (25:19, 21:27, 29:23, 19:24) paskutinėmis sekundėmis išplėšė šeimininkai.

Antrasis kėlinukas MRU komandai prasidėjo labai nesėkmingai. Už ginčus su teisėjais techninėmis pražangomis buvo nubausti Tomas Steikūnas bei lyderis Gintaras Leonavičius, o pastarasis buvo net diskvalifikuotas. Netrukus techninę pražangą užsidirbo ir MRU strategas Egidijus Ženevičius. Vis dėlto be lyderio likusi MRU nepalūžo. Paskutinėmis sekundėmis LŽŪU dukart suklydo ir taiklus MRU metimas pačioje mačo pabaigoje išplėšė pergalę – 94:93.

MRU: Andrius Montrimas 18, Arnas Labuckas 17 (10 atk. kam.), Šarūnas Žala 16, Marius Kliokys 14, Tomas Ambrasas 10.

LŽŪU: Remigijus Kazulis 27, Povilas Stasiulionis 26 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), Tomas Rekstys 16, Marius Gužauskis 10 (8 atk. kam.).