Sekmadienio vakarą Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) prasidėjo „kovo beprotybe“ vadinama atkrintamųjų karštinė, o ketvirtfinalio kovas pradėjo po dvi Didžiosios ir Mažosios taurės poras.

Nieko nuostabaus, jog antrojo etapo starte būta visko: intrigos, sutriuškinimų bei netikėtų rezultatų.

Savaitės rungtynės. Kaip ir dera, atkakliausiai klostėsi labiausiai intriguojančios Didžiosios taurės poros „Seciro BC“ (4) ir praėjusio sezono sidabro medalių laimėtojų „Kyborgų“ (5) dvikova. Vicečempionai susitikimo pradžioje parbloškė varžovus (11:3), o pirmąjį kėlinuką laimėjo daugiau nei įtikinamai (19:11).

Visgi „Seciro BC“ komanda nepalūžo ir kardinaliai pakeitusi žaidimą jau dvikovos pusiaukelėje buvo priekyje (32:30). Po didžiosios pertraukos ekstremalių pokyčių neįvyko. Aikštėje vyko graži kova, o priekyje būdavo tai viena tai kita komanda.

Likus žaisti penkias minutes iki pagrindinio laiko pabaigos „Seciro“ vyrai buvo įgiję apčiuopiamą persvarą (62:57), tačiau „Kyborgai“ puikiai suprato, jog sumažinti skirtumą yra gerokai svarbiau nei aklai siekti pergalės ir per likusį dvikovos laiką beveik ištirpdė turėtą deficitą.

Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė minimalią „Seciro BC“ komandos pergalę rezultatu 69:68, tačiau intriga šioje serijoje išlieka, o kelialapio į pusfinalio savininkas paaiškės tik po dar keturiasdešimties minučių kovos.

„Kyborgų“ komandos atstovas spaudai Rokas Janutėnas nenuleido rankų: „Po pirmų rungtynių yra aišku tiek, kad niekas neaišku. Nesusitvarkėme su varžovų lyderiais, o patys nepataikėme daug laisvų metimų. Vis dėlto, niekas nepralaimėta. Kas laimės antrąsias varžybas po dviejų savaičių - tas ir pateks į pusfinalį“.

Vieno kėlinuko neužteks. Antrojoje Didžiosios taurės ketvirtfinalio poroje klausimų kiek mažiau. Fantastiškas rungtynes sužaidę „Klevo“ (2) atstovai jau dvikovos pradžioje pasiuntė „Medelyno“ (7) ekipą į nokdauną (10:0), o rungtynių pusiaukelėje turėjo triuškinamą 33 taškų persvarą (55:22).

Nors antroje rungtynių dalyje favoritai sumažino apsukas ir leido varžovams ženkliai apkarpyti turėtą deficitą, tačiau įgyto pranašumo atsakomojoje akistatoje jiems turėtų pilnai pakakti. Galutinis rezultatas – 80:64 „Klevo“ komandos naudai. „Medelyno“ ekipos vadovas Vilius Jastremskas buvo piktas: „Sužaidėm tragiškas rungtynes. Nebuvom nusiteikę, užsivedę, ko pasekoje varžovai pabėgo labai toli. Tam, kad įveikti tokią gerą komandą kaip "Klevas" vieno gero kėlinuko neužteks niekada“.

Įrodė. Įdomių akcentų netrūko ir Mažojoje taurėje. Aršiausios kovos buvo laukta turnyrinės lentelės kaimynių „Spartos BC“ (4) ir „Radviliškio“ (5) akistatoje, tačiau „spartiečiai“ įrodė, jog nesėkminga reguliariojo sezono pabaiga tebuvo tik atsitiktinumas.

Šiek tiek geriau rungtynėms pasiruošusi „Spartos“ komanda dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (26:16). Nors radviliškiečiai netrukus atsitiesė, tačiau pavyti įsismarkavusių varžovų jiems niekaip nesisekė, tad ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui pergalę rezultatu 83:66 šventė „spartiečių“ komanda.

Nugalėtojų komandos vadovas Ruslanas Vristiukas nesiruošė atsipalaiduoti: „Nuo pat pirmos minutės komanda puikiu žaidimu bei rezultatyviu žaidimu sugebėjo įgyti solidų pranašumą, kuris padėjo krepšininkams įgyti pasitikėjimo. Džiaugiamės puikiu komandiniu žaidimu bei mūsų naujo trenerio indėliu, būtent tai ir padėjo mums išplėšti svarbią pergalę. Visgi nežadame atsipalaiduoti, nes praeityje esam turėję pamoką atkrintamosiose varžybose. Galiu tik patvirtinti, jog itin rimtai ruošimės antroms ketvirtfinalio rungtynėms“.

Solidžiausia. Neabejotinai solidžiausią pergalę šventė Mažojoje taurėje dalyvaujanti „Švyturio“ (2) komanda be didesnio vargo rezultatu 73:50 patiesė „Žalia Balta“ (7) atstovus. Poros favorito dominavimas išryškėjo jau nuo pirmųjų minučių.

Gana lengvai į priekį yręsi „Švyturio“ atstovai dar pirmojo kėlinuko pabaigoje susikrovė triuškinamą persvarą (23:9), kuri po dešimties minučių išaugo iki 21 taško (40:19). Antroje susitikimo dalyje „Švyturio“ ekipa tęsė varžovų krepšio šturmą, užtikrintai kontroliavo rungtynes ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė solidžią pergalę.

Savaitės MVP. Naudingiausiu savaitės krepšininku šį kartą skelbiamas Ernestas Virketis iš „Radviliškio“ komandos, kuris akistatoje su „Sparta BC“ atstovais pelnė 28 taškus, perėmė 10 kamuolių ir surinko net 38 naudingumo balus. Nors jo vedama ekipa patyrė apmaudžią nesėkmę, tačiau šis įvertinimas turėtų tapti papildoma paskata atsakomojoje akistatoje kovoti iki galo ir galbūt padėti savo komandai sukurti mažą stebuklą.