Trečią iš eilės pergalę NCAA pirmenybėse iškovojo tris lietuvius turintis American universitetas, antradienį 71:60 palaužęs Navy akademiją. Tai buvo priešpaskutinės „American Eagles“ rungtynės prieš konferencijos atkrintamąsias varžybas.

Prie lemiamo nugalėtojų spurto labiausiai prisidėjo Linas Lekavičius, kai pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje pelnė 10 taškų, o American persvara išaugo nuo 2 iki 18 taškų. Iš viso šioje dvikovoje rungtyniavęs 18 minučių Lekavičius pelnė 12 taškų (6/7 dvitaškių), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau net 5 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Jo komandos draugas Arvydas Eitutavičius per 23 minutes pelnė 10 taškų (0/1 dvitaškio, 2/7 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Trečiasis „Eagles“ lietuvis, Paulius Joneliūnas, mačą pradėjo starto penkete ir per 21 minutę pelnė 4 taškus (1/2 dvitaškių, 2/3 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus prasižengė.

•

Dešimtą kartą per 27 mačus laimėjo „Long Island Blackbirds“, 82:78 palaužę „Monmouth Hawks“.

Nugalėtojų gretose Aurimas Adomaitis mačą pradėjo starto penkete ir per 12 minučių pelnė 6 taškus (2/3 dvitaškių, 2/5 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 2 kartus prasižengė.

Jo komandos draugas Paulius Morkeliūnas per 4 minutes pelnė 3 taškus (1/2 dvitaškių, 1/1 baudos) ir 4 kartus prasižengė.