Paulius Valinskas vedė kauniečius į pergalę
Nuotr. BasketNews.lt/M.Gailiūno
Pralaimėjimą antrose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio rungtynės patyrė Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai, kurie išvykoje 68:71 (9:20, 27:23, 12:17, 20:11) turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio“ dublerių pranašumą.

Aštuntfinalio serijos rezultatas iki trijų pergalių tapo lygus – 1:1. Antradienį komandos vėl žais Jonavoje. Pirmajame atkrintamųjų varžybų susitikime pergalę – 68:57 iškovojo „Petrochemos“ krepšininkai.

Jaunieji žalgiriečiai mače namuose jau per pirmąsias tris minutes susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 9:2. Jonaviečiai per kitas tris minutes kiek stabilizavo situaciją – 7:13 (6 min), tačiau Martyno Varno taškai ketvirčio pabaigoje padidino kauniečių persvarą iki rekordinės – 20:9.

Antrajame kėlinyje Jonavos komandai taškus pradėjo rinkti Tadas Sebežiovas ir svečių deficitas kiek aptirpo – 19:25. Netrukus Paulius Valinskas pataikė tris taškius, vieną – pridėjo Vidas Ginevičius ir komandas vėl skyrė dviženklis skirtumas – 40:28 (19 min). Per likusį kėlinio laiką jonaviečiai eilinį sykį priartėjo – 36:43.

Po didžiosios pertraukos Kauno ekipa atstatė „etatinę“ 12 taškų persvarą – 48:36 (23 min). Sunkiai kelių varžovų krepšio link ieškoję Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai nesėkmingai naikino deficitą ir prieš lemiamą ketvirtį „Žalgirio“ dubleriai pirmavo – 60:48.

Klampioje „Petrochemos“ gynyboje strigę žalgiriečiai po pirmųjų trijų ketvirčio minučių pirmavo – 63:55. Netrukus sekusį trijų minučių badą nutraukė šeši Luko Grabausko taškai ir Vytauto Pikalavičiaus dvitaškis, išlyginę rezultatą – 63:63 (37 min).

Į duobę patekusius žalgiriečius gelbėjo realizuoti baudų metimai ir Valinsko dvitaškis – 68:63. Likus žaisti vieną minutę, iniciatyvos ėmėsi Lukas Grabauskas. „Petrochemos“ žaidėjas pataikė dvitaškį, o po to ir tritaškį bei išlygino rezultatą – 68:68.

Pražanga sustabdytas Valinskas realizavo tik vieną baudos metimą. Pergalingu galėjęs tapti Henriko Vorotnikovo dvitaškis skriejo pro šalį, o kamuolį atkovoję žalgiriečiai pataikė baudų metimus – 71:68. Paskutinysis Sebežiovo mestas tolimas metimas buvo netaiklus ir pergalę šventė kauniečiai.

„Petrochema“: Lukas Grabauskas 16, Tadas Sebežiovas 10, Aurimas Urbonas ir Vytautas Pikalavičius (8 atk. kam.) po 7.

„Žalgiris-2“: Paulius Valinskas 23, Vidas Ginevičius 10.