Laura Svarytė vedė savo komandą į pergalę
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Pirmasis Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) ketvirtfinalio mačas nesėkmingai susiklostė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenoms“, kurios svečiuose 50:57 (12:9, 11:20, 15:15, 12:13) nusileido Kauno „Aistėms-LSU-Paradis“ bei serijoje iki dviejų pergalių atsilieka 0:1.

Atsakomasis ir lemiamas mūšis Garliavoje vyks kovo 17 dieną, antradienį.

Pirmajame ketvirtyje abiems komandoms pulti sekėsi sunkiai. Įpusėjus ketvirčiui, po Neringos Skadaitės dvitaškio, 9:4 priekyje buvo šeimininkės, tačiau 6 taškus be atsako pelniusios „Hoptrans-Sirenos“ ne tik varžoves pasivijo, bet ir persvėrė rezultatą – 10:9. Kėlinį dvitaškiu baigė Rasa Knyzaitė ir leido po pirmojo ketvirčio „Hoptrans-Sirenoms“ būti priekyje – 12:9.

Antrajame ketvirtyje sėkmingiau žaisti puolime sekėsi „Aistėms-LSU-Paradis“, kurios po Lauros Svarytės dvitaškio vėl išsiveržė į priekį – 15:14, tačiau tuo pačiu atsakė ir Kornelija Balčiūnaitė vėl atstatydama persvarą savo ekipos naudai – 16:15. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, 6 taškų pranašumą susikrovė šeimininkės, o tokią persvarą „Aistės-LSU-Paradis“ išlaikė iki kėlinio pabaigos – 29:23.

Trečiąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Aistės-LSU-Paradis“, kurios buvo įgijusios 7 taškų persvarą, tačiau po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės tritaškio metimo, „Hoptrans-Sirenų“ deficitas sumažėjo iki 4 taškų – 30:34. Keturis taškus baudų metimais pelniusios „Hoptrans-Sirenos“ likus žaisti 3 minutes, jau buvo priekyje – 36:34. Tolimu metimu atsakiusios „Aistės-LSU-Paradis“ ir vėl persvėrė svarstykles į savo pusę – 38:36. Kėlinio pabaigoje sėkmingiau sužaidusios šeimininkės prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje – 44:38.

Paskutiniame ketvirtyje, po Erikos Liutkutės baudos metimų, komandas skyrė 4 taškai (42:46), tačiau du tolimus metimus pataikiusios „Aistės-LSU-Paradis“ susikrovė dviženklį pranašumą – 52:42. Nors „Hoptrans-Sirenos“ buvo priartėjusios iki 6 taškų (46:52), tolimas metimas varžoves ir vėl atitolino – 55:46. Per likusį laiką „Hoptrans-Sirenoms“ deficito panaikinti nepavyko ir teko varžovėms nusileisti pirmajame ketvirtfinalio mače.

„Aistės-LSU-Paradis“: Laura Svarytė 16 (23 atk. kam.), Greta Tamašauskaitė 14, Jolanta Marmienė 12, Neringa Skadaitė 11 (9 atk. kam.).

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 14 (4 rez. perd.), Rasa Knyzaitė 12, Kornelija Balčiūnaitė 11 (11 atk. kam., 7 per. kam.), Akvilė Baronėnaitė 8.

2015-03-15 11:20