Praėjusį savaitgalį Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai nenuobodžiavo, nes Londone ir Kembridže vyko BLKL atkrintamųjų bei A.Sabonio taurės turnyro (ASTT) kovos.

Savaitės rungtynės. Bene didžiausią intrigą kėlė dviejų turnyro lentelės kaimynių ketvirtfinalio akistata, kurioje susigrūmė „Kauno BC“ (5) ir „Lithuanian BC“ (4) ekipos. Nors reguliariajame sezone pergalę tarpusavio rungtynėse šventė bei aukštesnį reitingą turėjo „lietuvių“ komanda, tačiau pirmojoje ketvirtfinalio akistatoje viskas pakrypo kiek kita linkme.

Pakiliai dvikovą pradėję kauniečiai primetė varžovams savo žaidimą ir beveik visą laiką buvo priekyje. Nors LBC krepšininkai pagirtinai kovojo bei neleido „Kauno BC“ ekipai susikrauti solidesnės persvaros, tačiau perimti iniciatyvos į savo rankas jiems taip ir nepavyko.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje komandas skyrė vos keli taškai, tačiau susitikimo pabaigoje itin kietą gynybą pademonstravę kauniečiai sugebėjo išsaugoti trapų pranašumą ir pasigirdus finaliniam arbitro švilpukui šventė sunkią pergalę. Galutinis rezultatas – 58:52 „Kaunas BC“ ekipos naudai.

Kita vertus šešių taškų pranašumas šių laikų krepšinyje nieko nereiškia, tad kelialapio į pusfinalį likimas spręsis atsakomosiose šios poros rungtynėse, kurios vyks lygiai po dviejų savaičių.

Užtikrintai. Daugiau nei užtikrintai atkrintamųjų kovas pradėjo reguliariojo sezono nugalėtoja tapusi „Anykščių“ (1) ekipa ketvirtfinalio starte rezultatu 95:61 įveikusi „Saurum“ (8) komandą.

Dvikovos pradžioje abi komandos dar žengė koja kojon, tačiau vėliau favoritai padidino apsukas, įgijo solidų pranašumą ir galiausiai šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys turėjo kuo pasidžiaugti: „Pirmą kėlinuką geriau sužaidė varžovai, kurie sužaidus dešimt minučių turėjo dviejų taškų pranašumą. Visgi vėliau viskas apsivertė aukštyn kojomis, mes perėmėm iniciatyvą ir įrodėm savo pranašumą. Šaunuoliai „Saurum“ vyrai, stengėsi, kovojo, na o aš norėčiau padėkoti anykštėnų kolektyvui už gražų žaidimą ir pergalę.“

Revanšas. Solidų revanšą už triuškinamą nesėkmę reguliariojo sezono dvikovoje Mažosios taurės akistatoje pasiekė „Service Market“ (6) komanda rezultatu 75:67 įveikusi „Artistų“ (3) komandą.

Pamatę, jog varžovai susirinko gana negausiai „Service Market“ vyrai ėmė diktuoti aukštą rungtynių tempą ir dar pirmajame kėlinuke įgijo aštuonių taškų persvarą (24:16). Nors vėliau „Artistai“ kiek atkuto bei pristabdė įsibėgėjusius oponentus, tačiau skirtumas tarp komandų beveik nekito.

Pakiliai žaidę „Service Market“ krepšininkai trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo įgiję net 17 taškų pranašumą, tad „Artistai“ gali pasiguosti nebent tuo, jog jiems pavyko ženkliai apkarpyti turėtą deficitą bei prieš atsakomąją akistatą pasilikti visus šansus pakovoti dėl kelialapio į pusfinalį.

Nugalėtojų komandos vadovas Jonas Kaskelis buvo laimingas: „Norėjom atsirevanšuoti po gėdingo pralaimėjimo šiai komandai reguliariajame sezone. Labai susikaupę dirbome gynyboje, o apsigynus - buvo lengviau užpulti. Be to, puikiai žaidė Mindaugas Birštonas. Smagu buvo matyti kaip vyrai kovojo, nes atkrintamosios rungtynės reikalauja kovos kiekviename aikštės centimetre.“

Favoritų dominavimas. Kur kas užtikrintesnę pergalę šventė Mažosios taurės favoritai „Volfo“ (1) vyrai rezultatu 104:51 patiesę „Viesulo BC“ (8) atstovus.

Pirmąjį reitingą turinti komanda tik pirmajame kėlinuke leido varžovams alsuoti į nugaras (26:17). Visgi po trumpos pertraukėlės „Volfo“ ekipa surengė spurtą rezultatu 14:0, vėliau pridėjo ne mažiau galingą atkarpą (14:7) ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (57:24).

Antrojoje rungtynių dalyje nieko naujo neįvyko, tad abiems ekipoms teliko sutvarkyti formalumus ir mėgautis krepšiniu.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Simas Zikas neslėpė gerų emocijų: „Rungtynes pradėjom užtikrintai ir susikaupę, o varžovas – daug klydo, tad mes tuo puikiai pasinaudojome. Pasisekė, nes jau pirmajame kėlinuke pavyko įgyti nemažą pranašumą ir to pakako tam, kad galėtumėm kontroliuoti žaidimą iki pat pagrindinio laiko pabaigos. Ačiū vyrams už dar vieną pergalę.“

ASTT naujienos. Sekmadienį Londone ir Kembridže įvyko trejos ASTT dvikovos. Svarbiausią pergalę iškovojo „Saurum“ (1-1) kolektyvas po itin atkaklios kovos rezultatu 60:53 įveikęs „Bombos“ (1-1) krepšininkus.

Tuo tarpu Kembridže vykusiose D grupės rungtynėse intrigos buvo gerokai mažiau. Užtikrintai žaidusi „Švyturio“ (3-0) komanda net 43 taškų skirtumu rezultatu 104:61 įveikė „Spalding Devils“ (0-4) vyrus.

O „Vyris Petersborough“ (1-2) ekipa iškovojo pirmąją pergalę be didesnio vargo rezultatu 71:56 įveikdama „Devils SAS“ (1-4) atstovus.

Savaitės MVP. Naudingiausiu savaitės krepšininku pripažintas Artūras Dirsė iš „Volfo“ komandos, kuris akistatoje su „Viesulo“ komanda pelnė 31 tašką, perėmė 10 kamuolių ir surinko net 55 naudingumo balus.