Trifunovičius: „Komanda turi didelį potencialą“

2007-02-22 09:31
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Trečiuoju Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos vyriausiuoju treneriu šį sezoną tapęs serbas Aleksadras Trifunovičius tiki, kad sėkmingai pasinaudojęs ilgu atsarginių žaidėjų suoleliu jis su Vilniaus komanda pasieks gerų rezultatų.

„Lietuvos ryto“ ekipą palikusį slovėną Zmago Sagadiną vyriausiojo trenerio poste pakeitęs Trifunovičius atsakomybės nesibaimina ir meldžia, kad krepšininkų nebekamuotų traumos. Strategas yra įsitikinęs, kad jo auklėtiniai šį sezoną dar nedemonstravo tokio žaidimo, kokį galėtų: „Manau, jog komandos potencialas yra daug didesnis, negu visi mano“.

Svarbiausia išvengti traumų

– Per debiutines rungtynes „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio poste nugalėjote „ASK Riga“ ekipą net 30 taškų skirtumu. Tikėjotės tokios lengvos pergalės?
– Šiam mačui buvome gerai nusiteikę ir nuo pirmųjų minučių diktavome varžovams savo sąlygas. Kelias dienas negalėjome normaliai treniruotis, nes keletas žaidėjų sirgo. Marijonas Petravičius su latviais nežaidė, Tomas Delininkaitis aikštėje praleido nedaug laiko, Kareemas Rushas taip pat rungtyniavo tik 5-6 minutes. Visi jie į aikštę išbėgo pakilę iš ligos patalo, esu jiems dėkingas už pasiaukojimą. Šios rungtynės buvo pavyzdys, kaip turėtume žaisti.

Manau, komandos potencialas yra daug didesnis, nei visi mano. Tai buvo geros rungtynės. Tikiuosi, ir per kitus mačus demonstruosime panašaus lygio krepšinį. Meldžiuosi, kad labiau pasisektų būti sveikiems ir žaidėjai nebepatirtų traumų.

Tai, jog per pastaruosius du mėnesius žaidėme šiek tiek prasčiau, lėmė traumos – beveik visą šį laiką komandai negalėjo padėti trys pagrindiniai žaidėjai. Tačiau mes turime geras galimybes ir ilgą atsarginių žaidėjų suolelį. Stengsimės juo pasinaudoti. Su latviais visi aikštėje pasirodę žaidėjai rungtyniavo taip, tarsi būtų žaidę po labai ilgos pertraukos. Jų akyse mačiau norą kovoti. Taip turi būti per visus susitikimus.

– Kaip jautėtės Vilniaus ekipos vyriausiojo trenerio poste?
– Tai buvo pirmos mano rungtynės „Lietuvos ryte“, kai stojau prie komandos vairo. Prieš atvykdamas į Lietuvą buvau pagrindinis Belgrado „Crvena Zvezda“ strategas. Buvau laimingas dar tada, kai atvykau čia ir dirbau Sagadino asistentu. Puikiai pažįstu Sagadiną, pasitikiu juo ir džiaugiausi turėdamas galimybę dirbti kartu. Kita priežastis – „Lietuvos rytas“ yra gerai Europoje žinomas klubas. Puikiai jaučiuosi tapęs tokios komandos vyriausiuoju treneriu. Man patinka čia tvyranti atmosfera. Kai žaidžiame blogai, esame kritikuojami, kai pasirodome gerai – mus aukština. Žmonės čia supranta krepšinį.

Didelių pasikeitimų nebus

– Ar ketinate ką nors keisti ekipos žaidime?
– Manau, per rungtynes su „ASK Riga“ ekipa galėjote matyti keletą pakeitimų, jei palygintumėte mūsų žaidimą su keliais prieš tai vykusiais mačais. Buvome greiti visas 40 minučių, greitai bėgome visą rungtynių laiką. Nesirengiu komandos žaidime ir taktikoje daryti daug pakeitimų. Tiesiog noriu, kad komanda būtų gerai nusiteikusi ir pasirengusi visoms rungtynėms, nesvarbu, su kuo žaistume. Mes turime sistemą ir stengsimės jos laikydamiesi pasiekti kaip įmanoma daugiau. Jeigu laikysimės žaidimo plano, bet mus kas nors įveiks – viskas gerai. Tada pasakysiu, kad tai buvo stipresnė komanda.

Turime tikėti, kad galime pasiekti daug. Per rungtynes su „ASK Riga“ gerai gynėmės – per pirmą mačo dalį į savo krepšį praleidome tik 29 taškus, per antrą – 26. Latviams atakuoti krepšį iš toli leidome tik 18 kartų. Nežinau, kiek jie metė per prieš tai vykusias rungtynes, tačiau tai geras rodiklis. Kai ką savo žaidime, be abejo, keisime, tačiau apie tai kalbėti nenorėčiau.

– Šį sezoną esate jau trečias „Lietuvos ryto“ strategas. Nebijote, kad galite palikti Vilnių dar nesibaigus sezonui?
– Apie tai negalvoju. Esu čia ir dirbu savo darbą visu 100 procentų. Šiam darbui atiduodu visą save, dirbu taip pat sunkiai, kaip iki tol. Vienintelis mano tikslas ir požiūris į darbą, kurį bandau įdiegti žaidėjams, yra toks: kai einate miegoti, neturite manyti, kad šiandien ką nors galėjote padaryti geriau. Jie per treniruotes ir rungtynes turi stengtis negailėdami jėgų.

Tikrai nesijaudinu ir nemąstau, kaip ilgai čia dirbsiu. Sprendimus priima klubo vadovai, o aš dirbu savo darbą ir stengiuosi jį atlikti kiek įmanoma geriau. Man klubo vadovai priekaištų dėl komandos žaidimo nepareiškė ir komandos žaidime tikrai neliepė ko nors keisti.

– Prieš kelias dienas sakėte, kad žaidėjai turėtų labiau įsijausti į rungtynes.
– Taip, manau, kad per rungtynes su Rygos ekipa krepšininkai atidavė viską, ką galėjo. Jie visi pasirinko krepšinį ne todėl, kad jiems taip buvo liepta. Visi šį sportą pasirinko, nes jautė aistrą krepšiniui. Jie turi džiaugtis kiekviena diena – tiek per treniruotes, tiek per rungtynes. Žaidėjų tikslas turi būti kiekvieną kartą pasirodyti vis geriau.

Sieks aukščiausių tikslų

– Ar jūs, kaip ir Sagadinas, didesnį dėmesį skirsite gynybai, o ne puolimui?
– Vienas labai geras treneris yra pasakęs: „Gerai puldamas gali laimėti rungtynes, tačiau gerai gindamasis ir kovodamas dėl kamuolių gali laimėti čempionatą“. Noriu, kad mano žaidėjai žaistų krepšinį. Sieksiu, kad komanda pasitikėtų savimi puldama varžovų krepšį ir per 40 rungtynių minučių aikštėje atiduotų visas jėgas. Jeigu žaidėjai pasitikės savimi, jie gerai žais tiek puldami, tiek gindamiesi, tiek kovodami dėl kamuolių.

– Netrukus jūsų ekipai ateis lemiamų kovų metas – per savaitę sužaisite dvejas rungtynes – ULEB taurės ketvirtfinalio mačą ir Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) mačą su Kauno „Žalgiriu“.
– Taip, mūsų laukia sunkus laikas. Turime 7 dienas pagerinti savo žaidimą ir pasitreniruoti šiek tiek daugiau. Negaliu padaryti nieko, jei žaidėjas susižeidžia, tačiau jei būsime sveiki, sieksime aukščiausio tikslo – laimėti ULEB taurę, LKL bei SEB BBL čempionatus.

Štelmaheris – ne svarbiausias

– Sagadino treniruotės buvo labai ilgos. Gal dabar jos sutrumpės?
– Apie tai kalbėti neverta. Prieš man atvykstant čia žmonės kalbėjo, kad Sharono Druckerio treniruotės yra per lengvos. Dabar visi kalba, kad Sagadino pratybos buvo pernelyg sunkios. Rytoj visi ims kalbėti dar kitaip. Nesvarbu, ar treniruotės truks 45 minutėmis ilgiau, ar bus trumpesnės. Turiu savo sistemą ir jos laikysiuos. Ar treniruosimės 45 minutes, ar 3 valandas ir 45 minutes, žaidėjai per pratybas turi atiduoti visas jėgas. Tik tai mus atves į pergales.

– Ar Eurelijaus Žukausko padėtis ekipoje keisis? Jis daug laiko aikštėje šį sezoną nepraleisdavo, tačiau per rungtynes su Latvijos ekipa leidote jam žaisti 16 minučių.
– Nežinau, koks oras bus rytoj – ar snigs, ar lis. Mes turime ilgą atsarginių žaidėjų suolelį ir šį kozirį privalome išnaudoti. Negaliu nė vienam žaidėjui pažadėti, kad jis žais 15 ar 40 minučių. Laikas aikštėje priklausys nuo to, kaip žaidėjas bus pasirengęs rungtynėms. Dabar mes rengiamės ULEB taurės ketvirtfinaliui.

– Sagadinas yra minėjęs, kad komandos rezultatą lemia tai, ar gali rungtyniauti Robertas Štelmaheris. Sutinkate su šiuo teiginiu?
– Mes dirbsime taip, kad nuo vieno žaidėjo rezultatai nepriklausytų. Jie priklausys nuo visos komandos. Esame komanda, o ne vieno žaidėjo ekipa.


Rodyti komentarus
to DepMode: kieno garbintojas? gal primint kaip jus garbinot tiek geriausia visu laiku europos legionieriu Andersona ir geriausia treneri zirga galva ainars?
2007-02-23
+2
Atsakyti
to DepMode: kieno garbintojas? gal primint kaip jus garbinot tiek geriausia visu laiku europos legionieriu Andersona ir geriausia treneri zirga galva ainars?
2007-02-23
+1
Atsakyti
Kas cia per nesamones paiimkit galu gale ir pastatykit R.Paulauska vyriausiu treneriu ir nera cia ko blaskytis turi po ranka viena perspektyviausiu LTU trenery kuris jau buvvo kaip kandidatasy LTu rinktines treneius ocia pastato kaskoky juga kuris neaiskus kasperdiegas blogai LRYTAS nusivaziuoja jau mano akyse norsirjy palaikau
2007-02-23
+3
Atsakyti
to gockas: tai tu zinai ka nors atleidimo is „Crvena Zvezda“ aplinkybes ar ne? Dar vienas juodojo arkliuko garbintojas avansu... jumoristas...
2007-02-23
Atsakyti
ir ko gi chebrai nepatiko mano komentaras? kad suabejojau ar jis pakankamai geras treneris Lietuvos rytui? Juk nieko apie jo treniravima nezinome!!! Kas cia do minusai? Ir be jokiu komentaru - tipo dievinkim, juk pora rungtyniu laimejo!
Apie Zmago bent zinojau kaip jis Olimpija treniravo ir Jaska koks po Olimpijos tapo. Ir dar: toli grazu ne visada pakankamai gero lygio zaidejas tampa geru treneriu. Stai is kur mano abejones...
2007-02-23
Atsakyti
Pirmosiuose macuose jo treniravimas atrodo gerai, bet ne pries tokius varzovus kaip zalgiris ar uleb cup pirmas komandas.. po tokiu runtyniu viskas isaisketu
2007-02-22
-1
Atsakyti
to DepMode: aha. Trifunovicius jiems netiko. jie norejo turet galinga dueta Ainara ir griba:D dar moliuskas jiem tiktu:D
2007-02-22
Atsakyti
cia mazdaug kaip ir grigas... kolkas mateme tik 1 rungtynias per kurias rytas labai gerai pasirode, taciau tai dar nieko nereiskia juk pries latvius mes turim laimet, o kas bus ulebe ir lkl/bbl finale suzinosime dar negreit, kolkas negaliu sakyt kad jis man patinka nes tikri rezultatai dar nepateikti, tai vat sekmes jam...
2007-02-22
+2
Atsakyti
Sutinku su treneriu, kad svarbiausia išvengt traumų. Dėl Štelmaherio, tiesą sakant nebetikiu, kad jis dar atsigaus. Per daug traumų per savo karjerą jis turėjo.
2007-02-22
+6
Atsakyti
jei rytas zais taip kaip db pries ask,manau,kAD prancuzams tikrai nebus jokiu vilciu kovoti del pergales
2007-02-22
+1
Atsakyti
50 ant 50 geras jis ar blogas treneris Spresime gegužes menesi
2007-02-22
+4
Atsakyti
prasideda nusisnekejimai...
2007-02-22
Atsakyti
labai noretusi kad nebutu, kaip buves zaidejas, kaip Ainaras...
...juk buvo "pagrindinis Belgrado „Crvena Zvezda“ strategas"...
labai idomu, ar susigunde tik didesniais pinigais pereidamas i LR? kokios tos perejimo aplinkybes? ar ji is Belgrado ismete kaip netinkama buti vyr.treneriu?
2007-02-22
-6
Atsakyti
Kvailys Allenaz :D
2007-02-22
+5
Atsakyti
to allenaz tai nx tada sita nesamone rasei ? :D
2007-02-22
+7
Atsakyti
to Borat_Sagdyiev
ne
2007-02-22
-10
Atsakyti
to Allenaz
klausyk, tu gal tik dabar suzinojai apie Copy/Paste finkcija ? :):):):):)
GO LR!!!
2007-02-22
+6
Atsakyti
man irgi kol kas sitas treneris patinka..;)svarbiausia, kad jis nori iskiepyti zaidejams nora kovoti ir megautis krepsiniu..o potencialo tikrai yra..
2007-02-22
+3
Atsakyti
Trečiuoju Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos vyriausiuoju treneriu šį sezoną tapęs serbas Aleksadras Trifunovičius tiki, kad sėkmingai pasinaudojęs ilgu atsarginių žaidėjų suoleliu jis su Vilniaus komanda pasieks gerų rezultatų.
„Lietuvos ryto“ ekipą palikusį slovėną Zmago Sagadiną vyriausiojo trenerio poste pakeitęs Trifunovičius atsakomybės nesibaimina ir meldžia, kad krepšininkų nebekamuotų traumos. Strategas yra įsitikinęs, kad jo auklėtiniai šį sezoną dar nedemonstravo tokio žaidimo, kokį galėtų: „Manau, jog komandos potencialas yra daug didesnis, negu visi mano“.
Svarbiausia išvengti traumų
– Per debiutines rungtynes „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio poste nugalėjote „ASK Riga“ ekipą net 30 taškų skirtumu. Tikėjotės tokios lengvos pergalės?
– Šiam mačui buvome gerai nusiteikę ir nuo pirmųjų minučių diktavome varžovams savo sąlygas. Kelias dienas negalėjome normaliai treniruotis, nes keletas žaidėjų sirgo. Marijonas Petravičius su latviais nežaidė, Tomas Delininkaitis aikštėje praleido nedaug laiko, Kareemas Rushas taip pat rungtyniavo tik 5-6 minutes. Visi jie į aikštę išbėgo pakilę iš ligos patalo, esu jiems dėkingas už pasiaukojimą. Šios rungtynės buvo pavyzdys, kaip turėtume žaisti.
Manau, komandos potencialas yra daug didesnis, nei visi mano. Tai buvo geros rungtynės. Tikiuosi, ir per kitus mačus demonstruosime panašaus lygio krepšinį. Meldžiuosi, kad labiau pasisektų būti sveikiems ir žaidėjai nebepatirtų traumų. Tai, jog per pastaruosius du mėnesius žaidėme šiek tiek prasčiau, lėmė traumos – beveik visą šį laiką komandai negalėjo padėti trys pagrindiniai žaidėjai. Tačiau mes turime geras galimybes ir ilgą atsarginių žaidėjų suolelį. Stengsimės juo pasinaudoti. Su latviais visi aikštėje pasirodę žaidėjai rungtyniavo taip, tarsi būtų žaidę po labai ilgos pertraukos. Jų akyse mačiau norą kovoti....
2007-02-22
-5
Atsakyti
man pradeda patikti sis treneris,jis kaip buves zaidejas labiau zino ko reikia zaidejams. visokiariopos sekmes jam
2007-02-22
+11
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas