Pristatytos Lietuvos moterų rinktinės kandidatės

Laurynas Butkauskas
Laurynas Butkauskas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-04-02 12:06

Gintarė Petronytė – tarp rinktinės kandidačių
Gintarė Petronytė – tarp rinktinės kandidačių
Nuotr. Fotodiena.lt
Šiandien Vilniaus „Radisson Blu“ viešbutyje surengtoje spaudos konferencijoje vyriausiasis Lietuvos moterų rinktinės treneris Mantas Šernius pristatė nacionalinės komandos kandidačių, kurios rengsis Europos čempionatui, sąrašą.

Ruoštis pirmenybėms pakviesta 17 krepšininkių, kurios pirmąją stovyklą pradės gegužės 4 d. Druskininkuose. Iš viso rinktinė sužais 10 kontrolinių rungtynių Lietuvoje, Prancūzijoje ir Latvijoje.

„Rinktinę sudaro praėjusių metų komandos branduolys, kadangi žaidėjos nusipelnė būti čia, nes gana lengvai iškovojo kelialapį į čempionatą, – pažymėjo Šernius. – Per pasiruošimo laikotarpį daviau užduotį savo komandos vadovams susitarti su kuo rimtesnėmis ekipomis kontrolinėms rungtynėms, ir manau, kad tai pavyko. Varžovės yra pajėgios ir netgi galva aukštesnės už mumis, bet Europos čempionate mes jausime tą patį.“

Pasak trenerio, preliminariame sąraše buvo 15 žaidėjų pavardės, tačiau paskutinę akimirką jį teko išplėsti iki 17-os pavardžių. Priežastis – kol kas neaiški Gabrielės Gutkauskaitės ir Mantės Kvederavičiūtės sveikatos būklė. Nėra aišku, ar iki čempionato starto šios dvi žaidėjos suspės pasveikti.

„Ar galės rungtyniauti Gutkauskaitė, nuspręs gydytojai. Operacija neseniai buvo atlikta ir Kvederavičiūtei, todėl dėl jos taip pat kyla abejonių“, – teigė Šernius.

Anot trenerio, šio krepšinio sezono metu jį ypač džiugino puikus gynėjos Kamilės Nacickaitės ir vidurio puolėjų Gintarės Petronytės bei Linos Pikčiutės žaidimas savo klubuose.

„Labiausiai džiaugiuosi Gintarės ir Kamilės rezultatais, jų tobulėjimu. Šį sezoną jos žengė dar vieną žingsnį į viršų. Noriu matyti jas kaip lyderes. Taip pat džiugina Pikčiutės žaidimas Švedijoje. Klubo ir trenerio atsiliepimai apie ją patys geriausi“, – pažymėjo Šernius.

Šį kartą rinktinės trenerių štabe nebus pernai Šerniui talkinusio Marijono Petravičiaus, kuris dėl savo naujojo darbo JAV negali atvykti į Lietuvą. Dirbti su aukštaūgėmis vietoje jo pakviestas pirmasis Petravičiaus treneris Steponas Kairys.

„Petravičius už Atlanto pradėjo dirbti su jaunimu, todėl suderinti darbo JAV su pagalba mums jam nepavyko. Tačiau vietoje Marijono rinktinės trenerių štabe bus patyręs krepšinio specialistas Kairys. Manau, kad jis yra vienas geriausių darbo su aukštaūgiais specialistų Lietuvoje. Nesvarbu, kad su moterimis jam dirbti ir nėra tekę. Patys principai tikrai skiriasi labai nežymiai“, – tvirtino rinktinės strategas.

Anot Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Špoko, rinktinei keliama užduotis patekti tarp 5 geriausių čempionato ekipų.

„Tai yra istorinis šansas patekti į olimpines žaidynes, todėl privalome pabandyti. Tiesa, moterims tai padaryti šiek tiek sudėtingiau, nei vyrams. Į finalą iškopusios komandos gaus tiesioginius kelialapius į Braziliją, o 3-5 vietas užėmusioms ekipoms atiteks teisę dalyvauti olimpinėje atrankoje. Vyrų čempionate kelialapius į atranką gaus 3-6 vietas užėmusios rinktinės“.

Rinktinės kandidačių sąrašas

Gynėjos

 • Sandra Linkevičienė
 • Inesa Visgaudaitė
 • Gabrielė Gutkauskaitė
 • Santa Okockytė
 • Greta Šniokaitė
 • Kamilė Nacickaitė
 • Marina Solopova

Puolėjos

 • Laura Juškaitė
 • Mantė Kvedaravičiūtė
 • Lina Aglinskaitė
 • Vita Kuktienė
 • Eglė Šulčiūtė
 • Monika Grigalauskytė
 • Giedrė Paugaitė

Vidurio puolėjos

 • Eglė Šikšniūtė
 • Lina Pikčiutė
 • Gintarė Petronytė

Rinktinės kontrolinių rungtynių sąrašas

Gegužės 12 d., Druskininkai Lietuva – Ukraina
Gegužės 13 d., Druskininkai Lietuva – Ukraina
Gegužės 15 d., Druskininkai Lietuva – Baltarusija
Gegužės 16 d., Druskininkai Lietuva – Baltarusija
Gegužės 25 d., Prancūzija Prancūzija – Lietuva
Gegužės 26 d., Prancūzija Švedija – Lietuva
Gegužės 27 d., Prancūzija Graikija – Lietuva
Birželio 3 d., Ryga Latvija – Lietuva
Birželio 5 d., Kėdainiai Lietuva – Kinija
Birželio 6 d., Kėdainiai Lietuva – Kinija

Europos čempionatas Vengrijoje, Budapešte vyks birželio 11-28 d.


Rodyti komentarus
1 2  »
Pagal mane galutinis dvyliktukas bus toks :

Linkevičienė

Okockytė

Nacickaitė

Solopova

Kuktienė

Šulčiūtė

Grigalauskytė

Pikčiūtė

Petronytė

Juškaitė

Kvedaravičiūtė

Aglinskaitė.
2015-04-04
Atsakyti
jv
tai foto galejot ideti kad pasigrozeti pupytemis :)
2015-04-02
Atsakyti
Guru
Rinktines kandidaciu atstovaujami klubai

Rinktinės kandidatės:

Sandra Linkevičienė, Eglė Šikšniūtė, Eglė Šulčiūtė, Gabrielė Gutkauskaitė, Greta Šniokaitė (visos „Utena“),

Inesa Visgaudaitė („Chemat Basket“, Lenkija),

Santa Okockytė (Marijampolės „Sūduva“),

Kamilė Nacickaitė (Stambulo „Universitesi“),

Marina Solopova, Monika Grigalauskytė, Lina Aglinskaitė (visos Klaipėdos „Fortūna“),

Laura Juškaitė (Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“),

Mantė Kvedaravičiūtė ir Lina Pikčiutė (abi Umeo „Udominate Basket“, Švedija),

Vita Kuktienė (Žironos „Spar Citylift“, Ispanija),

Giedrė Paugaitė (Minsko „Cmoki“, Baltarusija),

Gintarė Petronytė (Krokuvos „Wisla Can-Pack“, Lenkija).
2015-04-02
Atsakyti
xxx
Na Skadaitė už Visgaudaitę tikrai geriau atrodo ir tvirtesnė,taigi galėjo bent duoti šansą,jei jau Visgaudaitei davė(apart tritraškių svaidymo daugiau išviso nieko nepadaro,bent jau po traumos)
2015-04-02
Atsakyti
taip
man atrodo apie zaideju lygi pasako kokiose lygose ir klubuose jos zaidzia.. tai nekalbekim kad reiktu imt kazka kas svedijoj ar aistese gerai losia..

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-04-02
Atsakyti
Kul
I found a working clash of clans free gems at http://suprcl.com/coc-freegems and its great! You receive your Clash of Clans gems instantly!!! Visit and enjoy! (LK14nMggFj)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-04-02
Atsakyti
as
Rimtai nejuokink su Pikciute, kuri geriausiu atveju bus 8-10 zaideja rinktinej :DD Paugaite ir Petronyte bus pagrindas po krepsiu, o po to jau Pikciute, Grigalauskyte ir pns. kils keist sita tandema ;))
2015-04-02
Atsakyti
ttdjho
Keista kad Svarytės nepakvietė. Turėjo ir ji būti tarp kandidačių. O Bimbaitė tai rimtai gal karjera baigė, kad nieko apie ją negirdėti.
2015-04-02
Atsakyti
djgaffer
Kad Petronytė reikalinga komandai,tai net nėra ką šnekėt,bet neramu dėl jos charakterio.Pernai,kaip pamenam,susipyko su Šernium,kad berods žaist mažai gaudavo ir išėjo iš komandos.Nu bet jei ją kviečia reiškias viskas yra gerai ir konfliktas kaip ir išspręstas.Tikėkimės daugiau tokių nesusipratimų nebus.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-04-02
Atsakyti
Pernai metais Pikciute po krepsiu lose nuostabu krepsini. Fiziskai labai tvirta, turi gerus judesius ir puikiai kovoja kamuolius. Jei dar baudas pagerintu butu lydere. Petronyte yra kaip kadaise buvo Ronaldo - jei uzmesi kamuoli ant kojos tai imus. Solopova tinka komandai kaip Kaunui tinka Zalgirinis. O Nacickaite turi tik viena gera dalyka - Amerikoje ismoktas pamokas, nes Lietuvos krepsininkes zaidzia ta "rastini" krepsini.
2015-04-02
Atsakyti
to flam..
Man atrodo cia musyte pasikeites nicka :)) petronyte prastesne uz pikciute???:D visad menki grigalauskyte, svaryte ir panasiai. Kas gero is Pikciutes?? Tu gal nebesvaik. Metimo neturi, fiziskai silpna. Vienam lygo ji su Grigalauskyte ar siksniute. Lyderes cia petronyte, nacickaite ir galbut solopova. Nenustebciau jei Pikciute ir i dvyliktuka nepatektu (sedejo ant suolo pries du metus ir pateko nes kazkas trauma gavo), o praejusiais irgi nebuvo geresne uz Grigalauskyte ar kokia Svaryte.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-04-02
Atsakyti
Dabar treneris M Sernius duoda interviu ir sneka apie zaidejas, kurios turetu dirbti individualiai ir kita vasara vel bus pretendentes. Apie Juskaite kuri matosi Lietuvos ateities krepsinyje. Jaunos zaidejos turetu visiskai nekreipti demesio i rinktine. Ypac tos, kuriu amzius vercia jas persilauzt i kita lygi. Merginos neturi buti amzinai perspektyios ir karjerai baigiantis pasakoti atsiminimus, kurie neverti net 10 minuciu sugaisto laiko. Jeigu panos nedirbs asmeniskai individualiai su savimi, vasaromis kol amzius stovi ties 22-25 metais, tai is ju nieko nebus. Prisimins tada tas LKF ar LMKL taures ir baigta pasaka. Rinktine duoda dvejas poras kedu, treningus, sortus ir maikiu bei 10 poru kojiniu. Daugiau naudos jokios. Sugaistas laikas ir rizika gauti trauma - va ka duoda rinktine. Tegul losia tos senes ir viskas. Kam jaunas potencialu dar garuojantis zmogus gaista laika tenai.

Bet ydomiausia, kad ateis laikas kai tos visos uzmirstos arba atmestos krepsininkes vel sulauks skambucio su pasakojimu :"tu mums labai reikalinga, prasau sudalyvauk". O tos ir begs isiziojusios nes kaip kitaip, juk pagalvos kad cia nosi uzrietusi esi. Panos dirbkit su savim, juodai. Nebukit bukos. Beveik neiviena is cia isvardintu neturi net savo firminiu judesiu. Aukstos puolime losia visiskai neydomiai ir nuspejamai, snaiperiu komandoje nera. Ir kazkas dar pasakoja apie Briedyte. Kam ji reikalinga jei tik tritaski ismesti moka pati nemokedma susikurti padeties metimui.

Pernai jos zaide labai neblogai. Aisku priesininkes nebuvo labai stiprios, bet sulose padoriai. O kad Petronyte nereikalinga drimbla yra tai buvo jau yrodyta. Jauna auksta be koordinacijos ir labai silpna fiziskai zaideja. O Pikciute yra aiski komandos lydere be kalbu. O tie kam dar vaidenasi Bimbaite tai atsibuskit jau.
2015-04-02
Atsakyti
as
O kas Kvedaraviciutei buvo. Kazka praleidau.
2015-04-02
Atsakyti
to kazkas
Manau vietoje Visgaudaites galejo buti Saurazaite, o kaip bus su Gutkauskaite parodys treniruotes ir tai dar jei leis daktarai.
2015-04-02
Atsakyti
dinamo
O kur Bimbaite dingo? Ar dar zaidzia kur siemet?
2015-04-02
Atsakyti
Kazkas
Inesa Visgaudaitė

Gabrielė Gutkauskaitė

Really?
2015-04-02
Atsakyti
as
Galutinis:

Linkevičienė

Okockytė

Nacickaitė

Solopova

Kuktienė

Šulčiūtė

Grigalauskytė

Paugaitė

Petronytė

Pikčiūtė

Ir tada jei sveikos - Gutkauskaitė ir Kvederavičiūtė, jei ne tuomet Šniokaitė/ Visgaudaitė ir Aglinskaitė.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-04-02
Atsakyti
bbbbb
– Pirmą kartą sąraše atsidūrė Laura Juškaitė. Ką manote apie šią 17-metę?

– Juškaitė yra jauna ir perspektyvi krepšininkė. Ja pakviečiau pasikonsultavęs ne su vienu treneriu. Visi ją mato ateityje žaidžiančią moterų rinktinėje. Manau, kad pats laikas Laurai duoti pajusti, kas yra moterų rinktinė.

Daugiau: http://www.krepsinis.net/naujiena/paskel...
2015-04-02
Atsakyti
Petras
Galejo ir parasyt kokiuose klubuose merginos zaidzia, butu issamiau truputeli.
2015-04-02
Atsakyti
Anonimas
Ko stebites del Svarytes?? Zaidzia si sezona prasciau, konkurentes pozicijoj stipresnes tai ir nekviete, kam kankint vasaros pradzioj jei zinai, kad atkabinsi. Jei po tiek tasku rinktu Utenoj ar Marijampokej viskas butu kitaip. Dabar viena galima sakyt losia tam Kaune, tas pats kas kviest koki Labucka, nes vienas tempia silpna komanda.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2015-04-02
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 36

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas