Sužaistos paskutiniojo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) turo rungtynės. Vos vieną dvikovą iš keturių laimėjo šeimininkai. Netikėtą pergalę išvykoje šventė ir ŠU krepšininkai, kurie nugalėjo absoliučius LSKL lyderius VDU studentus. Paskutiniojo turo dvikovoje pasiektas lygos atkovotų kamuolių rekordas.

Nors paskutiniojo turo dvikovos sužaistos, reguliarusis sezonas dar nesibaigė. Iki jo pabaigos liko dvejos rungtynės. Šį sezoną į turnė po JAV išvykusi LKKA šią savaitę turėtų sužaisti likusius du mačus su VPU ir ŠU komandomis.

VDU patyrė netikėtą pralaimėjimą namie

Absoliutūs LSKL lyderiai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai Kauno sporto halėje patyrė netikėtą pralaimėjimą, 78:85 (20:25, 21:27, 22:24, 15:18) nusileidę tik penkiese žaidusiai Šiaulių universiteto (ŠU) komandai. Tai buvo praėjusio sezono LSKL finalo dalyvių dvikova, kurią pernai laimėjo ŠU krepšininkai.

Į priekį ŠU atitrūko po 13:4 laimėtos atkarpos antrajame kėlinyje – 42:32. Užtikrintai žaidę ir retai klydę ŠU krepšininkai po dviejų kėlinukų išsaugojo dviženklį pranašumą ir pirmavo 52:41. Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje nesikeitė ir svečiai iš Šiaulių tik didino pranašumą.

VDU: Paulius Motiejūnas 19 taškų (5/13 tritaškių), Andrius Daugvila 17 (8 atk. kam.), Žilvinas Kuklierius 13.

ŠU: Vytautas Padgureckas 32 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Renatas Jonelis 29 (9 atk. kam.), Tautvydas Kairys 16, Nerijus Mika 9, Rytis Rauktys 8 (8 atk. kam.).

KU Kaune įveikė LŽŪU

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai po atkaklios kovos Kauno sporto halėje rezultatu 80:84 (28:18, 18:25, 14:21, 20:20) nusileido tik šešiese žaidusiai Klaipėdos universiteto (KU) komandai.

[image=7068 left KU studentas Voldemaras Sevostjanovas buvo pagrindinis pergalės kalvis]Nors po pirmojo kėlinio komandas skyrė 10 taškų, o antrojo ketvirčio pradžioje skirtumas šoktelėjo iki 12 taškų ribos, klaipėdiečiai rankų nenuleido. Po kelių taiklių KU tritaškių jų deficitas sumažėjo iki 2 taškų (35:37). Septyni iš eilės Mindaugo Valaičio taškai trečiajame kėlinyje KU susigrąžino persvarą 56:54.

Likus žaisti dvi minutes svarbų tolimą metimą pataikė Valaitis bei padidino KU persvarą iki 6 taškų (79:73). KU pranašumas padidėjo ir iki 8 taškų, tačiau kovingumu pasižymintys LŽŪU krepšininkai kovojo iki galo ir likus žaisti 19 sekundžių sumažino atsilikimą iki 3 taškų (80:83). Vis dėlto LŽŪU ekipai nepavyko pasivyti varžovų ir jie turėjo pripažinti klaipėdiečių pranašumą 84:80.

LŽŪU: Povilas Stasiulionis 33 (9 atk. kam.), Remigijus Kazulis ir Tomas Rekstys po 14, Vygintas Grinis 9 (5 per. kam.), Mantas Bernatavičius 8 (14 atk. kam.)

KU: Voldemaras Sevostjanovas 25 (9 atk. kam., 6 per. kam.), Mindaugas Valaitis 21, Artūras Kaubrys (10 atk. kam.) ir Dainius Vaitelis (9 atk. kam.) po 12, Julius Žurna 10.

MRU sezoną baigė antra pergale iš eilės

Pakyliai žaidusi Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda pirmadienį iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Būsimi teisininkai ir be diskvalifikuoto Gintaro Leonavičiaus rezultatu 95:89 (31:24, 19:20, 23:26, 22:19) palaužė Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkus.

Rungtynes Leonavičius praleido dėl diskvalifikacinės pražangos, kuria buvo nubaustas per praėjusios savaitės dvikovą su VPU studentais. Iš aikštės krepšininkas buvo išvarytas po dviejų techninių pražangų.

Nugalėtojas sprendėsi dvikovos pabaigoje. Sužaidus daugiau kaip 3 minutes ketvirtajame kėlinyje penkis iš eilės taškus pelnė Marius Kliokys ir MRU komanda vėl atitrūko – 80:72. Pedagogai per pirmas 5 ketvirčio minutes sugebėjo pelnyti vos 5 taškus. Teisininkai kontroliavo padėtį ir nors leisdavo varžovams priartėti, bet iniciatyvos nepaleido. Likus žaisti 2 minutes jie pirmavo 89:82, o per likusį laiką pergalės iš rankų neišleido.

Per šias rungtynes pasiektas naujas LSKL atkovotų kamuolių rekordas. Tadas Šablinskas atkovojo net 24 kamuolius ir pagerino iki tol klaipėdiečiui Dainiui Vaiteliui priklausiusį 23 atkovotų kamuolių rekordą. Šablinskas 18 kamuolių atkovojo gynyboje ir 6 – puolime.

VPU: Lukas Chmieliauskas 22 (7 atk. kam.), Tadas Šablinskas 19 (24 atk. kam.), Justas Kaziliūnas 18 (7 atk. kam.), Darius Čiūta 12 (8 rez. perd.).

MRU: Šarūnas Žala 18 (5 atk. kam.), Andrius Montrimas 18 (6 atk. kam.), Tomas Ambrasas 18 (9 atk. kam.), Marius Kliokys 15 (6 atk. kam.), Mantas Kibildis 12.

KTU staigmenos nepateikė

Nepaisant nesėkmingos susitikimo pradžios Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) Lietuvos studentų krepšinio lygos reguliarųjį sezoną baigė pergale. Paskutiniame mače, kuris vyko namų aikštėje, technikai 90:81 (24:30, 28:20, 22:17, 16:14) nugalėjo pirmenybių autsaiderę Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

Nors dvikovos pradžioje pirmavo KTU, vėliau į priekį išsiveržė VGTU krepšininkai. Antrąją rungtynių pusę VGTU komanda pradėjo 6 „sausais“ taškais. Sužaidus kėlinyje 3 su puse minutės šeimininkai pirmąjį kartą įgijo dviženklį pranašumą (64:52). Nors kelis kartus KTU pavyko priartėti iki kovinės ribos, pergalės iš šeimininkų kauniečiai neišplėšė.

VGTU: Andrius Fiodorovas 21, Tomas Lenkimas 19, Justas Pociūnas 14, Martynas Grinius 10.

KTU: Giedrius Katiliorius 17, Justas Budnikas 12, Martynas Motiejaitis 11, Artūras Pelšis 11, Mykolas Mankevičius 8 (5 atk. kam.).