Antanas Kavaliauskas buvo naudingiausias „Lietuvos ryto“ gretose
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Gytis Sirutavičius pakartojo šio sezono LKL tritaškių rekordą, bet tai nepadėjo jo komandai iškovoti pergalės. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (19-15) namie 81:87 (26:24, 12:17, 21:29, 22:17) nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“ (30-4), kurį į pergalę vedė taip pat rekordą pakartojęs Antanas Kavaliauskas.

Sostinės komandai tai buvo keturiolikta iš eilės pergalė LKL pirmenybėse.

Sirutavičius pataikė 7 tritaškius, tačiau visus juos – per pirmus tris kėlinius. Nepaisant sėkmingo pasvališkių kapitono žaidimo, „Lietuvos rytas“ trečiajame kėlinyje spurtavo 10:3 ir įpusėjus kėliniui įgijo solidžią persvarą – 56:43.

Antanas  Kavaliauskas
PTS 15 | REB 9 | AS 3 | BS 5
Po penkių iš eilės „Lietuvos ryto“ taškų ketvirto kėlinio pradžioje jie buvo nutolę per 15 taškų (74:59), bet šeimininkai nebuvo linkę sudėti ginklų.

Michaelas Dixonas pataikė du tritaškius, Sirutavičius pridėjo tris baudas ir „Pieno žvaigždės“ priartėjo iki 68:74.

Šeimininkai turėjo progą atsilikimą sumažinti dar labiau, tačiau du kartus jų tolimi metimai skriejo pro šalį. „Lietuvos rytas“ į tai atsakė dar vienu spurtu ir susigrąžino dviženklę persvarą – 83:72.

Nors mačo pabaigoje „Pieno žvaigždėms“ pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio, tačiau kovoti dėl pergalės buvo per vėlu.

7 tritaškius pataikęs Sirutavičius pakartojo Martyno Gecevičiaus ir Rodericko Camphoro šio sezono pasiekimus. Absoliutus LKL pataikytų tritaškių rekordas yra 13, ir jis buvo pasiektas dar 1996 metais. Tada tai padarė Joey Vickery.

Sezono rekordą pakartojo ir Kavaliauskas: „Lietuvos ryto“ aukštaūgis blokavo 5 metimus. Tiek pat metimų šį sezoną per rungtynes buvo blokavę Vaidas Čepukaitis (dukart) ir Evaldas Kairys.

„Lietuvos rytas“ po šios pergalės išliko pirmoje LKL turnyrinės lentelės vietoje, o „Pieno žvaigždės“ toliau žengia penktos.

Pasvališkiai šiame mače vertėsi stipriai nukraujavusia priekine linija. Evaldas Kairys dvikovą pradėjo starto penkete, bet vos po minutės buvo priverstas palikti aikštę dėl prakirsto antakio. Dėl patinusios kojos aikštėje nepasirodė ir kitas „centras“, Alexanderis Oriakhi.

„Pieno žvaigždės“: Gytis Sirutavičius 26 (7/11 trit., 8 atk. kam.), Michaelas Dixonas 17, Laimonas Kisielius 13.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 15 (9 atk. kam., 5 blk.), Adas Juškevičius ir Mindaugas Lukauskis po 12, Kšištofas Lavrinovičius 11, Martynas Gecevičius 10.

Lukauskio blokas Viskontui:

Mantas Šernius („Pieno žvaigždžių“ vyr. treneris): „Pralaimėjimas yra pralaimėjimas. Niekada nebūsime pakėlę galvos dėl pralaimėjimų, bet už tai, kokią kovą davėme „Lietuvos rytui“ be trijų pagrindinių žaidėjų – tik patys geriausi žodžiai komandai. Oriakhi mače su „Prienais“ išsinarino koją ir ji yra ištinusi. Jis man pasakė, kad negali atsiduoti rungtynėms visu 100 procentu, tad tiesiog saugojome jį kitam mačui.

Jankaitį pagyriau rūbinėje. Jis parodė, kad gali žaisti prieš „Lietuvos ryto“ centrus. Jis turi gerą charakterį ir nesvarbu, kad visą sezoną sėdi ant suolo, bet reikiamu momentu parodė, kad jo Velykos tikrai stiprios.“

Marcelo Nicola („Lietuvos rytas“): „Žinojome, kad bus sunku, nes „Pieno žvaigždės“ – gera komanda. Net ir be svarbių žaidėjų jie kovėsi. Pasvaliečiai turi daug gerų metikų. Mes neparodėme reikiamos koncentracijos pradžioje ir turėjome problemų.

Būtent dėl koncentracijos stokos pralaimėjimo ir kovą dėl atšokusių kamuolių pirmoje pusėje. Jie atkovojo 13 kamuolių puolime, o po pertraukos – tik 3. Neatsitvėrėme varžovų, tai nėra taktiniai dalykai. Privalome atsitverti žmogų ir neleisti kartoti metimų. Bandėme įvairius penketus, nes neturėjome Mike‘o Moserio, bet tai nėra pasiteisinimas. Neatkovoję kamuolio negalime pradėti greitų atakų.

Moseris susižeidė raumenį, nieko labai rimto. Bandėme jį patausoti trečiadienio mačui.“

2015-04-04 22:37
asterixJasaitis labai daug naudos atnese, ypac gynyboje, 2 atakas su garantuotais taskais nutrauke, plius perimtas kamuolys ir pacio taskai po to

cia kiek supratau, tipo pikulis siaucia
2015-04-04 22:36
7evenGera sezona turi PPZ, gerai zaidzianti komanda, todel lengvu rugtyniu tiketis buvo naivu. O LR atvaziavo ir tiesiog pasieme pergale. Labai gerai butu nebebarstyti tasku, nes yra reali galimybe laimeti reg.sezona.

tik jusu raudonzalupinių svajonių pasaulyje
2015-04-04 20:23
2015-04-04 19:25
Pagarba PPZ komandai ir varžovams. Tai pat sveikinimai visiems šio portalo lankytojams su šv.Velykom.
2015-04-04 18:51