Hollie Mershon pelnė 15 taškų
Nuotr. Fotodiena.lt/E.Blaževičius
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą pergale pradėjo „Utenos“ komanda. Namuose žaidusios Alfredo Vainausko auklėtinės 71:60 (21:11, 18:11, 14:19, 18:19) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

Antrasis serijos mačas vyks trečiadienį, balandžio 8 dieną, 18 valandą Marijampolėje.

Rungtynės prasidėjo gana nervingai – sužaidus beveik 4 minutes „Utena“ pirmavo 6:5. Čia pat šeimininkės pelnė dar 7 taškus be atsako ir truktelėjo į priekį – 13:5. Nors „Sūduva“ priartėjo (11:15), per likusias 2 minutes ir 34 sekundes taškus rinko tik uteniškės, kurios po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo dviženklį pranašumą – 21:11.

Antrajame ketvirtyje abi komandos sunkiai rinko taškus, bet „Utena“ per paskutines 4 minutes surinko 10 taškų ir tai leido dar labiau atitrūkti nuo marijampoliečių – įpusėjus dvikovai ekipas skyrė 17 taškų – 39:22.

Po didžiosios pertraukos „Utenos“ krepšininkės sugrįžo dar labiau susikaupusios ir pelnė 5 taškus be atsako, kurie leido susikrauti solidų pranašumą – 44:22. „Sūduvos“ ekipa neketino lengvai paleisti varžovių į priekį ir ketvirčio pabaigoje surengė spurtą 10:2, po kurio priartėjo – 39:51.  Kėlinys baigėsi „Utenai“ pirmaujant 53:41.

Per paskutines dešimt žaidimo minučių „Utena“ visą laiką pirmavo dviženkliu skirtumu ir viešnioms neleido pagalvoti apie galimybę išsigelbėti. Pirmąjį LMKL finalo mačą „Utena“ laimėjo 71:60.

„Utena“: Eglė Šulčiūtė 19 (11 atk. kam.), Sandra Linkevičienė 16 (7 atk. kam.), Holly Mershon 15 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Eglė Šikšniūtė 11 (9 atk. kam.).

„Sūduva“: Santa Okockytė 20 (7 atk. kam.), Iveta Šalkauskė 8, Sandra Baliutavičiūtė 7 (7 atk. kam.).