Sekmadienio popietę Londone gyvenantys krepšinio mėgėjai gavo didelę gero krepšinio dozę. Pirmieji į aikštę žengė Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) Mažosios taurės pusfinalyje kovojantys „Service Market“ ir „Švyturio“ klubai, o pergalę minimaliu skirtumu šventė pastaroji ekipa. Kiek vėliau buvo žaidžiamos trys Arvydo Sabonio taurės turnyro (ASTT) akistatos, kuriose taip pat netrūko intrigų. Tad apie viską iš eilės.

Savaitės rungtynės. Po trumpos pertraukos tęsiasi kovos pagrindinėse BLKL pirmenybėse, o pirmieji pusfinalio kovas pradėjo Mažojoje taurėje dalyvaujantys klubai – „Service Market“ (3) ir „Švyturys“ (2).

Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, tačiau vėliau „Service Market“ vyrai perėmė iniciatyvą ir ėmė diktuoti savo sąlygas. Tiesa, ilgą  laiką skirtumas tarp komandų nebuvo didelis, tačiau trečiajame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom.

Žemesnį reitingą turinti ekipa padidino apsukas ir likus žaisti dešimt minučių įgijo triuškinamą 14 taškų pranašumą (58:44). Atrodė, jog „Švyturio“ vyrai netrukus kapituliuos, bet viskas buvo kiek kitaip. Pakeitusi gynybos sistemą pastaroji ekipa kiek apkarpė turėtą deficitą, o pagrindinio laiko pabaigoje surengusi neįtikėtiną spurtą (12:5) ne tik pavijo varžovus, bet ir išplėšė fantastišką pergalę.

Galutinis rezultatas – 68:67 „Švyturio“ ekipos naudai, tad viskas keliasi į antrąsias serijos rungtynes.

Mažas stebuklas. Norėdami prasimušti į kitą ASTT etapą „Volfo“ (1-2) krepšininkai turėjo sukurti mažą stebuklą – įveikti „Saurum“ (1-2) atstovus ne mažesniu nei 25 taškų skirtumu. Nors atrodė, kad tai – beveik utopinė užduotis, tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai, turint didelį norą sporte viskas yra įmanoma.

Įpusėjus rungtynėms „Saurum“ vyrai dar pirmavo rezultatu 35:33, bet po ilgosios pertraukos „Volfas“ padidino apsukas ir trečiojo ketvirčio pabaigoje įgijo dvylikos taškų pranašumą (60:48).

Tiesa, „Saurum“ atstovams buvo pavykę pristabdyti įsibėgėjusius varžovus ir išlaikyti ganėtinai saugų skirtumą iki pat lemiamo kėlinuko vidurio. Visgi susitikimo pabaigoje „Volfo“ vyrai tarsi prisiminė, kokio rezultato jiems reikia ir įjungę aukščiausią pavarą puolime ėmė pamažu judėti užsibrėžto tikslo link.

Dvikovos pabaigoje virė tikras mūšis, o nuaidėjusi finalinė sirena užfiksavo rezultatą 87:62 „Volfo“ ekipos naudai!

Įsivažiavo. Rimtai paplušėti turėjo vieni ASTT favoritų „Baltic Staff“ (3-0) vyrai, kurie tik po atkaklios kovos rezultatu 68:64 įveikė „Medelyno“ (1-2) krepšininkus.

Favoritai blankiai pradėjo rungtynes, tačiau netrukus įsivažiavo ir įpusėjus dvikovai jau turėjo dviženklį pranašumą (38:28). Trečiajame kėlinuke skirtumas tarp ekipų išliko panašus, tad atrodė, jog nieko įdomaus sekmadienio vakarą nebeįvyks.

Visgi „Medelyno“ komanda netikėtai atsitiesė ir likus žaisti penkias minutes atkūrė dvikovoje intrigą (54:56). Pagrindinio laiko pabaigoje vyko tikras nervas karas, kurį laimėjo ir trečiąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė šiek tiek labiau patyrusi „Baltic Staff“ ekipa.

Nugalėtojų komandą į priekį vedė galingą dvigubą dublį atlikęs Karolis Stepanavičius pelnęs 29 taškus, atkovojęs 15 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 40 naudingumo balų.

Dešimt minučių. Lengviausią pergalę šventė „Seciro“ (2-1) krepšininkai be didesnio vargo rezultatu 95:60 sutriuškinę „Sparta BC“ (0-3) ekipą.

Intriga rungtynėse laikėsi vos dešimt minučių, po kurių favoritai turėjo kuklią 5 taškų persvarą (22:17). Visgi vėliau „Seciro“ atstovai primetė varžovams sau naudingą žaidimo stilių bei sulig kiekviena minute ėmė didinti savo pranašumą, kuris dvikovos pabaigoje tapo triuškinamas.

Įtikinama pergalė. Dar viena ASTT akistata įvyko penktadienio vakarą, kuomet susigrūmė dvi B grupės ekipos – „Lithuanian BC“ ir „Service Market“. Pastarajai ekipai kelią į kitą varžybų etapą galėjo atverti tik pergalė, o likus žaisti kelias minutes ji buvo ranka pasiekiama. Vis tik LBC atstovai šaltakraujiškiau sužaidė lemiamais susitikimo momentais bei į savo sąskaitą įsirašė antrąjį tašką.

Nuo pat pirmųjų mačo minučių iniciatyvą savo rankose laikė „lietuviai“, tačiau lemiamo kėlinuko viduryje „Service Market“ spurtavo ir atkūrė rungtynėse intrigą (63:67). Visgi  LBC ekipa dvikovą pabaigė spurtu 13:4 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę. Galutinis rezultatas – 80:67 „Lithuanian BC“ komandos naudai.

Iškovoję antrąją pergalę iš trijų galimų LBC krepšininkai laikinai pakilo į pirmąją B grupės vietą, tuo tarpu dvi nesėkmes per tiek pat dvikovų patyrę „Service Market“ vyrai kol kas yra turnyro lentelės apačioje.

Savaitės MVP. Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo „Seciro“ atstovas Donatas Paulauskas, kuris dvikovoje su „Sparta BC“ ekipa pelnė 28 taškus, atkovojo 13 atšokusių kamuolių ir surinko net 41 naudingumo balą.