Įspūdingą pergalę nepadoriu skirtumu per Eurolygos „Top-16“ etapo trečiojo turo varžybas iškovojo Vitorijos „Tau Ceramica“ ekipa. Baskai namie 99:56 (26:13, 22:19, 28:8, 23:16) sutrypė Romos „Lottomatica“ ekipą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės. Tuo tarpu italams tai buvo antroji nesėkmė per trejas rungtynes.

Italai pirmavo tik pirmą mačo minutę, kai po Dejano Bodirogos dėjimo išsiveržė į priekį (2:1). Tačiau netrukus dėjimais atsakė Frederickas House'as ir Luisas Scola, tritaškį ir dvitaškį pridėjo Serkanas Erdoganas, o baskai įgijo 9 taškų pranašumą (10:1).

Netrukus aikštės šeimininkai visiškai įsibėgėjo ir jau pirmąją antrojo ketvirčio minutę po Mirzos Teletovičiaus šūvio iš toli įgijo 19 taškų pranašumą (32:13).

Per antrąją mačo dalį „Tau Ceramica“ ekipa ir toliau tesė susidorojimą su italais, o skirtumas nenumaldomai augo. Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkų panašumas pasiekė 42 taškus (82:40), o rungtynėms baigiantis baskų persvara šoktelėjo iki 43 (99:56).

Jei susitikimas būtų užtrukęs dar bent kelias minutes, „Tau Ceramica“ krepšininkai tikriausiai būtų šventę pergalę 50 taškų skirtumu.

„Tau Ceramica“: Serkanas Erdoganas 24, Tiago Splitteris 18, Enderas Arslanas 14, Luisas Scola 13, Mirza Teletovičius 10.

„Lottomatica“: Alexas Righettis 13, Dejanas Bodiroga 11, Jacopo Giachettis 8, Luca Garrisas 8, Jonas Steffansonas 8.