Vilniaus krepšinio teisėjų sąjunga (VKTS) nutarė boikotuoti oficialiomis miesto pirmenybėmis laikomas „Sostinės“ taurės varžybas. Tai nuspręsta Vilniaus miesto krepšinio sąjungai (VMKS) panaikinus „Martono-Eramos“ krepšininko Jano Jurgo diskvalifikaciją iki sezono pabaigos už teisėjo sumušimą.

VMKS negerbia teisėjų

„Sprendimas leisti Jurgo žaisti „Sostinės“ taurės varžybose yra visiškas krepšinio teisėjų ir jų nuomonės negerbimas“, – teigė VKTS pirmininkas Vytautas Kukarskas. - „Sostinės“ taurės varžybų boikotas nėra nukreiptas prieš varžybų dalyvius ir krepšinio mėgėjus.

VKTS apgailestauja, kad teko imtis kraštutinių priemonių, tačiau VKTS nebuvo pakviesta į krepšininko Jurgo apeliacijos svarstymą ir su priimtu sprendimu atšaukti diskvalifikaciją buvo supažindinta tik praėjus savaitei ir sužinojus šią inofmaciją neoficialiai“.

VMKS pirmininkas, kuris yra ir „Martono-Eramos“ klubo vadovas Robertas Brazys užsakomajame straipsnyje, paskelbtame „Didžiausiu krepšinio portalu Lietuvoje“ besivadinančiame tinklalapyje tvirtina, jog po incidento, kai Jurgo sumušė teisėją, VMKS ėmėsi visų priemonių, kad panašūs įvykiai nepasikartotų – teisėjams buvo pakelti atlyginimai, pataisyti turnyro nuostatai.

Pasak VMKS pirmininko, dėl šių priežasčių buvo nuspręsta realaus laiko Jurgo diskvalifikaciją atšaukti.

„Martonas-Erama“ vadovaujasi asmeniais interesais?

Vis dėlto, „BasketNews.lt“ žiniomis, diskvalifikacijos atšaukimą Brazys iniciavo dėl asmeninių priežasčių. Jurgo yra Brazio vadovaujamos „Martono-Eramos“ komandos lyderis, o be rezultatyviausio žaidėjo rungtyniaujanti ekipa vasario 14 dieną turėjo pripažinti „Sonex“ ekipos pranašumą.

VKTS valdyba buvo susitikusi su VMKS pirmininku ir „Martono–Eramos“ komandos savininku bei vadovu Braziu, kurio komandoje žaidžia už smurtą prieš teisėją diskvalifikuotas Jurgo. Tačiau Brazys nepateikė jokių konkrečių įsipareigojimų ir ėmėsi neteisėtų bei melagingų veiksmų, – teigiama VKTS pranešime.

VKTS pirmadienį (02.26) informavo VMKS apie savo sprendimą nuo vasario 28 dienos boikotuoti „Sostinės“ taurės varžybas ir suteikė VMKS pakankamai laiko atšaukti savo sprendimą dėl Jurgo diskvalifikacijos panaikinimo, tačiau asmeniniams, o ne lygos interesams atstovaujantis Brazys šį pranešimą ignoravo.

Pasak Brazio, Jurgo nebuvo panaikinta dvejų metų trukmės lygtinė diskvalifikacija – jei Jurgo išpuolis prieš arbitrus pasikartotų per dvejus metus, jis visam laikui netektų teisės žaisti oficialiose krepšinio varžybose.

„Didžiausi“ ir vėl apsimelavo

„Didžiausiame“ krepšinio tinklalapyje Lietuvoje“ taip pat, beje jau ne pirmą kartą, buvo paskelbta melaginga informacija. Šįkart „didžiausi“ skelbia kad „Sostinės“ krepšinio varžybas vykdanti VMKS kviečia naujus teisėjus.

Užsakomajame-reklaminiame straipsnyje teigiama, jog VMKS kviečia teisėjauti ir „Sostinės“ taurės varžyboms rengia jaunus teisėjus, kuriems žadamas geras atlyginimas. Tačiau teisę rengti teisėjus, juos atestuoti ir atstovauti jų interesams turi tik Lietuvos krepšinio teisėjų asociacija (LKTA), kuriai priklauso ir VKTS.

„Didžiausiame“ krepšinio portale Lietuvoje“ taip pat teigiama, jog Brazys svarsto galimybę bylinėtis dėl VKTS boikoto. Tačiau „Sostinės“ taurės varžyboms VKTS nėra pasirašiusi jokių įsipareigojimų, todėl Brazio reikalavimas atlyginti lygai padarytus nuostolius yra nepagrįstas.

Jurgo sumušė teisėją

Primename, kad VMKS nusprendė diskvalifikuoti Jurgo iki sezono pabaigos už lapkričio 13 dieną įvykusį brutalų išpuolį prieš teisėją Donatą Miką. Šiai diskvalifikacijai pritarė ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF).

Per lapkričio 13 dienos „Sostinės“ taurės rungtynes nepatenkintas arbitro sprendimu Jurgo smogė teisėjui į galvą. Ligoninėje, rungtynėms teisėjavusiam Mikai, buvo nustatytas galvos smegenų sutrenkimas.

Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos (LKTA) prezidiumo posėdyje buvo nutarta LKF vykdomajam komitetui teikti rekomendaciją Jurgo be išlygų diskvalifikuoti metams iš visų oficialių krepšinio varžybų.

Vis dėlto Jurgo iki sezono pabaigos buvo diskvalifikuotas tik iš „Sostinės“ taurės varžybų, kuriose žaidžia mėgėjai. Tuo tarpu iš NKL čempionato, kuriame Jurgo gina Vilniaus „Akademijos-MRU“ ekipos garbę, krepšininkas diskvalifikuotas nebuvo.

Tokia itin švelni bausmė sukėlė itin didelį Lietuvos krepšinio teisėjų pasipiktinimą - mat prieš penkerius metus už teisėjo sumušimą buvęs krepšininkas Rolandas Skaisgirys buvo diskvalifikuotas metams be jokių išlygų.


Rodyti komentarus
:) vmks nupirko eurobasket :)
vkts nupirko basketnews :)
durniu laivas :) geriausia kai tinklapiai vienas ant kito varo :) tiksliau basketnews ant eurobasketo :) nelabai grazu manyciau :) ar ne sarunai?
2007-03-04
+1
Atsakyti
CPK numatyta galimybe sudaryti sutarty ne tik rasytine forma, bet ir konkliudentiniais weiksmais. Sia situacija galima bandyt wartyti per tai. Bet tokiu atweju algos ir pinigai pagal tokia sutarty negali but mokami.
2007-03-02
Atsakyti
Rimga sutarties jokios nera - taigi ir jokio teismo buti irgi sunkiai begali buti.
2007-03-02
+2
Atsakyti
Na, mano komentara perskaites turejai suprast, kad ir turiu omenyje, jog wiesinti finansinius reikalus nera gera iseitis abiems JA. Bet jei reikalas eis iki teismo, tai bus padaryta. Tame ir kampas - ta ir norejau pasakyti.
2007-03-02
Atsakyti
To Rimga
Daug sneki jaunuoli :)))
Finansiniai reikalo aspektai yra dvieju juridiniu asmenu reikalas. Ir manau turetum suprasti, kad ju viesinimas yra nepageidautinas.
2007-03-02
Atsakyti
vap
Jei neklystu, LKF sprendimas buvo: 2 metai llygtinai. O "Sostinės" iki sezono pabaigos diskvalifikuot.
2007-03-02
Atsakyti
O Jurgo buwo diskwalifikuotas federacijos krepsinio sprendimu, ar montavit-sostines taures vykdomojo komiteto sprendimu.
Nes jei tai padare federacija, tai joks ten vykdomasis komitetas montavit neturi teises pakeisti aukstesnes instancijos sprendimo.
Jei diskvalifikuota vykdomojo komiteto, tai toks sprendimas gali buti pakeistas kitame sio komiteto susirinkime (jei toks susirinkimas surenka kvoruma dalyviu).
Siaip ar taip, teiseju asociacija turi teise boikotuoti, neleisti teisejaut ir etc, kadangi nera jokios sutarties. Is kitos puses, jei ner sutarties, tai teiseju asociacija neturi teises is Sostines taures organizacijos jamti pinigus ir juos moketi teisejams, nes tai butu nelegalus darbas.
Cia kaipsakant painus reikalas ir reik pasigilint ar werta kelti bangas.
2007-03-01
+1
Atsakyti
Viskas sitoj istorijoj aisku, eurobasket yra melo ir smeizto portalas, uztenka pasiziureti kokiai pusei atstovauja tas dergeju tinklapis ir aisku kuri puse teisi...
2007-03-01
+2
Atsakyti
SMS
nesaamone..teisingaj tejsejaj daro..
2007-03-01
+1
Atsakyti
ir mano pratryne:D tiesa akis bado?
dabar turbut ir uzblokuos
http://www.hey.lt/
2007-03-01
-2
Atsakyti
cia mane eb.lt chebrantu vadini?:DDDDDD ir kas cia tie vienas po kito, kitu komentaru jau buvo, kuriuos pratrynei?
2007-03-01
-1
Atsakyti
Heh vienas po kito eb.lt chėbrantai naujus loginus kuria ir kliedija :)))
2007-03-01
+1
Atsakyti
Juokingai šneka Brazys, tarytum jeigu teisėjai gaus daugiau algos, tada tokie nevispročiai kaip Jurgo nebedaužis jiems galvų...juk tai juokinga. Teisėjus pilnai suprantu, kodėl jie turi teisėjaut, kai visokie gali daužyt snukius kada nori, ir už tai nėra baudžiami?
2007-03-01
+1
Atsakyti
perskaiciau tik ka EB straipsni: nu totali nesamone, jie ka galvoja, kad cia visi debilai lankosi kasio saituose, kad toki sh.. raso. Uz tokiu neamoniu rasyma vabse reikia saitus tokius kaip EB baiduot, o uz tai, kad pasivadino didziausiu krepsinio portalu vabse reikia uzdaryt.
Tegi gaidziai is pradziu irodo, kad jie didziausi, ar dar kokie nors -iausi, o po to rasineja...
susinervijau
2007-03-01
+3
Atsakyti
EB pastoviai nesamones raso
2007-03-01
+4
Atsakyti
krepsinio portalu karas isibegeja, nu ka gi dawai dawai warykit, mums tik idomiau bus skaitinet jusu straipsnius kuriuose varysit vieni ant kitu...
xe xe
2007-03-01
+2
Atsakyti
ka gi,tokio pagiezingo ir vienpusishko straipsniuko pries [...] dar nesu skaites.Negrazu,oi negrazu.Cia toks pat uzsakytas straipsnis,kaip ir vks eurobaskete,jei nesugebat objektyviai rasyt,isvis geriau nerasykit.Jus nei zinot,nei matet ka Jurgo padare,o vilniaus teisejavimo lygis ir teiseju savivale isvis yra beribe.O Brazys,isklauses teiseju tarp kitko bande su jais susitart ir siule suspenduot Jurgo iki kito vadovu susirnikimo,bet teiseju atstovai(kazkodel galvodami,kad ju nuomone sutampa su visu teiseju) kategoriskai atsisake,manydami,kad taip pamokys vks.Teisejus oficialiom varzybom gali ruost tik lietuvos teiseju asociacija,o megeju - bet kas.Skaisgirys tarp kitko grizo po puses metu.Taip,kad basketnews ir vkts savo pagieza gali kitaip isliet,o ne taskydamiesi purvais,nes taip tik savo reputacija smugdo.Aciu uz demesi.
2007-03-01
-3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas