Latvijos čempionams „Šiaulių“ krepšininkai antrą kartą šį sezoną įgelti nesugebėjo. Ketvirtadienį vykusiose vienintelėse SEB Baltijos krepšinio lygos rungtynėse šiauliečiai Ventspilyje 82:88 (17:22, 20:27, 19:24, 26:15) turėjo pripažinti „Ventspils“ pranašumą.

Per pirmąją šių komandų dvikovą sausio pradžioje pergalę 82:69 šventė namie žaidę „Šiauliai“. Vis dėlto atsakomąjį susitikimą laimėjo latviai, kurie pavijo šiauliečius pirmajame divizione. Abu klubai turi po 3 pergales, tačiau „Ventspils“ žaidė rungtynėmis daugiau.

Rungtynių pradžioje svečiai prastokai gynėsi, tad „Ventspils“ krepšininkai iki didžiosios pertraukos pelnė net 49 taškus („Šiauliai“ – 37). Trečiajame ketvirtyje šiauliečiai gynyboje žaidė kiek atidžiau, bet didžiausia bėda buvo greitos varžovų kontratakos, niekais vertusios visas pastangas prisivyti. Paskutinio kėlinio viduryje „Ventspils“ pirmavo jau 84:65, bet likusias 5 minutes svečiai sužaidė išties pavyzdingai ir smarkiai aptirpdė skirtumą.

„Pristigo drausmės ginantis, – konstatavo „Šiaulių“ treneris Aloyzas Rudys. – Komandai trūko solidesnio priekinės linijos krepšininkų Tado Klimavičiaus ir Aurimo Kiežos indėlio – jiedu sužaidė tikrai ne pagal galimybes“.

„Ventspils“ kovą po krepšiais laimėjo 34:22, o šiauliečių baudos aikštelėje sugriebė 13 atšokusių kamuolių.

„Ventspils“: Eddie Shannonas 24 taškai, Uvis Helmanis 16, Kasparas Ciprusas 12, Justinas Love‘as 11, Aigaras Vitolas 9.

„Šiauliai“: Artūras Masiulis 17, Darius Pakamanis ir Arvydas Čepulis (4/5 tritaškių) po 14, Rolandas Vaičiūnas 12, Mantas Ruikis ir Aurimas Kieža po 8.