Sekmadienio popietę (04 19) Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) virė intriguojančios kovos – buvo sužaisti du Didžiosios ir vienas Mažosios taurės pusfinaliai. Jei stipresnėje pusėje pergales šventė porų favoritai, tai silpnesnėje - buvo užfiksuota staigmena. Intrigų netrūko ir A.Sabonio taurės turnyre, kuriame buvo sužaisti keturi susitikimai.

Savaitės rungtynės. Daugiausia intrigos buvo Mažosios taurės pusfinalyje, kuriame „Sparta BC“ (4) ekipa pateikė staigmeną ir rezultatu 50:43 palaužė „Volfo“ (1) atstovus.

Rungtynių pradžioje reguliariojo sezono nugalėtojai pademonstravo idealią gynybą ir per dešimt minučių praleidę vos tris taškus įgijo apčiuopiamą persvarą (9:3).

Tačiau „spartiečiai“ antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 10:2, po kurio pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (13:11). Visgi netrukus „Volfo“ ekipa atsakė tuo pačiu ir dvikovos pusiaukelėje įgijo šešių taškų persvarą (21:15).

Trečiajame ketvirtyje nieko nauja rungtynių scenarijuje neįvyko, tad atrodė, jog rungtynių favoritai išlaikys pergalingą pranašumą. Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet „Sparta BC“ atstovai padidino apsukas, pavijo varžovus ir fantastiškai sužaidę susitikimo pabaigą sugebėjo išplėšti daug kam netikėtą pergalę.

„Volfo“ atstovas spaudai Simas Zikas žinojo nesėkmės priežastis: „Rungtynių pradžioje kontroliavome jų eigą, gynyba buvo gera, bet trumpas suoliukas neleido išlaikyti persvaros iki susitikimo pabaigos. Vyrams pritrūko jėgų, ko pasekoje pasipylė klaidos kuriomis „Spartos" vyrai puikiai pasinaudojo ir laimėjo pirmąją pusfinalio dvikovą. Nepaisant to, vis tiek ačiū vyrams už atiduotas jėgas.“

Laiku atsibudo. Itin įdomiai susiklostė „Klevo“ (2) ir „Seciro“ (3) komandų akistata, kurią rezultatu 73:62 laimėjo pirmoji ekipa.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo „Klevo“ atstovai, kurie pirmojoje rungtynių dalyje tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose ir beveik visą laiką turėjo apčiuopiamą pranašumą. Visgi tokia akistatos pradžia dar komandai negarantavo pergalės.

Prie sienos priremti „Seciro“ vyrai nenuleido rankų ir prieš pat didžiąją pertrauką išlygino rezultatą (35:35). Maža to, trečiąją vietą reguliariajame sezone užėmusi ekipa tęsė savo šturmą ir po didžiosios pertraukos išsiveržė į priekį (48:45).

Atrodė, jog „Klevo“ atstovai netrukus atiduos rungtynių vadžias į varžovų rankas, tačiau laiku atsibudę jie susigrąžino tai, ką buvo praradę, o nepriekaištingai sužaidę lemiamą kėlinuką galiausiai šventė pirmąją pergalę pusfinalio serijoje.

Panašiu scenarijumi klostėsi ir „Anykščių BC“ (1) bei „Lithuanian BC“ (4) komandų akistata, kurią rezultatu 67:51 laimėjo reguliariojo sezono nugalėtoja anykštėnų ekipa.

Nors pirmieji į priekį išsiveržė LBC krepšininkai (9:6), tačiau netrukus jų varžovai šovė į priekį ir pirmąjį ketvirtį užbaigė būdami pirmaujančiųjų vaidmenyje (20:14).

Tiesa, antrajame ketvirtyje „lietuviai“ dar buvo paviję varžovus (26:26), bet anykštėnai greit susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir dvikovos pusiaukelėje turėjo trapią trijų taškų persvarą (36:33).

Viskas aukštyn kojom apsivertė po ilgosios pertraukos. Įsibėgėjęs „Anykščių BC“ klubas pasiuntė varžovus į nokdauną ir susikrovė dviženklį pranašumą (45:35). Tokia įvykių tėkmė pridėjo dar daugiau pasitikėjimo anykštėnams, kurie išsaugojo solidų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

A. Sabonio taurėje. Savaitgalį buvo sužaistos ketverios A. Sabonio taurės turnyro (ASTT) rungtynės po kurių paaiškėjo visos ketvirtfinalio poros.

Atkakliausiai klostėsi penktadienio vakarą vykusi dviejų B grupės komandų akistata, kurioje vieni iš ASTT favoritų „Anykščių BC“ (3-0) krepšininkai egzaminavo vilčių pasiekti kitą varžybų etapą dar turėjusią „Kyborgų“ (0-3) komandą. Norint išsaugoti viltis pastarajai ekipai reikėjo tik pergalės, tad nenuostabu, jog jau nuo pirmųjų dvikovos minučių aikštėje užvirė itin dramatiška bei permaininga kova.

Susitikimą geriau pradėjo „Kyborgai“, tačiau pirmojo kėlinuko pabaigoje anykštėnai perėmė iniciatyvą ir pamažu ėmė tolti nuo varžovų. Įpusėjus dvikovai „Anykščių BC“ krepšininkai turėjo dviženklį pranašumą (39:27), kurį išlaikė iki pat trečiojo kėlinuko pabaigos (55:44).

Prie sienos priremta „Kyborgų“ komanda lemiamą ketvirtį pradėjo neįtikėtinu spurtu 13:2 ir likus žaisti penkias minutes išlygino rezultatą (57:57). Visgi anykštėnai nepabūgo tokio varžovų akibrokšto, įnešė šiokių tokių korekcijų į savo žaidimą bei nepriekaištingai sužaidę rungtynių pabaigą iškovojo trečiąją pergalę ASTT pirmenybėse. Galutinis rezultatas – 72:63 „Anykščių BC“ komandos naudai.

Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys džiaugėsi, jog komandai pavyko išnešti sveiką kailį: „Lemiamame kėlinuke kažkas krepšį mums užrišo, kiek metėm, tiek nepataikėm. Visgi tuomet pakeitėm kelis žaidėjus ir viskas stojo į savo vėžes. Smagu, nes "Kyborgų" krepšininkai kovėsi iki galo, tad pagarba jiems. Savo ruožtu didelis ačiū „Anykščių“ komandai už gražią pergalę, pirmą vietą grupėje ir bilietą į kitą varžybų etapą A.Sabonio taurėje.“

Tuo tarpu „Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas kalbėjo trumpai: „Rungtynės buvo viso šio sezono atspindys. Eilinį kartą nesusirinkom, turėjom šešis žmones, iš kurių vienas buvo traumuotas, o priešininkai susirinko visi ir pelnytai nugalėjo. Ruošimės ir lauksim kito sezono“.

Kiti rezultatai: sekmadienį „Service Market“ (1-2) rezultatu 83:80 palaužė motyvacijos kautis nebeturėjusius „Kyborgų“ krepšininkus.

Vizbecho miestelyje vykusioje D grupės autsaiderių akistatoje  po itin dramatiškos kovos laimėjo „Devils Spalding“ (1-4) ekipa, rezultatu 66:64 palaužusi „Vytis Petersborough“ (1-4) vyrus bei aplenkusi varžovus turnyro rikiuotėje.

Mažą stebuklą sukūrė „Wizbech Wizards“ (4-1) ekipa, rezultatu 76:68 palaužusi „Švyturio“ (4-1) komandą ir eliminavusi iš tolimesnių kovų vos vieną nesėkmę patyrusius „Kubus United“ (4-1) krepšininkus.

Pasibaigus reguliariajam ASTT sezonui paaiškėjo tokios ketvirtfinalių poros: „Baltic Staff“ – „Wizbech Wizards“, „Anykščiai BC“ – „Volfas“, „Lituanica“ – „Lithuanian BC“ ir „Švyturys“ – „Seciro“.

Savaitės MVP. Be didesnės konkurencijos šios savaitės naudingiausio žaidėjo titulą pelnė Marius Bausys iš „Kyborgų“ komandos, kuris nieko nelemiančiose rungtynėse su „Service Market“ atstovais bandė vienas laimėti mūšį ir dvikovos metu pelnė 38 taškus, atkovojo 15 atšokusių kamuolių ir surinko net 46 naudingumo balus.