Mattas Janningas tapo Stambulo „Anadolu Efes“ herojumi
Nuotr. AFP – Scanpix
Paskutinės atakos smaigalyje atsidūręs Mattas Janningas smeigė tritaškį ir išplėšė pirmą pergalę Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai Eurolygos ketvirtfinalyje.

26-erių 193 cm ūgio Janningas sužaidė geriausią sezono mačą, o jo vedami Duško Ivkovičiaus auklėtiniai trečiajame susitikime savo aikštėje 75:72 (15:20, 17:10, 24:16, 19:26) parklupdė pirmenybių vicečempionus – Madrido „Real“ žaidėjus.

Serijoje, kurioje kovojama iki trijų pergalių, 2-1 vis dar pirmauja „Real“. Ketvirtasis mačas ketvirtadienį vyks Stambule.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje iš toli pataikęs Janningsas aikštės šeimininkų pranašumą padidino iki 13 taškų (59:46).

Bet tada iniciatyvos ėmėsi Sergio Rodriguezas, kuris per lemiamą ketvirtį surinko net 15 taškų, o 13:3 spurtavęs „Real“ klubas sumažino savo atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (59:62).

Likus žaisti kiek mažiau nei pusė minutės, dvitaškį pataikęs Sergio Llullas turkų pranašumą pavertė minimaliu (68:67).

Prie baudų metimų linijos neklydę šeimininkai po Stratoso Perperoglou taiklių metimų turėjo trijų taškų persvarą (72:69).

Tačiau po minutės pertraukėlės aikštėje pasirodęs Jaycee Carrollas atsakė tritaškiu ir išlygino rezultatą (72:72). Visgi tuomet gynyboje suklydęs Llullas paliko laisvą prie tritaškio linijos likusį Janningą, kurio metimas išaiškino mačo nugalėtoją (75:72).

Nuo suolo pakilęs „Real“ lietuvis Jonas Mačiulis aikštėje praleido 8 minutes, prametė 2 dvitaškius, 1 tritaškį, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, po 1 kartą suklydo bei prasižengė ir surinko -1 naudingumo balą.

„Anadolu Efes“: Mattas Janningas 21, Nenadas Krsitičius 17, Cedi Osmanas 8.

„Real“: Sergio Rodriguezas 17, Sergio Llullas 15, Rudy Fernandezas 12, Jaycee Carrollas 9.

Vaizdo reportažas:

2015-04-22 02:16
nuperdauskas
o zinai del ko taip? vardas ipareigoja medziu but. Pasikeistu varda ir uzlostu. Cia viskas per ta nelemta tesliu Jona Valanciuna...
2015-04-22 01:02
.
Nu jonelis slabnai labai jau

--
2015-04-22 00:45
As dar pries serija sakiau, kad Efes turi nemazu sansu praeit astuntuka, tik viska tos antros nelemtos rungtynes sukniso. Ivkovicius nors ir nuperdes senis yra, bet uz ta Laso tris kartus geresnis.

--
2015-04-22 00:26
Efesas tendencingai ėjo link šitos pergalės.Pirmame mače pirmavo 10,antrame net 15tšk.persvara.Tik per savo klaidas ir nesusikaupimą pralaimėjo tas rungtynes.Taip kad Stambule jau turėjo laimėt,ką ir padarė.Įdomi serija nusimato,nes jei ir sekančias laimi Efesas,tai Madride netgi juos vadinčiau favoritais,ypač prisimenant,kaip gerai jie ten žaidė.Mačiuliui ir co.teks labai pasistengt.

--
2015-04-22 00:11
Jei Efes antrose varzybose nebut suzaide kai mergiotes antroj rungtyniu pusej butu dabar jau 2-1,