Paskutinės reguliariojo NCAA sezono rungtynės Antanui Kavaliauskui tapo karjeros Amerikoje gulbės giesme. Lietuvis pelnė 26 taškus, pasiekdamas karjeros rezultatyvumo rekordą, o jo „Texas A&M Aggies“ 94:75 įveikė „Missouri Tigers“ ir iškovojo 25 pergalę per 30 mačų.

NCAA įprasta, kad paskutinės reguliariojo sezono rungtynės yra skiriamos ketvirto kurso krepšininkams, todėl prieš šį mačą kartu su dar 5 universiteto absolventais buvo pagerbtas ir Kavaliauskas. Jis ceremonijoje dalyvavo su specialiai iš Lietuvos atvykusia mama Birute, iki tol nė karto nemačiusia gyvai NCAA rungtyniaujančio sūnaus.

Aukštaūgis iš Vilniaus pelnė pirmus septynis savo komandos taškus, o antrojo kėlinio pradžioje inicijavo lemiamą spurtą. Jis surinko 9 iš komandos 12 taškų ir „Aggies“ išsiveržė į priekį 54:46. Nuo šios akimirkos Teksaso universitetas nebeatsilikinėjo.

Paskutinius savo taškus Kavaliauskas pelnė galingu dėjimu iš viršaus ir likus žaisti kelias minutes kartu su komandos lyderiu Acie Law atsisėdo ant atsarginių suolo. Daugiau nei 13 tūkst. mačą stebėjusių žiūrovų krepšininkus palydėjo plodami atsistoję.

„Tai buvo puikios rungtynės, o tai, kad jas matė mano mama, buvo dar labiau nepakartojama, – po mačo džiaugėsi Kavaliauskas. – Virė daugybė emocijų. Mama sakė, kad nėra mačiusi nieko panašaus“.

34 minutes rungtyniavęs Kavaliauskas pelnė 26 taškus (11/12 dvitaškių, 4/4 baudų), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

Misūrio universitetui atstovaujantis Vaidotas Volkus per 8 minutes pelnė 5 taškus (2/4 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 1 kamuolį ir 2 kartus prasižengė.

Prieš kitą savaitę prasidėsiančias „Big 12” konferencijos atkrintamąsias varžybas „Aggies“, per 30 mačų suklupę vos 5 kartus, užsitikrino antrą vietą.

2007-03-05
+1
nu idomu butu pazet kaip jis ten siautejo! valio!
2007-03-05
to re5pectas: o is kur parsisiust rungtynes galima?
2007-03-05
Ir ugis jo dabar 208cm kiek zinau.
2007-03-05
Siaip neblogai jis statuose patobulejo. Paziurejau keleta rungtyniu (reiks ir sitas parsisiut) gana paklusniai centru losia, nors kartais megsta ir prie tritaskio pasitrint :)
Fiziskai sustiprejo, shulioj buvo 206 ir apie 90kg, jei gerai pamenu, dabar 114 parasyta - sustiprejo :)
Siaip man idomu, kur jis po to varys, niekur dar nieko negirdet... :)
2007-03-04
+2
SMS
walio kawaliauskuj:DDDDDDd
2007-03-04
+1
jis manau gali ir apie NBA pamąstyt. aukštas, tvirtas, nebijo kontaktinio krepšinio, po šitų dviejų metų Teksase tikrai žiauriai pažengęs į priekį. jo komanda yra viena stipriausių NCAA, šiemet gali iki finalinio ketverto žygiuot, todėl jis matomas visų skautų. sudėjimu primena latvį Biedrinšą, o žinant, kad šitas pastaruoju metu atsiskleidžia NBA, manau Antanas irgi turi realias galimybes tikėtis šaukimo NBA biržoj.
2007-03-04
+1
ncaa aistros verda kaip ir per nfl. ten ateina tikrieji sirgaliai. o kavaliauskas tikrai vertas normalios europos komandos, nors neaisku kaip prisitaikytu prie kitokio zaidimo.
-6
studentu rungtynes ziuri 13000 zmoniu. Pas mus net per eurolygos rungtynes maziau susirenka