Klaipėdiečiai sudalyvavo socialinėje akcijoje
Klaipėdiečiai sudalyvavo socialinėje akcijoje
Nuotr. „Neptūnas“
Lietuvos vicečempionai Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai penktadienio popietę paskyrė gražiai socialiniai akcijai - išdalijo arti 1300 pliušinių žaislų uostamiesčio kūdikių namams, vaikų namų globos ir neįgaliųjų įstaigoms.

Priminsime, kad „Neptūnas“, bendradarbiaudamas su asociacija „Novi Homines“, dar kovo mėnesį ragino visus sirgalius į klaipėdiečių ir Vilniaus Lietuvos ryto” dvikovą atsinešti pliušinių žaislų ir juos po pirmojo kėlinio mesti į aikštę.

Taigi, iš viso buvo surinktas rekordinis žaislų kiekis – net 1271.

„Neptūno“ klubo žaidėjai, treneriai, administracijos darbuotojai ir „Neptūno“ savanoriai aplankė neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“, Klaipėdos sutrikusio vystimosi kūdikių namus, Klaipėdos vaikų globos namus „Danė“, Klaipėdos vaikų dienos centrą ir Klaipėdos vaikų globos namus „Rytas“.

Vienur „Neptūno“ žaidėjus pasitiko su plačiausiomis šypsenomis, kitur – su motyvuojančiais plakatais ir savo rankomis darytomis dovanomis: atvirutėmis, piešiniais, laimę nešančiais angeliukais ir kitais suvenyrais.

„Neptūno“ krepšininkai su vienais mėtė į krepšį, su kitais žaidė įvairius žaidimus ir smagiai bendravo.  

„Tai labai smagi akcija. Tiesiog virpa širdis, kai bendrauji su tokiais nuostabiais vaikais. Mūsų vizitas jiems suteikė teigiamų emocijų: tapo linksmi, žvalūs, energingi, noriai su mumis bendravo... Vaikučiams reikia tiek nedaug: tik trupučio kiekvieno iš mūsų dėmesio ir meilės. Raginčiau, kad kiekvienas iš mūsų dažniau aplankytų tokius vaikučius ir su jais pasidalintu tuo, kuo tik gali“, – susijaudinęs kalbėjo Neptūno” aukštaūgis Simas Galdikas.

„Neptūnas“ įvairias socialines akcijas organizuoja jau kelerius metus.

Klaipėdiečiai kviečiasi neįgaliųjų, vaikų namų ir įvairių kitų įstaigų atstovus į savo rungtynes ir treniruotes, dalyvauja įvairiose jų šventėse, kaskart padovanoja krepšinio kamuolių, marškinėlių ar kitos Neptūno” atributikos.

„Klaipėdos klubo atstovai – šilti ir itin draugiški žmonės. Neįgaliesiems malonu paspausti žaidėjams rankas, pabendrauti. Galbūt „Neptūno“ pavyzdys įkvėps ir kitas Klaipėdos komandas prisijungti prie panašių akcijų. Juk neįgaliesiems sportas ir bendravimas su žinomais atletais – svarbus įvykis”, – kalbėjo draugystę tarp "Neptūno" ir neįgaliųjų užmezgęs visuomenininkas Vilius Jurkus.

Pasak Neptūno“ krepšininkų, svarbu tėvų paliktiems vaikams ir neįgaliesiems sudaryti visas sąlygas integruotis į visuomenę.

„Jie yra daug ryžtingesni ir nuoširdesni. Malonu žiūrėti, kai švyti jų veidai. Kai matai jų užsispyrimą, norą gyventi bei džiaugtis pasauliu, ir pačiam norisi pozityviau žvelgti į aplink supantį pasaulį. Tada net pats šypseną išspaudi, pasikrauni energijos ir suvoki, kad jiems reikia tiek nedaug - tik visuomenės palaikymo ir nuoširdaus bendravimo“, – mintimis dalijosi „Neptūno“ komandos kapitonas Martynas Mažeika.

Neptūnas” 2012 metais prisidėjo prie tuberkuliozės dispanseryje besigydančių vaikų gerovės: pradžiugino vaikus reikalingu sporto inventoriumi - krepšinio ir futbolo kamuoliais, krepšinio lenta, šokdynėmis, įvairiais smėlio žaislais ir rūbeliais.

2013 metais Klaipėdos klubo atstovai optimizmo įkvėpė onkologine liga sergančiam berniukui. Jam „Neptūnas“ įteikė firminius komandos marškinėlius, kamuolį su krepšininkų parašais ir komandos nuotrauką su palinkėjimu greičiau pasveikti.

Taip pat Neptūno" krepšininkai anksčiau yra bendradarbiavę ir dovanų nešę Klaipėdos vaikų namų auklėtiniams. Krepšininkai laivu „Venus S“ kartu su Klaipėdos neįgaliaisiais plaukiojo po Kuršių marias bei dalijosi čempionato metu patirtais įspūdžiais.

„Tikiu, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu. Būkime geresni aplink mus supantiems žmonėms, tada ir jie bus geresni bei visiems nuo to bus tik geriau“, – sakė Neptūno” klubo vadovas Osvaldas Kurauskas.


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas